65 rocznica Bitwy o Ardeny

Imprezy historyczne w Rybniku jak i poza nim.
Awatar użytkownika
Mark Vein
Kapral
Posty: 155
Rejestracja: 2 lis 2007, o 23:27
Lokalizacja: Rybnik

65 rocznica Bitwy o Ardeny

Nieprzeczytany post autor: Mark Vein »

W dniach 11-13 grudnia, kilka osób z SH Wielka Czerwona Jedynka, do którego należę, wzięło udział w obchodach związanych z 65. rocznicą Bitwy o Ardeny w Belgii (ja niestety nie mogłem pojechać a ostatecznie i tak ten weekend przeleżałem z gorączką...). W tych dniach odbyła się też rekonstrukcja walki o Remagne - z udziałem licznych pojazdów (Fordy M8, halftrack'i, czołgi etc) oraz dużej ilości strzelającej broni: Thompsony, Garandy itp. Bitwa odbywała się między innymi na uliczkach miasteczka, które zostało "przeniesione" wstecz w czasie - znaki drogowe usunięto, pasy zasypano piaskiem, wprowadzono zakaz wjazdu pojazdami współczesnymi; część mieszkańców przebrała się w stroje epokowe robiąc swoisty klimat. Wielu rekonstruktorów spało w stodołach, na sianie, nocne patrole grzały się przy ogniskach rozpalanych na skrzyżowaniach w starych beczkach. Ogólnie impreza jaką nie szybko zobaczymy w Polsce... Uczestnicy z wielu krajów Europy i nie tylko, oraz najważniejsi goście czyli weterani, którzy brali udział w walkach 65 lat temu.
To tyle krótkiej relacji a teraz trochę zdjęć wykonanych przez fotografa z Belgii:
http://picasaweb.google.be/fransenbob/R ... feat=email#
miłego oglądania :)
"Anyone who has ever looked into the glazed eyes of a soldier dying on the battlefield will think hard before starting a war" Otto Von Bismark

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

faaajne :)
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Awatar użytkownika
Valjean
Generał dywizji
Posty: 2858
Rejestracja: 27 kwie 2007, o 17:25
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Valjean »

Klimat niesamowity, super impreza

Awatar użytkownika
White
Starszy chorąży
Posty: 867
Rejestracja: 16 lut 2007, o 16:03
Lokalizacja: Książenice
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: White »


Awatar użytkownika
Mark Vein
Kapral
Posty: 155
Rejestracja: 2 lis 2007, o 23:27
Lokalizacja: Rybnik

Nieprzeczytany post autor: Mark Vein »

"Anyone who has ever looked into the glazed eyes of a soldier dying on the battlefield will think hard before starting a war" Otto Von Bismark

Awatar użytkownika
White
Starszy chorąży
Posty: 867
Rejestracja: 16 lut 2007, o 16:03
Lokalizacja: Książenice
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: White »

tak piekene foty ...

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

piękne, impreza zrobiona z ogromnym rozmachem... :shock:
Radfahrtruppe

ODPOWIEDZ