Schron? baza wojskowa żory/szczejkowice

Śląskie miejsca bliższe i dalsze Rybnikowi
Czerwionka-Leszczyny, Jastrzębie-Zdrój, Knurów, Lyski, Racibórz, Rudy, Wodzisław Śląski, Żory...
motorzysta17

Schron? baza wojskowa żory/szczejkowice

Nieprzeczytany post autor: motorzysta17 »

Witam, odrazu przepraszam jeśli taki temat już był przepatrzyłem dział zory nie znalazlem tylko małą wzmiankę w temacie o schronie przy torach kolejowych, mianowicie jeśli jedzie się tą drogą od żor na knórów , mija się ten schron koło torow, i taki most duży mija się skręt do lasu po prawej stronie, to kolejny skręt jest droga po lewej stronie, ogrodzony kompleks budynków, a na przeciwko jego po drugiej stronie drogi jest jakis betonowy osadzony w ziemi wynalazek wygląda na schron, bo na piwniczke za grube stropy, jak byłem tam 1.5roku temu to dało się wejśc normalnie, w stropie 2cienkie rury wentylacja chyba.
Kompleks na przeciwko to tylko słyszałem od kogoś kto tam mieszka niedaleko, że to była jakaś baza wojskowa, że po wojnie na tamtym terenie ogrodzonym leżaly setki różnych skorup po pociskach niewypałach niewybuchach jako złom, itd.
zdjęc nie posiadam ale naprawde polecam tam jechac obejzec

Obrazek
Zdjecie może nie dokladne, ale pokazuje przykladowo gdzie skręcic, nie wiem czy zaznaczyłęm odpowiednia ulice ale pokazuje uklad budynków, mostu itd wiec napewno znajdzie ktoś.Mile widziane wszelkie info na ten temat

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7388
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

magazyny zorskiego pal-u
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

motorzysta17

Nieprzeczytany post autor: motorzysta17 »

Czyli nic ciekawego?
co w nim było składowane

[ Dodano: 2009-06-28, 18:30 ]
Czyli nic ciekawego?
co w nim było składowane i w jakich latach.

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7388
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

takie same jak w rybnickim lesie paruszowickim - poprostu magazyny na amunicje.
Ale w okolicach we wrzesniu 1939 stalo gdzies dzialo ktore oslanialo ulice od strony Rybnika i troche "porzadzilo"
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

motorzysta17

Nieprzeczytany post autor: motorzysta17 »

znajomy po tych lasach z wykrywaczem latał , znalazł jakis niewypał ktorego nawet nie wyciągał tylko zakopał spowrotem, manierke wojenną aluminiową, lyzke i widelec takie wojskowe bodajze, jakis helm przerdzewialy i kto to wie co jeszcze :P aaa i jeszzce klape bagaznika z przedwojennego samochodu:D nawet ją widzialem kiedys, pordzewiala ale nie przerdzewiała, byla w piachu wiec dobrze się zachowala

Opowiadał mi także ciekawą historie o jakiś drzwiach stalowych grubych od pociągu ?powojennego ? przedwojennego, które leżały kawałek od bunkra obok torów, że jeszcze tam powinny byc ale pewnie przykryte ziemią, szukalismy ale ten jego wykrywacz troszke słaby jest, a moze znalazl i mi nie powiedzial :lol:

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

Wspomniany obiekt jest tworem powojennym. Wykonany z kiepskiego betonu, słabego zbrojenia i generalnie z materiałów nie mających nic wspólnego ze schronem przy torach....
Załączniki
P4050025.jpg
P4050029.jpg
P4050030.jpg
P4050031.jpg
P4050032.jpg
P4050033.jpg
Radfahrtruppe

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

a...., po drugiej stronie drogi, tam gdzie jest ten obiekt sa fortyfikacje polowe z 45 roku po Sowietach....
Radfahrtruppe

motorzysta17

Nieprzeczytany post autor: motorzysta17 »

aha czyli te opowieści z skorupami od pocisków itd będą raczej nieprawdziwe?

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

prawdziwe, to wszystko 1945, jest tego jeszcze sporo po tych lasach....
Ostatnio zmieniony 1 sty 1970, o 01:00 przez aw68, łącznie zmieniany 1 raz.
Radfahrtruppe

motorzysta17

Nieprzeczytany post autor: motorzysta17 »

sporo jak sporo, w okolicy szczejkowic ( bunkra) jest już mało lub wcale, kiedyś 1.5roku temu chodziłem koło bunkra to były tylko dołki po łopacie ktoś z wykrywką chodził

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

te najbardziej znane miejsca są przeryte, idź w trójkąt torów kolejowych... :razz: :???:
Radfahrtruppe

Awatar użytkownika
Valjean
Generał dywizji
Posty: 2858
Rejestracja: 27 kwie 2007, o 17:25
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Valjean »

Byliśmy w tym trójkącie z Ramzesem i Marcoonem , nic ciekawego :wink:

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7388
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

heheh
i ktos kogos moim solarisem straszyl...
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Awatar użytkownika
Valjean
Generał dywizji
Posty: 2858
Rejestracja: 27 kwie 2007, o 17:25
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Valjean »

:lol:

ODPOWIEDZ