V edycja Bitwy Wyrskiej

Sprawy związane z Pro Fortalicium
Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

V edycja Bitwy Wyrskiej

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

Uprzejmie informuję iż V edycja Bitwy Wyrskiej odbędzie się 23 maja 2009 roku. W związku z powyższym w ramach PFu, tak jak zrobiono to w gminie Wyry, chcę zorganizować sztab organizacyjny odpowiedzialny za przygotowanie tej imprezy od strony logistycznej. Sztab prace rozpocząłby już w tym miesiącu. Dlaczego chcę go stworzyć bo wiem, że fizycznie i czasowo w dwóch z Arkiem Domińcem nie jesteśmy już wstanie przygotowywać tej imprezy. Za dużo jest tematów, a nie chcemy powtarzać błędów z lat poprzednich, dlatego bardzo prosimy Was o pomoc już we wstępnej fazie przygotowań. Oczywiście na chwilę obecną w sztabie organizacyjnym jestem ja i Arek. Dlatego czekamy i prosimy o deklaracje (poważne) osób, które chciałyby nam pomóc. Na deklaracje czekamy do 16 listopada (piątek). Po tym terminie zamykamy nabór do sztabu organizacyjnego.

Pozdrawiam
Piotr Adamczyk
Radfahrtruppe

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

Panowie i panie z rybnickiego PF-u...
Może ktoś sie podejmie reprezentowania Rybnickiego koła przy organizowaniu tej imprezy ?
Ja bardzo chętnie bym to zrobił, ale moje sprawy związane ze zmianą pracy jeszcze sie nie wyklarowały, a nawet jak to sie stanie to pewnie tak od reki urlopu nie dostane. Pomogę i zrobię wszystko żeby w tym uczestniczyć jak się da, ale deklaracje niech złoży ( jeżeli będzie chętny ) od nas ktoś kto słowa dotrzyma...
Ostatnio zmieniony 1 sty 1970, o 01:00 przez aw68, łącznie zmieniany 1 raz.
Radfahrtruppe

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

Podobnie do mnie -niewiem czy dam rade w organizacji - ale pomoge przy obsludze wystawy, stoiska itp
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

cytat
Witam Serdecznie,

Z przykrością informuję, że Urząd Marszałkowski przyznał dofinansowanie na BW, jednak w kwocie trzykrotnie mniejszej od wnioskowanej czyli 15 tys. zł. W związku z powyższym uważam że organizacja tegorocznej Bitwy Wyrskiej, stoi pod poważnym znakiem zapytania. Chcieliśmy zrobić porządną imprezę, ale bez poważnego budżetu w okolicach 80 - 90 tysięcy złotych nie jesteśmy wstanie tego zrobić. Przyznanie pełnej kwoty dofinansowania o które wnioskowaliśmy umożliwiłoby to. W obecnej sytuacji, osobiście uważam że, nie ma co robić popeliny. Przykro mi jest tylko że UM lekko ręką dofinansowuje kwotą 80 tysięcy złotych komercyjną imprezę Pana Rojka (OFF FESTIWAL) gdzie wstęp kosztuje grubo ponad 40 zł, a BW która często własnym kosztem organizujemy całkowicie za free jeszcze w roku rocznicowym traktuje z buta. Szkoda, ale to Polska.
Maksymalnie rozgoryczony,
P.

:neutral:
Ostatnio zmieniony 27 lut 2009, o 09:12 przez aw68, łącznie zmieniany 1 raz.
Radfahrtruppe

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

cytat
...Samo ubezpieczenie rekonstruktorów w tym roku to koszt 3-4 tysięcy złotych. Ja nie mam zamiaru ryzykować własną dupą jak coś się stanie ma być pełne ubezpieczenie. Piro 5 tysięcy. Broń przy dzisiejszych cenach minimum 10 tysięcy. Pojazdy przy dobrej opcji za 10 tysięcy sprowadzimy 5 z Muzeum w Otębusach masz już 30 tys. A gdzie żarcie, nagłośnienie, barierki, dodatkowe atrakcje(np. Twardy), obóz, zabezpieczenie imprezy, dodatkowe pojazdy itp. itd....
:neutral:
Ostatnio zmieniony 27 lut 2009, o 09:13 przez aw68, łącznie zmieniany 1 raz.
Radfahrtruppe

saper1939
Plutonowy
Posty: 312
Rejestracja: 19 gru 2006, o 16:00
Lokalizacja: Kłokocin

Nieprzeczytany post autor: saper1939 »

Nieciekawie to wgląda,szkoda by było takiej imprezy.

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

kryzys...
discopolo kase dostalo - historia nie....
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Awatar użytkownika
Valjean
Generał dywizji
Posty: 2858
Rejestracja: 27 kwie 2007, o 17:25
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Valjean »

Ja uważam że jedno z drugim nie ma nic wspólnego i nie ma co psioczyć na Rojka,bo kasę dostał, akurat fajną imprezę organizuje i ilość osób na tych dwóch imprezach jest nie porównywalna, jak i same imprezy, ale jak ktoś nie lubi muzyki, albo lubi tylko sieczkę komercyjną to już nikt na to nie poradzi

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

:)
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Awatar użytkownika
pzkpfw
Starszy kapral
Posty: 260
Rejestracja: 23 lut 2008, o 18:07
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: pzkpfw »

aw68 pisze:cytat
...Samo ubezpieczenie rekonstruktorów w tym roku to koszt 3-4 tysięcy złotych. Ja nie mam zamiaru ryzykować własną dupą jak coś się stanie ma być pełne ubezpieczenie. Piro 5 tysięcy. Broń przy dzisiejszych cenach minimum 10 tysięcy. Pojazdy przy dobrej opcji za 10 tysięcy sprowadzimy 5 z Muzeum w Otębusach masz już 30 tys. A gdzie żarcie, nagłośnienie, barierki, dodatkowe atrakcje(np. Twardy), obóz, zabezpieczenie imprezy, dodatkowe pojazdy itp. itd....
:neutral:
a gdyby tak zrezygnować z twardego i innych pojazdów? (reko bez nich tez może być fajne http://www.youtube.com/watch?v=RVaUnXfp2eU ) Gdyby sam scenariusz był dobry to całość pewnie też wyszła by nieźle, a pojazdy to chyba tylko taki "dodatek"
Ostatnio zmieniony 27 lut 2009, o 12:16 przez pzkpfw, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

napisz Duszanowi na forum PF-u, to on decyduje....
Radfahrtruppe

Awatar użytkownika
pzkpfw
Starszy kapral
Posty: 260
Rejestracja: 23 lut 2008, o 18:07
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: pzkpfw »

ok, już napisałem :)

saper1939
Plutonowy
Posty: 312
Rejestracja: 19 gru 2006, o 16:00
Lokalizacja: Kłokocin

Nieprzeczytany post autor: saper1939 »

Panowie GRH prosi o nie rozsyłanie plotek dotyczących bitwy Wyrskiej,bitwa sie odbędzie tylko z mniejszym budżetem.Tak mnie poinformowano.

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

to nie plotki, tylko słowa ( pisane) organizatora ( Duszana), :razz:
Radfahrtruppe

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »


Wysłany: Czw 19:32, 05 Mar 2009 Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Witam Serdecznie,
W ostatni poniedziałek w Urzędzie Gminy Wyry odbyło się spotkanie dotyczące Bitwy Wyrskiej. W chwili obecnej budżet imprezy kształtuje się w następujący sposób:
1. 25 tys - gmina Wyry
2. 15 tys - Urząd Marszałkowski
3. 10 tys - sponsorzy zdeklarowani
Daje to kwotę 50 tys zł. Brakuje jednak około 40 tys. do zapięcia założonego budżetu. Gmina obiecała że zrobi wszystko co w jej mocy aby zdobyć brakującą kwotę. Ze względu na fakt że jest to 5 jubileuszowa Bitwa która ponadto odbywa się w roku 70 rocznicy wybuchu II ws zalezy im bardzo na tym żeby na imprezie nie zabrakło pirotechniki, sprzętu czy też pojazdów z epoki. Do końca kwietnia chcemy złożyć wizyty w kołach terenowych w Dobieszowicach, Świętochłowicach i Rybniku
i omówić w ich trakcie mozliwości wsparcia organizacyjnego członków ww kół w trakcie imprezy. Terminy spotkań będziemy z każdym z szefów kół ustalać indywidualnie, tak aby na spotkaniu mogło być jak najwięcej członków danego koła. Na bank będziemy chcieli w tym roku wykorzytać wiele Waszych merytorycznych uwag które pojawiły się po zeszlorocznej imprezie ale żeby móc wdrożyć te pomysły będziemy potrzebowali Waszej pomocy. Jednocześnie pomimo planowanej skali imprezy postaramy się aby zachowała ona pamiętny klimat pierwszych BW.
Pozdrawiam Serdecznie
P.
Radfahrtruppe

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

no i ok - oby tylko pasowalo wszystkim
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Awatar użytkownika
ramzes94
Starszy chorąży
Posty: 834
Rejestracja: 4 gru 2006, o 10:24
Lokalizacja: Rybnik

Nieprzeczytany post autor: ramzes94 »

własnie

Awatar użytkownika
biker76
Pułkownik
Posty: 2288
Rejestracja: 22 kwie 2007, o 23:24
Lokalizacja: RYBNIK
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: biker76 »

Ta data akurat świetnie pasuje i skoro trzeba to POMOŻEMY!
"Żyjemy po to, by inni mogli żyć"!

Pro Fortalicium
Szeregowy
Posty: 17
Rejestracja: 9 sty 2007, o 21:12
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Pro Fortalicium »

Czołem Panowie,

Tak w gwoli wyjaśnienia Valjean, uwierz że osobiście bardzo szanuje to co robi Rojek, bo rozkręcił nie co to smętne miasto jakim są Mysłowice. Sam regularnie jeżdżę na OFFa, ale też różne, często o wiele cięższym kalibrze imprezy np. Metalmanie. Ale wkurza mnie niekonsekwencja Urzędu Marszałkowskiego.
1. Wpisali do strategii współpracy z organizacjami pozarządowymi w roku 2009 że priorytet w dofinansowaniu mają imprezy których celem jest wsparcie imprez upamiętniających 70 rocznice wybuchu II wś, 90 I powstania śląskiego oraz urodzin Wojciech Korfantego. Strategia jest na stronie UM do ściągnięcia jak byk to tam stoi.
2. Marszałek Województwa objął patronat nad Bitwą Wyrską.
3. W gronie 148 wniosków które dostały dofinansowanie w pierwszej edycji dwa dotyczyły 70 rocznicy.
4. Generalnie poza PF nikt chyba w tym województwie nie podjął tematu upamiętnienia 70 rocznicy.
Więc pytam dlaczego w tym wyjątkowym roku (następny taki za 10 lat), nie można było jeśli rzeczywiście mają w UM kłopoty z kasą obciąć np takiemu Rojkowi a dać nam. Nie co roku występujemy o takie pieniądze.
Podjęliśmy jednak działania zmierzające do naświetlenia UM błędu jaki popełnili. Pani Prasoł wójt gminy Wyry spotkała się z wicemarszałkiem Zaborowiskim (odpowiedzialnym w zarządzie województwa za kulturę) i zadała jedno proste pytanie. Dlaczego dział UM który mu podlega obciął dotację na imprezę której patronuje. Podobno się nie co zmieszał i obiecał jakoś dodatkowo pomóc.
A tak na marginesie to na 90% będzie Tk3 :) na BW
Pozdrawiam.
Stowarzyszenie na Rzecz Zabytków Fortyfikacji "Pro Fortalicium"

Awatar użytkownika
pzkpfw
Starszy kapral
Posty: 260
Rejestracja: 23 lut 2008, o 18:07
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: pzkpfw »

No to bomba! TK3 jeszcze nie było :mrgreen:

Awatar użytkownika
Valjean
Generał dywizji
Posty: 2858
Rejestracja: 27 kwie 2007, o 17:25
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Valjean »

Z mojej strony była to obiektywna ocena, bo jak wiadomo jestem zwolennikiem Bitwy Wyrskiej, a dobrej muzyki też lubię posłuchać i podejrzewam że nawet gdyby Rojkowi obcięli to i tak nie dali by tej kasy wam. Ostatnio wszystkie budżety borykają się z problemami z powodu kryzysu i pech że akurat w tym roku. Nie chciał bym żeby to było odebrane jako krytyka. Pozdrawiam i życzę powodzenia. :wink:

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

cytat...

Witam Serdecznie,
Panie i Panowie uprzejmie informuję iż patronat medialny na Bitwą Wyrską 2009 objął miesięcznik Odkrywca. W ramach uzgodnień patronackich Odkrywca zobowiązał się do publikacji informacji o imprezie przed jej rozpoczęciem oraz umieszczenia w numerze który ukaże się po imprezie dwustronicowej relacji z niej.
Pozdrawiam
P.
Ostatnio zmieniony 12 mar 2009, o 09:47 przez aw68, łącznie zmieniany 1 raz.
Radfahrtruppe

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

no to ladnie :)
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Awatar użytkownika
Valjean
Generał dywizji
Posty: 2858
Rejestracja: 27 kwie 2007, o 17:25
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Valjean »

Spoko :wink:

Awatar użytkownika
pzkpfw
Starszy kapral
Posty: 260
Rejestracja: 23 lut 2008, o 18:07
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: pzkpfw »

:mrgreen:

[ Dodano: Czw 09 Kwi, 2009 22:23 ]
wiadomo już coś - czy i kiedy przyjedzie duszan do Rybnika?

ODPOWIEDZ