nowe miejsca do zbadania, czyli nasze plany....

Podziel się z nami informacjami o miejscach, które warto odwiedzić - niekoniecznie militarne :)
arek-strazak

Nieprzeczytany post autor: arek-strazak »

no tak faco to co ci opowiadalem to opowiadalem ale nie przekrecaj tego co mowilem nie mówilem ci o zadnych bunkrach w Kuzni raciborskiej bo tam ich nie ma,mapy satelitarne? hm ciekawe ale raczej niebardzo w to wierze,zakopane czolgi?dziala?skad ty to bierzesz sam jestem ciekaw.miales dac mape z planem ataku na Rybnik i co?ja ci ja dalem i prosilem o to.
Kuznia rac owszem byly magazyny z paliwem i amusnicja nawet rakiety jakies widzialem jak saperzy wywozili z lasu w czasie pozaru a reszta wyleciala w powietrze.
i tyle zostalo nie ma tam zadnych bunkrow!powtarzam nie ma!
Jest niedaleko Kuyni raciborskiej bzla jednostka wojskowa y okresu ukladu warszawskiego ogolnie dostepna i nie trudno trafic,sa stzrelnice na jej terenie i schrony ale typowe dla jednostki czyli zbudowane z plyt betonowych i obsypane ziemia,garaze,budynki dowodztwa,jednostaka nie byla wielka.

faco

Nieprzeczytany post autor: faco »

No niestety plan jak ci pisalem nie przekazalem bo wystopil blad tego co przeslales... i nawet tego nie widzialem na wlasne oczy co tam bylo na tym!!!!!!!Jak myslisz ze to wziolem lub przejolem do siebie to jestes w bledzie!!!! na to wyglada twoja wypowiedz...
Co do obiektow to sa okolice Kuzni raciborskiej a Rudami i niestety info nie pochodzi od Ciebie dlatego masz racje o niczym takim mi nie mowiles.
Co do mojego infa o zakopanych czolgach etc... Swiadek wyglada na goscia raczej bez humoru w przeciwienstwie do mnie :lol: wiec skala prawdopodobienstwa jest bardzo wielka dlaczego?Swiadek ma okolo 80 i podawal mi jeszcze inne info nie zwiazane akurat z wojna a dawniejszymi czasami i odziwo te info znalazlem w internecie!Napewno on sam nie ma ani kompa ani internetu wiec oszustwo wykluczone.Wiadomo takie info w internecie to wiadomo TRAKTORY DO BOJU - Lubomie by w tym miejscu Exloratorzy jak by nie wysadzili to conajmniej zryli jak krety ogrodek :P !!!To miejsce zakopania owego sprzetu opisal bardzo dokladnie.Gosciu jeszce przed wojna mieszkal w tym samym miejscu co teraz,a miejsce zakopania po lini prostej to moze ok 700-1.2km od jego domu!

Hmm...cos chyba,zaczynam tu byc spostrzegany jak bajkopisarz :(
Wiec chlopaki dzialajcie preznie nie bende wam przeszkadzal w dzielnych i malo fikcyjnych artykulach(postach).

GOOD LUCK....

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

tak sie sklada, ze gadu mam zalaczone raz na tydzien- jak dobrze pojdzie. Saper tez cos mi wysylal na gadu i nie doszlo- ja zdecydowanie preferuje kontakt osobisty, mail -na koncu telefon i gadu.
i tyle
tlumaczyc sie nikomu nie musze i robic tego nie bede- jakos potrafie sie skontaktowac z Adamem czy Krzyskiem - jesli mam taka potrzebe ewentualnie oni chca ze mna porozmawiac- czasmi tez to bywa trudne bo nie zawsze moge przez telefon gadac.

arek-strazak

Nieprzeczytany post autor: arek-strazak »

Faco z tym planem mogles powiedziec ze nie doszedl wyslalbym jeszcze raz ,co do reszty wydaje mi sie ze piszesz lub opisujesz to co znalazles w necie,lub uslyszales od kogos.\przypomnij sobie nasza rozmowe jak sam mowiles ze nie potrafisz podejsc i popytac itd skad wiec nagle twoje wywiady?Lubomie znam bardzo dobrze poniewaz interesowalem sie tymi terenami i to barzdo powaznie ,szukalem w ksiegach parafialnych,pytalem w gminie w archiwach ,wreszcie ludzi chyba ze 100 nikt nic nie wie ze ktos czolgi i armaty zakopywal w Lubomii.
ACZ KOLWIEK MOJE ZAINTERESOWANIE GMINA I JEJ OKOLICAMI NIE WYNIKA MOICH ZAINTERESOWAN 2 WOJNY SW,INTERESOWALA MNIE OSADA NA TERENIE LUBOMII,O RESZTE POYTALEM DODATKOWO.
nastepna rzecz powiedz kto tam zakopywal niemcy czy polacy i w jakim okresie?

faco

Nieprzeczytany post autor: faco »

Pisalem ci ze jest blad ale chyba juz cie nie bylo miales net wtedy do 13.
Co do moich rozmowcow....sa i sa na faktach...
Myslalem isc do ksiedzy,lub tam jakis urzedasow to by byl problem ale zwykli obywatele to nie stanowi zaden dla mnie problem....
Zakopali niemcy jak sie juz wycofywali przed rosjanami okres 44 lub 45
Co do osady to chyba jest lub byla w lesie....

arek-strazak

Nieprzeczytany post autor: arek-strazak »

dobra sam sprawdze daj namiary na tego goscia

K.O.P.

Nieborowice

Nieprzeczytany post autor: K.O.P. »

Woytas co do obozu w Nieborowicach to już się przymierzaliśmy ja i moja wykrywka :evil: :lol:

K.O.P.

Lubomia

Nieprzeczytany post autor: K.O.P. »

Co do Lubomii to oczywiście wiem o tym grodzisku ale nigdy tam nie byłem wybierałem się ale jakoś moja podróż zakończyła się w Wodzisławiu Śląskim :lol: Zresztą tam też jest grodzisko w lesie

actel

Nieprzeczytany post autor: actel »

Witam!!!

Byłem w sobotę na spacerku z rodzinką w lesie (chyba to jeszcze jest Wielopole) i odwiedziłem miejsce na które trafiłem parę lat temu. Jest to chyba pozostałość po naszych wschodnich sąsiadach. Porobiłem fotki, ale tu się raczej nie da wkleić więc na razie się nie pochwalę. Był tam ktoś? Czy może wiecie co tam było?
Dla tych, którzy nie byli i nie słyszeli - w wielkim skrócie:
Jest to obszar około 200m / 300m (ale tylko strzelam, ponieważ nie miałem czasu tego dokładniej sprawdzić) Ogrodzony był dwoma rzędami słupów z drutem kolczastym, jest studnia, dwa „budynki” obsypane ziemią i dwa (jeden zawalony a drugi rozebrany lub nie skończony) wokół których są usypane cztero-metrowe wały o średnicy ok. 30 metrów z wjazdem. Jest tam też trochę dołów (większych i mniejszych) ale nie wiem czy to po jakiś wykopkach, bo trafiłem na podobne także w innych częściach lasu.
Jest jeszcze jedna rzecz, która mnie zaciekawiła. Idąc całkiem nie wielką dróżką leśną trafiłem na wystające cegły z ziemi. Jak zacząłem do nich kopać to okazało się że (najprawdopodobniej) jest to pozostałość po jakimś murze. Szerokość nie do końca znana - nie mogłem pokopać - ale długość ok. 15-20m. Ciekawe? Ale jeszcze to sprawdzę. Raczej nie miało to związku z obiektami opisanymi wcześniej, ponieważ było to ok. 1km dalej.
Musze spadać.
Pozdrawiam wszystkich.

K.O.P.

Nieprzeczytany post autor: K.O.P. »

Oczywiście nieraz tam byłem ten magazyny należą również do tego kompleksu.Tak jak piszesz jest to pozostałość po Bolszewikach.Co do tych wałów 4 metrowych z wjazdami starszy mi mówił ż tam były wyrzutnie rakiet.Nie wiem ile w tym prawdy.Ale chyba to nie prawda bo w śrdodku są jakieś zawalone budynki,a na rakiety to chyba powinno to byś otwarte. :lol:

arek-strazak

Nieprzeczytany post autor: arek-strazak »

Witam.kochani koledzy zdejecie na wielopolu oraz to miejsce to tereny bylego poligonu wojskowego jak i rowninez strzelnica.
NIe zadna pozostalosc po ruskich to polskie obiekty.
magazyn amunicyjny ten zawalony,sa bydynki kwatermistrzowskie,oraz schrony w lesie sa 3 zachowane.
Zawalony magazyn amunicjii znajduje sie za kulochwytem strzelnicy ktora pierwotnie miala dlugosc okolo 350m przygotowana do stzrelan na 300m.
Podzielona zostala na 2 mysliwska i lok.pomiedzy nimi znajduja sie stanowiska badz to obserwacyjne badz do strzelan.Prosze zwrocic uwage z jakiego betonu zostaly zrobione a wiele sie dowiecie co do pochodzenia owych obiektow. Pozdrawiam i przyjemnego odkrywania. ew pytania na meila przechyl@interia.pl

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

moim planem- niestety kolejnym wyjazdowym sa:
-karczma ktora prowadzil obywatel hmmm"starozakonny" w okolicach dukli- tzn resztki karczmy- podobno bardzo bogaty byl...
-obozowisko oddzialu partyzanckiego w ktorym jakis czas byl Okulicki "niedzwiadek" - wspolpraca z kolega "acer" ze swietokrzyskiego
- no i jesli ktos bedzie mial jakis pomysl- to z checia sluze swoja obecnaoscia- jesli oczywiscie bede mial wolny czas a o to u mnie coraz trudniej.
- a chcialbym wybrac sie do nieborowic do obozu- KOP chyba tez musiamy sie zgrac...- o innych drobiazgach nie pisze bo nie warto

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

arek-strazak pisze:Witam.kochani koledzy zdejecie na wielopolu oraz to miejsce to tereny bylego poligonu wojskowego jak i rowninez strzelnica.
NIe zadna pozostalosc po ruskich to polskie obiekty.
magazyn amunicyjny ten zawalony,sa bydynki kwatermistrzowskie,oraz schrony w lesie sa 3 zachowane.
Zawalony magazyn amunicjii znajduje sie za kulochwytem strzelnicy ktora pierwotnie miala dlugosc okolo 350m przygotowana do stzrelan na 300m.
Podzielona zostala na 2 mysliwska i lok.pomiedzy nimi znajduja sie stanowiska badz to obserwacyjne badz do strzelan.Prosze zwrocic uwage z jakiego betonu zostaly zrobione a wiele sie dowiecie co do pochodzenia owych obiektow. Pozdrawiam i przyjemnego odkrywania. ew pytania na meila przechyl@interia.pl
Podjechałem tam ostatnio autem, ale jest zakaz :( . Pieszo mi się nie chciało :wink: . Właśnie opowiadanie Arka mnie tam pokierowało. Bardzo ciekawe miejsce. Droga kamienna prowadząca miedzy stawami na strzelnice a wcześniej jest taki stary budynek po lewej pewnie kiedyś tam mieszkał leśniczy. Może ktoś to opstryka opisze i będzie kolejny art. na stronę... :wink:
Radfahrtruppe

arek-strazak

Nieprzeczytany post autor: arek-strazak »

aw68 mozna tam podjechac od strony paruszowca parkujesz kolo strzelnicy lok lub mysliwskiej,bedziesz na samy poczatku poligonu jezeli zaparkujesz na mysliwskiej (tam jest parking)
Stamtad juz masz 100 m do lokowskiej,jezeli nie bedzie strzelan idz pieszo srodkiem strzelnicy mysliwskiej jak wydeptana sciezka trafisz na stanowiska strzeleckie,zobacz jak sa zbudowane i co o tym sadzisz?
potem skieruj sie przez strzelnice lok prosto za kulolap tam jest reszta.

arek-strazak

Nieprzeczytany post autor: arek-strazak »

aw68 przeslij mi na meila swoj telefon domowy jak bede w polsce zdzwonimy sie.Za tydzien wylatuje i po siwtach mam troche czasu

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

Witaj arek, dzieki za info, telefony do mnie dostaniesz. Chetnie pogadam i zobacze, zanotuje i bedziemy mieli materiał na strone. :D Jutro w katowicach spotkanie PF. Zabiore troszke książek od nich czyli przewodników po fortyfikacjach. Jeden zostawie dla ciebie. 8)
Radfahrtruppe

K.O.P.

Nieprzeczytany post autor: K.O.P. »

A na czym polegają te spotkania PF i przynależenei do tej organizacji? :D

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

:D witaj K.O.P. tu jest odpowiedź http://www.profort.org.pl/statuty.htm :wink:
Radfahrtruppe

arek-strazak

Nieprzeczytany post autor: arek-strazak »

aw68 serdeczne ci dzieki za telefony i za przewodnik.po swietach ruszamy

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

:D jasna sprawa
Radfahrtruppe

Awatar użytkownika
ramzes94
Starszy chorąży
Posty: 834
Rejestracja: 4 gru 2006, o 10:24
Lokalizacja: Rybnik

Nieprzeczytany post autor: ramzes94 »

witam mam taki mały planik nie wiem czy wam sie spodoba :) jak wiecie czy niewiecie dawniej zajmowałem sie modelarstwem musze tylko upolowac na naszym rynku modele czołgów które brały udział w natarciu na Rybnik czyli
PzKpfw I PzKpfw II no i PzKpfw III moze jeszcze jakieś działa do tego wydrukowac jakies fajne opisy czy nawet Dioramy wykonac i do naszego schronu wystawic jak juz by był zamknięty oczywiscie :) co wy na to????
było by co oglądac taka mała ciekawostka dla Ludzi

arek-strazak

Nieprzeczytany post autor: arek-strazak »

widzialem w belfascie wszystkie 3 modele panzer mam 1dynke posklejana ale w belfascie jak wroce nastepnym razem przywioze,postaram sie tez o inne modele

Awatar użytkownika
ramzes94
Starszy chorąży
Posty: 834
Rejestracja: 4 gru 2006, o 10:24
Lokalizacja: Rybnik

Nieprzeczytany post autor: ramzes94 »

było by mega dzięki arek

arek-strazak

Nieprzeczytany post autor: arek-strazak »

spko nie wiem tylko kiedy perzyjade nastepnym razem moze w kwietniu albo dopiero latem na wakacje

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

:D bardzo fajnie, nawet zrobic mapke z planem ataku i powiesic na stronie , mysle nad opracowaniem rybnickiego wrzesnia na stronce z fotami i planami.......... :cry: ale to nie łatwe
Radfahrtruppe

ODPOWIEDZ