Schron w Żorach.

Śląskie miejsca bliższe i dalsze Rybnikowi
Czerwionka-Leszczyny, Jastrzębie-Zdrój, Knurów, Lyski, Racibórz, Rudy, Wodzisław Śląski, Żory...
matthias.skl
Starszy szeregowy
Posty: 70
Rejestracja: 15 kwie 2009, o 23:44

Nieprzeczytany post autor: matthias.skl »

Zastany na miejscu członek ŻGO powiedział że cały ten teren mają wydzierżawiony.

Awatar użytkownika
MarcooN
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 4495
Rejestracja: 24 gru 2006, o 16:51
Lokalizacja: Wilcza
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: MarcooN »

a ja wiem z nieoficjalnych źródeł ze im to miasto czy muzeum zabrało i teraz jest pod ich władaniem.
>>>> http://picasaweb.google.com/Marcoon85 <<<<
...a ósmego dnia Bóg stworzył bunkry i bunkrowców

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7388
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

i dobrze, że zabrało
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

olo
Kapral
Posty: 181
Rejestracja: 11 lut 2007, o 23:58
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: olo »

MarcooN pisze:Czyje to w końcu jest na dzien dzisiejszy?
Schron czy slupek? Schron jest chyba dalej pod"opieka" ZGO. . Tak przynajmniej wciaz twierdza. Teren generalnie jest od lasow panstwowychSlupek "pozyczyli" sobie od nas na pikniku militarnym w Wodzislawiu i wlasnie dzieki zdjecia Matthiasa udalo sie go namierzyc i odzyskac. Przycisnieci do muru przyznali sie ze wzieli sobie jeszcze z naszej dioramy helm niemiecki z osadzona w nim czaszka z kosciotrupa, taki gdzecik. Jeszcze raz dzieki Matthias. Jak masz zblizenia co powyprawiali ze schronem to tez wrzuc. Te zacierki z betonu etc. Schron przetrwal 70 lat a w ciagu kilku lat wiecej szkod zrobila ZGO niz natura i bezdomni razem wzieci.
Ostatnio zmieniony 18 cze 2012, o 22:05 przez olo, łącznie zmieniany 1 raz.

matthias.skl
Starszy szeregowy
Posty: 70
Rejestracja: 15 kwie 2009, o 23:44

Nieprzeczytany post autor: matthias.skl »

Spoko.

Nie, więcej zdjęć nie mam.

Awatar użytkownika
radess
Kapral
Posty: 139
Rejestracja: 7 wrz 2012, o 08:09
Lokalizacja: rybnik

Nieprzeczytany post autor: radess »

biedny schron dalej robi za mieszkanie dla żulostwa
Załączniki
robione tydzień temu
robione tydzień temu
Job 9:29 Jeżeli więc ja i tak mam być grzeszny, to po co mam jeszcze na próżno się wysilać?

Awatar użytkownika
radess
Kapral
Posty: 139
Rejestracja: 7 wrz 2012, o 08:09
Lokalizacja: rybnik

Nieprzeczytany post autor: radess »

a tak wyglądają okopy
Załączniki
nie odkopane przez ŻGO
nie odkopane przez ŻGO
Job 9:29 Jeżeli więc ja i tak mam być grzeszny, to po co mam jeszcze na próżno się wysilać?

SID
Starszy kapral
Posty: 207
Rejestracja: 7 lut 2007, o 15:14

Nieprzeczytany post autor: SID »

Mam pytanie. Kiedyś przy tym schronie Maverick założył podobno jakieś kamery czy inszą elektronikę, która znikła. Eksplorator też zniknął, więc nie mam gdzie zapytać. Czy ktoś ma jakąś wiedzę na ten temat ?
SID

olo
Kapral
Posty: 181
Rejestracja: 11 lut 2007, o 23:58
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: olo »

SID pisze:Mam pytanie. Kiedyś przy tym schronie Maverick założył podobno jakieś kamery czy inszą elektronikę, która znikła. Eksplorator też zniknął, więc nie mam gdzie zapytać. Czy ktoś ma jakąś wiedzę na ten temat ?
Te kamery to byl chyba pic na wode fotomontaz, lipa na calego.

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7388
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

Podobnie jak całe zamieszanie wokół obiektu
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

SID
Starszy kapral
Posty: 207
Rejestracja: 7 lut 2007, o 15:14

Nieprzeczytany post autor: SID »

Pomijając pozostałe aspekty było to nowe doświadczenie "fachowe" i jestem ciekaw wniosków. Jeżeli ktoś ma je z innych obiektów też może się podzielić.
SID

ODPOWIEDZ