Schron w Żorach.

Śląskie miejsca bliższe i dalsze Rybnikowi
Czerwionka-Leszczyny, Jastrzębie-Zdrój, Knurów, Lyski, Racibórz, Rudy, Wodzisław Śląski, Żory...
arek-strazak
Starszy szeregowy
Posty: 75
Rejestracja: 7 lut 2009, o 09:27
Lokalizacja: Rybnik

Nieprzeczytany post autor: arek-strazak »

byc moze tylko ktos se fojera zrobil
fakt dymilo sie

franekh
Sierżant
Posty: 405
Rejestracja: 10 sty 2007, o 22:22

Nieprzeczytany post autor: franekh »

Pytanko... Bo spotykam się z różnymi wersjami. Schron miał obsadę we wrześniu 1939 r.? Bo znalazłem takie info , że jakiś facio o nazwisku Kurz miał być jeo dowódcą ale się poddał Niemcom...

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

Kurc - mial bronic miasto
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

była o tym mowa na konferencji, schron był nie obsadzony...za szybko Niemcy szli...
Radfahrtruppe

franekh
Sierżant
Posty: 405
Rejestracja: 10 sty 2007, o 22:22

Nieprzeczytany post autor: franekh »

Ok dzięki..

Adas25zory

prace ruszyly

Nieprzeczytany post autor: Adas25zory »

czesc agenty
prace ruszyly dzis mozecie sprawdzic, pozdro adas
p.s.
pracuje sam bo chetnych do pomocy brak. narka

Awatar użytkownika
AFRO
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 3910
Rejestracja: 3 sty 2007, o 22:49
Lokalizacja: Rybnik

Nieprzeczytany post autor: AFRO »

Widziałem. Dobra robota!

Adas25zory

Nieprzeczytany post autor: Adas25zory »

o ktorej byles

Awatar użytkownika
AFRO
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 3910
Rejestracja: 3 sty 2007, o 22:49
Lokalizacja: Rybnik

Nieprzeczytany post autor: AFRO »

Widziałem fotki...

Adas25zory

Nieprzeczytany post autor: Adas25zory »

czesc szukam chetnych do pomocy na te sobote lub niedziele . przy pracach porzadkowych na schronie w zorach

[ Dodano: Sob 28 Mar, 2009 19:18 ]
i co znow zostalem sam na polu chwaly, ale chlopaki zZORSKIEJ GRUPY OPERACYJNEJ--- NIEZAWIEDLI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
przyjechali starem i pozbierali czesc smieci i co najwazniejsze
POMOGLI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


jutro jestem od 13:30 do ......... niewiem ktorej moze godzine a moze szesc.
pozdrawiam i zycze milego weekendu

[ Dodano: Sro 01 Kwi, 2009 19:23 ]
witam w najblizsza sobote zapraszam wszystkich chetnych na spotkanie przy schronie w zorach na ulicy szczejkowickiej od godziny 10;00. bede tam znow pracowal[glow=orange][/glow] pozdrawiam adas

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

Byłem na schronie w Żorach zobaczyć jak Adam działa. Wnętrze wyczyszczone, strop z zewnątrz - błysk, teren uporządkowany... Pracy jaszcze sporo, ale zakładając ze robi to jeden człowiek to sporo zrobione. Z Adamem mam kontakt telefoniczny, prowadzi on pełen rejestr prac na schronie. Dobrze by było na starym słupie przy drodze zrobić tablice informacyjną o takiej treści - POLSKI SCHRON POLOWY NA CKM Z 1939 ROKU, pod spodem OBIEKT ZABYTKOWY. Takie oznakowanie przy drodze sprawi ze miejsce przestanie być anonimowe i bezpańskie i pozwoli sie szybciej zainteresować innym tym obiektem. Pokarze również ze ktoś dba o to miejsce... Na tablicy wysoko przybitej do słupa, najlepiej by była widoczna od Żor i od Szczejkowic powinien sie pojawić znaczek zabytku i symbol biało-czerwonej flagi... ( wiadomo czemu..)
Załączniki
P4050002.jpg
P4050004.jpg
spływy wody
spływy wody
P4050007.jpg
P4050008.jpg
P4050010.jpg
P4050016.jpg
P4050017.jpg
P4050019.jpg
do wykorzystania na powieszenie tablicy z kierunkiem
do wykorzystania na powieszenie tablicy z kierunkiem
Ostatnio zmieniony 5 kwie 2009, o 19:20 przez aw68, łącznie zmieniany 1 raz.
Radfahrtruppe

Awatar użytkownika
Valjean
Generał dywizji
Posty: 2858
Rejestracja: 27 kwie 2007, o 17:25
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Valjean »

To niech działa :wink:

Awatar użytkownika
AFRO
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 3910
Rejestracja: 3 sty 2007, o 22:49
Lokalizacja: Rybnik

Nieprzeczytany post autor: AFRO »

Fajna robota - szacunek. W przyszłości przy żorskim i przy rybnickim przydałby się odesłania do nich.

motorzysta17

Nieprzeczytany post autor: motorzysta17 »

Witam,Na początek przywitam się, nazywam się krzysztof, mieszkam w żorach i interesuję sie militariami, 2wś, bronią palną i białą, i wszystkim co z tym związane. inne zainteresowania to np. motoryzacja(motocykle) i modelarstwo, dawniej paintball.

widzę że od jakiegoś czasu nic w temacie się nie ruszyło, jestem z żor mianowicie z osiedla Sikorskiego, Oferuję swoją pomoc przy schronie, i nie tylko, oferuję pomoc przy wszelkiego zaznaczam "wszelkiego typu" wykopaliskach, odbudowach i zjazdach zlotach, poszukiwaniach , czy to kolegą z żor rybnika czy gdziekolwiek, jedynym argumentem jest to żeby ktoś po mnie wpadł i odwiózł, chociaz teraz kupuje maszynkę więc z tym też problemu nie bedzie, a uczestnictwo w tego typu spotkaniach będzie mnie bardzo cieszyc.
Co do schronu nie bylem tam z rok, poprostu nie mam poco i mam kawałek, myślę ze ponad 10km. Jednak jeśli będzie taka potrzeba służę pomocną ręką a nawet dwoma :lol:
Pozdrawiam , chętnie porozmawiam z wami np na gg 10696060.

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

Prace na schronie ruszyły, wiem o tym od pewnego czasu, Adam z Żor mnie informuje o postępach prac od kilku dni, czasem nawet pyta o radę....
tu jest relacja http://eksplorator.feen.pl/viewtopic.php?t=1760
Radfahrtruppe

Awatar użytkownika
>>MavericK>>
Kapral
Posty: 104
Rejestracja: 2 cze 2007, o 20:08
Lokalizacja: Slask-Radlin
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: >>MavericK>> »

Tak,faktycznie prace ruszyły z miejsca i sam Adam zapewnia że będzie wszystko zapięte na ostatni guzik.
Faktycznie roboty masa...ale jestem dobrej nadziei że wszystko się uda dopracować.

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

Tylko jak bedzie to zrobione jak pojazdy ZGO...
Ale grunt, ze cos sie dzieje
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

Ja się cieszę że nie skoczyło sie na gadaniu tylko na działaniu, merytorycznie mogą na mnie liczyć....
Radfahrtruppe

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

Byłem zobaczyć "piknik militarny" na schronie w Żorach i prace nad obiektem. Piknik fajny, jedzenie (kuchnia polowa) świetne, a prace na obiekcie idą w dobrym kierunku. Okopy poprawione, zainteresował się tym przedsięwzięciem kolega Jes i widać ze przekonał ich do sposobu poprowadzenia prac. Zaszczycił ich również kolega Janusz R z Pszczyny i dał swoje błogosławieństwo....
Wszystko więc idzie raczej w dobrym kierunku....
Pozazdrościć im trzeba wsparcia finansowego, chęci do pracy, zapału i terenu. Oby tylko sie nie skończyło tam jak w Rybniku...
Radfahrtruppe

Awatar użytkownika
>>MavericK>>
Kapral
Posty: 104
Rejestracja: 2 cze 2007, o 20:08
Lokalizacja: Slask-Radlin
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: >>MavericK>> »

Witam.
AFRO pisze:A ja myślę, że kiedyś się uda. Że znajdzie się grupa zapaleńców, którzy to zrobią :)
Tutaj strzała w 10 :!:
aw68 pisze:Pozazdrościć im trzeba wsparcia finansowego, chęci do pracy, zapału i terenu. Oby tylko sie nie skończyło tam jak w Rybniku...
Adam z komentarzy już można wnioskować że zazdrość podąża przed rozsądkiem.
No właśnie dobrze powiedziałeś...jak kiedyś lokalizacja była do d.... tak teraz jest na medal.
Po rozmowie z Mirkiem sytuacja na schronie i wokół będzie się poprawiać.
Wsparcie jest co dobrze rokuje i co najlepsze że idą sami przed siebie...co zrobią to mają.
Co niektórzy się czepiają przeróbek sami nie mając nawet rowera z przed 1980 roku...co dopiero mówiąc o jakimkolwiek wozie.Jak to mówią głodnemu chleb na myśli.

Adam o czym mówisz...co się wydarzyło w Rybniku?
A tak przy okazji mogłeś przyjść pogadać :wink:

Awatar użytkownika
AFRO
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 3910
Rejestracja: 3 sty 2007, o 22:49
Lokalizacja: Rybnik

Nieprzeczytany post autor: AFRO »

Z tą lokalizacją to prawda. A o Rybnik myślę, że nie ma się co martwić. Co nas nie zabije to nas wzmocni.

Awatar użytkownika
>>MavericK>>
Kapral
Posty: 104
Rejestracja: 2 cze 2007, o 20:08
Lokalizacja: Slask-Radlin
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: >>MavericK>> »

Ostatnio sporadycznie tu jestem i...fakt najpierw pisałem,później czytałem że już wiem w czym problem.
Co do problemów to normalna rzecz przy takich działaniach.
Myślę że zrobienie jednej osoby (znawcy) odpowiedzialnej za renowacje to najlepszy sposób na sukces.
Jeśli się nie sprawdzi to jest do zastąpienia,lepsze to niż 10 majstrów kierujących na swój strój i 2 robotników.

Ale prace posuwają się do przodu a to ważne.

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

zapomniałem, kilka fotek z imprezy....
Załączniki
P1010002.jpg
P1010003.jpg
P1010006.jpg
P1010007.jpg
P1010013.jpg
P1010001.jpg
Ostatnio zmieniony 3 cze 2010, o 16:47 przez aw68, łącznie zmieniany 1 raz.
Radfahrtruppe

Awatar użytkownika
AFRO
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 3910
Rejestracja: 3 sty 2007, o 22:49
Lokalizacja: Rybnik

Nieprzeczytany post autor: AFRO »

Piękna robota!

Awatar użytkownika
Mark Vein
Kapral
Posty: 155
Rejestracja: 2 lis 2007, o 23:27
Lokalizacja: Rybnik

Nieprzeczytany post autor: Mark Vein »

Nice job! :)
"Anyone who has ever looked into the glazed eyes of a soldier dying on the battlefield will think hard before starting a war" Otto Von Bismark

ODPOWIEDZ