Czolgi

Wszystko co zabawne, smieszne. Nie koniecznie zwiazane z tematem strony :-)
Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Czolgi

Nieprzeczytany post autor: woytas »

Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Awatar użytkownika
hawk
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 2413
Rejestracja: 9 gru 2006, o 00:43
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: hawk »

Fajne :-)

wiecie moze gdzie stoi jakis normalny czolg ktory mozna by poogladac (rowniez od srodka).
Kiedys nad morzemy - chyba kolo kolobrzegu mozna bylo pojezdzic t34 po poligonie (niestety nie dotarlem na poligon).

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

W kolobrzegu- ale nie t-34 tylko t-55. Jechalem. Za 50 plnow. Skotem tez- chyba 15.
Kiedys byl otwarty teciak w miejscowosci Golce (na trasie do Kolobrzegu wlasnie) ale zaspawali bo syf byl w srodku
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Awatar użytkownika
hawk
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 2413
Rejestracja: 9 gru 2006, o 00:43
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: hawk »

woytas pisze:W kolobrzegu(...)
No a tak troche blizej? :D Byl w zorach... nawet chcieli go wysadzic kiedys (ale sie nie udalo bo sie budzik zaciol :lol: ).

Woytas, jak wrazenia z jazdy?

Awatar użytkownika
>>MavericK>>
Kapral
Posty: 104
Rejestracja: 2 cze 2007, o 20:08
Lokalizacja: Slask-Radlin
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: >>MavericK>> »

I gdzie teraz jest ten czolg z Zor?

Awatar użytkownika
hawk
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 2413
Rejestracja: 9 gru 2006, o 00:43
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: hawk »

Z tego co wiem to kupil go ktos prywanie. Potem chyba jeszcze raz czy dwa razy zmienil wlasciciela. Ale gdzie jest - nie wiem.

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

teraz dostrzeglem pytanie o wrazenia jazdy czolgiem -fajne :)
po takim blocku po pas...
skotem tyz bylo fajnie - ciekawe co w tym roku bedzie nowego.
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Awatar użytkownika
MarcooN
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 4495
Rejestracja: 24 gru 2006, o 16:51
Lokalizacja: Wilcza
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: MarcooN »

>>>> http://picasaweb.google.com/Marcoon85 <<<<
...a ósmego dnia Bóg stworzył bunkry i bunkrowców

Awatar użytkownika
Valjean
Generał dywizji
Posty: 2858
Rejestracja: 27 kwie 2007, o 17:25
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Valjean »

Czołg jest w Gliwicach koło jednostki wojskowej, znaczy kiedyś był

Adas25zory

Nieprzeczytany post autor: Adas25zory »

czsc chlopaki
czolg jest u goscia w kleszczowie niedaleko zor. gosc ma tez miga21. jak chcecie dokladniejsza lokalizacje to piszcie na priwa.
pozdrawiam

olo
Kapral
Posty: 181
Rejestracja: 11 lut 2007, o 23:58
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: olo »

hawk pisze:Fajne :-)

wiecie moze gdzie stoi jakis normalny czolg ktory mozna by poogladac (rowniez od srodka).
Kiedys nad morzemy - chyba kolo kolobrzegu mozna bylo pojezdzic t34 po poligonie (niestety nie dotarlem na poligon).
Nie jeden a nawet kilka stoi w polach w Dolinie Smierci kolo Svidnika na Slowacji. Sa juz w roznym stanie, niektore zdekompletowane a niektore zaspawane...
http://globetrotter.friko.pl/zdjecia/bi ... ndex4.html

Awatar użytkownika
Tommi
Starszy sierżant
Posty: 586
Rejestracja: 22 sty 2008, o 13:57
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Tommi »

W Gliwicach z tego co pamietam jest "kaczuszka" (T34),
w Świętoszowice przed jednostką stoi T34, T55 (podobno jeden z najllepszycgh czołgów), chyba t72 (ale niewiem czy to czasme T72Pt91 Twardy).
W Gubinie też stała T34, T72, Scot, BRDM, BWP, ale kiedy jednostke zlikwidowali 30 września 1998 roku to pewnie też znikneły eksponaty.
jeżeli ktoś pragnie dotknąc to trzeba sprawdzić gdzie w Polsce sa jednostki pancerne i tam napewno przd jednostką będa stały.

Bardzo poważne jest muzeum uzbrojeinia (z tego co pamietam to prywatne) w okolicy Leśniów Wielki na trasie Zielona Góra - Krosno Odrzańskie, w Leśniowie trzeba skręcić w lewo jadąc od zielonej Góry, ale reszty drogi nie pamietam.

Z tego co słyszałem, to w Bielsku Bialej jest podobna formacja jak w Żorach i jest gośc co przewozi T72 lub T55 po polach za oczywiście opłata, ale nic wiecej niewiem ani gdzie ani za ile.


pozdrawiam

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

jechalem t-55 oraz skotem w kolobrzegu za jedyne 50 pln...
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Awatar użytkownika
Tommi
Starszy sierżant
Posty: 586
Rejestracja: 22 sty 2008, o 13:57
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Tommi »

wiecie co jak spojerze na książeczke wojskową to mam wpisana drugą specjalizację jako operator-mechanik WZT1

ale ciekawe bo zaledwie raz w tym siedziałem i to przypadkowo.

wzt1 to taki dzwig, spych, "pomoc drogowa" dla czołgów na podwoziu T55


jest też wzt 2 ale z tego co wiem to różni sie tym że spych ma z drugiej strony.


ylko że ja niepamietam z której ma wzt1 i wzt2 al;e pewnie w necie jest opisów jak czołgów w wojsku.

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

1 ma z tylu 2 z przodu
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

ja jestem "wychowany" w BWP, T 55, BRDM itp... służyłem w Batalionie remontowym w Opolu to się najeździłem... i spałem w nich za darmo :lol: :lol: jak sie dekowałem przed plutonowym.... :lol: :lol: :lol:
Radfahrtruppe

Awatar użytkownika
Tommi
Starszy sierżant
Posty: 586
Rejestracja: 22 sty 2008, o 13:57
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Tommi »

ja troche poźniej byłem w osjsku to T55 stało już tylko jako prezentacje przed jednostkami. natomiast BWP i BRDM, Skot, jak najbardziej, wszystkie w specjalizacji łączności (w takiej formacji słuzyłem)
jeżdziłem jednak mercem g klass najwięcej choć zaczynałem od uaza 469b rocznik 1974 (najlepszy bo taki jak ja)

przed plutonowym chowac sie musiałem był nagrany, ale za to szef kompani (młodszy odemnie o 2 lata) to mijaliśmy się szerokim łukiem. z racji mojej funkcji nie zamienialiśmy zdanie ze sobą a i ja nie trawiłem tego mł chorążego.


pozdrawiam
Załączniki
g klas.jpg

Awatar użytkownika
White
Starszy chorąży
Posty: 867
Rejestracja: 16 lut 2007, o 16:03
Lokalizacja: Książenice
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: White »

ja marze o tym :twisted: :twisted:

Obrazek

Awatar użytkownika
Tommi
Starszy sierżant
Posty: 586
Rejestracja: 22 sty 2008, o 13:57
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Tommi »

"BÓJ SIE BOGA SYNKU"

" synu tylko proszę Cię bardzo lataj nisko i wolno ci mi się nie zabijesz"


ajak ta lina była produkowana w bezalinie w bielsku na 3 zmianie i operao delikatnie mówiąc był wczorajszy.

nie boje sie latania (choć nigdy nie leciałem) ale co 4 gumowe koła to własciwie im więcej kól gumowych tym lepiej ale na ziemi

ale czasem nie przesadzajmy za bardzo z tą ziemią
Załączniki
moto.jpg

Awatar użytkownika
Ratibor
Plutonowy
Posty: 363
Rejestracja: 16 kwie 2010, o 11:14
Lokalizacja: NRW

Nieprzeczytany post autor: Ratibor »

aw68 pisze:ja jestem "wychowany" w BWP, T 55, BRDM itp... służyłem w Batalionie remontowym w Opolu to się najeździłem... i spałem w nich za darmo :lol: :lol: jak sie dekowałem przed plutonowym.... :lol: :lol: :lol:
Adam ja tez bylem w Opolu 1657 na Niemodlinskiej wiosna 92 kompania ochrony. Skot ,Pszczola ,KRAZ, T 55 ,BWP,BRDM to dla mnie nie pierwszyzna wszystkie zaliczylem spiac w nich albo na nich podczas wart :mrgreen: ..........mialem ich ponad 180 zaliczonych :cool:

Awatar użytkownika
Tommi
Starszy sierżant
Posty: 586
Rejestracja: 22 sty 2008, o 13:57
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Tommi »

a ja wart mam 7, potem juz tylko kierownice gryzłem z głodu, ale podczas tych 7 wart mialem jedne zatrzymanie, za które dostałem pochwałę

Awatar użytkownika
Ratibor
Plutonowy
Posty: 363
Rejestracja: 16 kwie 2010, o 11:14
Lokalizacja: NRW

Nieprzeczytany post autor: Ratibor »

Moje fotki z MONu wrzuce do /koledzy z wojska/ przy okazji, jak przywioze je z domu.
T34 stal jaszcze kilka lat temu w Czechach przy drodze kilkaset metrow od przejscia granicznego Pietraszyn /Sudice ale czy stoi jeszcze to tego niewiem. :neutral:
"Dobrze że są jeszcze ludzie po jednej i drugiej stronie Odry którzy rozumieją czym jest Oświęcim ale są też tacy którzy nie rozumieją jak rodzi się taka zbrodnia a nienawiść jest 1 krokiem do niej"

Awatar użytkownika
Ratibor
Plutonowy
Posty: 363
Rejestracja: 16 kwie 2010, o 11:14
Lokalizacja: NRW

Nieprzeczytany post autor: Ratibor »

:grin:
Załączniki
T-34.jpg
T-34.jpg (12.95 KiB) Przejrzano 5726 razy
"Dobrze że są jeszcze ludzie po jednej i drugiej stronie Odry którzy rozumieją czym jest Oświęcim ale są też tacy którzy nie rozumieją jak rodzi się taka zbrodnia a nienawiść jest 1 krokiem do niej"

Awatar użytkownika
Ratibor
Plutonowy
Posty: 363
Rejestracja: 16 kwie 2010, o 11:14
Lokalizacja: NRW

Nieprzeczytany post autor: Ratibor »

Zapomnialem dodac ze ten tank stoi ok. 15km od Raciborza ,kilkaset metrow za przejsciem granicznym Pietraszyn-Sudice po stronie czeskiej.
Stoi on lufa w kierunku Polski co interpretrowano jako chec odwetu Czechow za wkroczenie UW w 1968r. :mrgreen:
"Dobrze że są jeszcze ludzie po jednej i drugiej stronie Odry którzy rozumieją czym jest Oświęcim ale są też tacy którzy nie rozumieją jak rodzi się taka zbrodnia a nienawiść jest 1 krokiem do niej"

Awatar użytkownika
hawk
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 2413
Rejestracja: 9 gru 2006, o 00:43
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: hawk »

Lufa nie jest skierowana w kierunku polski :-)

<iframe width="640" height="480" frameborder="0" scrolling="no" marginheight="0" marginwidth="0" src="http://maps.google.com/maps?t=k&ie=UTF8 ... "></iframe>
<small><a href="http://maps.google.com/maps?t=k&ie=UTF8 ... urce=embed" style="color:#0000FF;text-align:left">Wyświetl większą mapę</a></small>

ODPOWIEDZ