Schron na wawoku - podsumowanie

Schrony bojowe, ochronne i inne fortyfikacje
Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Schron na wawoku - podsumowanie

Nieprzeczytany post autor: woytas »

Jak juz wszyscy wiedza- Ci co nie wiedza to sie teraz dowiedza :) Stowarzyszenie Profortalicjum jest w trakcie podpisywania umowy dzierzawnej schronu bojowego na Wawoku.
Jako, ze pewna grupa osob jest zainteresowana pomoca przy rewitalizacji obiektu zrobie taka mala pigulke w ktorej podsumuje prawie wszystko to co mamy na temat obiektu.
Nasz artykul na temat rybnickich schronow:
http://zapomniany.rybnik.pl/index.php?o ... 0&Itemid=2
Kilka fotek w galerii:
(linki do starej galerii zostaly automatycznie skasowane)

oraz rysunek techniczny obiekt:
Obrazek

Jednoczesnie zapraszam do przegladana naszego forum- w kilku miejscach opisane sa bowiem roznego rodzaju ciekawostki na jego temat (taki maly bajzelek na forum! )
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Awatar użytkownika
MarcooN
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 4495
Rejestracja: 24 gru 2006, o 16:51
Lokalizacja: Wilcza
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: MarcooN »

nie wiem czy dobrze pamietam ale schron na Wawoku jest na prywatnej ziemi, co zrobicie z tym fantem?czy moze to nie jest żadna przeszkoda?
>>>> http://picasaweb.google.com/Marcoon85 <<<<
...a ósmego dnia Bóg stworzył bunkry i bunkrowców

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

Na miejskim- prawie w calosci- jedno ucho w kawalku na priv
A;e mamy papier na dzierzawe :)
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Awatar użytkownika
ramzes94
Starszy chorąży
Posty: 834
Rejestracja: 4 gru 2006, o 10:24
Lokalizacja: Rybnik

Nieprzeczytany post autor: ramzes94 »

brawo wreszcie sie cos dzieje !!!!!

franekh
Sierżant
Posty: 405
Rejestracja: 10 sty 2007, o 22:22

Nieprzeczytany post autor: franekh »

No to do łopat!!! :D :D

Awatar użytkownika
hawk
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 2413
Rejestracja: 9 gru 2006, o 00:43
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: hawk »

franekh pisze:No to do łopat!!! :D :D
To moze jakies spotkanie przy bunkrze? Ogledziny etc... :-)

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

Ja mysle- ale dopiero jak dostane do reki kopie umowy dzierzawy- oryginal trzyma Przemek to spotkamy sie przy schronie i odwiedzimy "sasiadow" zeby sie ladnie przedstawic, podziekowac za tymczasowa (ich) opieke nad schronem i poprosic by w ciagu tygodnia-dwoch wyniesli swoje zbawki z wnetrza. Potem poprosimy ich by cofneli sie z plotem kilkanascie (2-3) metrow bysmy mogli w pelni z niego korzystac.
Ale w poniedzialek badz we wtorek musze isc do wydzialu architektury by zlozyc zawiadomienie o pracach przy schronie- tylko wada tego jest to, ze trzeba czekac 30 dni na ewentualny protest. Postaram sie pogadac by tego zawiadomienia nie trzeba bylo skladac- nie zmieniamy nic w konstrukcji obiektu- tylko go wykopujemy z ziemi- ale bede informowal na biezaco.
Sprawa sponsora na prad- szukamy chetnego ktory ewentualnie poniesie koszty przylacza elektrycznego i oplaty za prad. Tak wstepnie liczylem, ze za przylacze- jesli dane na stronie vattenfala sa prawdziwe powinno wyniesc- okolo 100 PLN do tego koszt instalacji w srodku, projekt i odbior(niestety brak danych :( ). Moze ktos ma znajomosci w tzw rejonie?
a roczny koszt pradu zuzytego mysle nie powinien przekroczyc 20o pln - wieksza czesc z tego to oplaty stale.... Jesli nikt nie ma znajomosci to pojade osobiscie (niby kierownik rybnickiego zamieszania :> ) i popytam moze nam vattenfal zrobi za darmoche...
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Awatar użytkownika
hawk
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 2413
Rejestracja: 9 gru 2006, o 00:43
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: hawk »

woytas pisze:Sprawa sponsora na prad- szukamy chetnego ktory...
Net-a tez bedziemy miec? To moze tam serwer przeniose. No bo gdzie bedzie bezpieczniej? :wink:

Awatar użytkownika
MarcooN
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 4495
Rejestracja: 24 gru 2006, o 16:51
Lokalizacja: Wilcza
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: MarcooN »

woytas pisze:Ja mysle- ale dopiero jak dostane do reki kopie umowy dzierzawy- oryginal trzyma Przemek to spotkamy sie przy schronie i odwiedzimy "sasiadow" zeby sie ladnie przedstawic, podziekowac za tymczasowa (ich) opieke nad schronem i poprosic by w ciagu tygodnia-dwoch wyniesli swoje zbawki z wnetrza. Potem poprosimy ich by cofneli sie z plotem kilkanascie (2-3) metrow bysmy mogli w pelni z niego korzystac.
co do spotkania przy schronie jestem bardzo na TAK!
ale nie wiem czy dotychczasowi "właściciele" schronu ot tak sobie z tamtąd pójdą, zabiorą swoje rzeczy i wogole. A tym bardziej przesuną płot o kilka metrów!
woytas pisze:Sprawa sponsora na prad- szukamy chetnego ktory ewentualnie poniesie koszty przylacza elektrycznego i oplaty za prad. Tak wstepnie liczylem, ze za przylacze- jesli dane na stronie vattenfala sa prawdziwe powinno wyniesc- okolo 100 PLN do tego koszt instalacji w srodku, projekt i odbior(niestety brak danych :( ). Moze ktos ma znajomosci w tzw rejonie?
a roczny koszt pradu zuzytego mysle nie powinien przekroczyc 20o pln - wieksza czesc z tego to oplaty stale.... Jesli nikt nie ma znajomosci to pojade osobiscie (niby kierownik rybnickiego zamieszania :> ) i popytam moze nam vattenfal zrobi za darmoche...
Sam widzisz ilu jest chętnych do pomocy przy schronie wiec mysle ze nie bedzie problemu aby pozbierac sie te pare groszy?
>>>> http://picasaweb.google.com/Marcoon85 <<<<
...a ósmego dnia Bóg stworzył bunkry i bunkrowców

arek-strazak

Nieprzeczytany post autor: arek-strazak »

z plotem bedzie wielki problem bo go nie przesuna,a graty ma dziadek z naprzeciwka rozmawialem z nim i chetnie otworzy i udostepni schron dla nas.

Awatar użytkownika
White
Starszy chorąży
Posty: 867
Rejestracja: 16 lut 2007, o 16:03
Lokalizacja: Książenice
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: White »

no dokladnie :) Z tymi wlasnie tymczasowimy włascicielami moze byc problem Kto przesunie sobie płot o kilka metrów :roll:

Awatar użytkownika
MarcooN
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 4495
Rejestracja: 24 gru 2006, o 16:51
Lokalizacja: Wilcza
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: MarcooN »

pojedziemy tam to zobaczymy jak sprawa wygląda.
Ewentualnie jak juz nie bedzie wyjscia to sie ten płot zostawi no ale to juz nie mnie decydować :wink:
>>>> http://picasaweb.google.com/Marcoon85 <<<<
...a ósmego dnia Bóg stworzył bunkry i bunkrowców

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

pare metrow- myslelem o 2 maksimum 3. Ale zobaczymy na miejscu. Tak jak Arek mowil- podobno dziadzia jest chetny oddac. Jesli beda problemy hm - mysle ze straz miejska zalatwi sprawe. Terazniejsi "wlasciciele" nie maja zadnych praw a my mamy umowe z urzedem miasta ktory w rzeczywistosci jest wlascicielem
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

olo
Kapral
Posty: 181
Rejestracja: 11 lut 2007, o 23:58
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: olo »

woytas pisze:pare metrow- myslelem o 2 maksimum 3. Ale zobaczymy na miejscu. Tak jak Arek mowil- podobno dziadzia jest chetny oddac. Jesli beda problemy hm - mysle ze straz miejska zalatwi sprawe. Terazniejsi "wlasciciele" nie maja zadnych praw a my mamy umowe z urzedem miasta ktory w rzeczywistosci jest wlascicielem
Jesli chodzi o plot to zalezy czy plot stoi na ich ziemii czy zajmuja ziemie bezprawnie. Jesli to jest ich teren to znajac zawisc i zlosliwosc polakow bedzie problem z przebudowa ogrodzenia no i z kwestia kto by poniosl by koszty takiej przebudowy. Jesli bezprawnie zajeli nie swoj teren to tez moga byc przepychanki a najgorzej jak sprawa pojdze do sadu bo to potrwa.

Awatar użytkownika
MarcooN
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 4495
Rejestracja: 24 gru 2006, o 16:51
Lokalizacja: Wilcza
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: MarcooN »

ja powiem tak ze lepiej utrzymywać z tymi ludzmi dobre kontakty aby pod naszą nieobecność nikt nie zniszczył naszej pracy, zawsze ktos bedzie mial na oku schron.A po drugie zawsze mozemy liczyc na ich pomoc.
>>>> http://picasaweb.google.com/Marcoon85 <<<<
...a ósmego dnia Bóg stworzył bunkry i bunkrowców

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

Ja licze na jaknajbardziej pokojowe rozwiazanie :)
i mysle, ze wszystko odbedzie sie bez sadu- zrszta wkrotce sie przekonamy :)
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

arek-strazak

Nieprzeczytany post autor: arek-strazak »

plot w niczym nie przeszkadza jak sie ziemie usunie miejsca jest dosyc starczy tylebe przelotnie odslonic,no i jeszcze wlasciciel mowil by wyciac wielkie drzewo co rosnie przy murze schronu od strony nasypu czolowego,tez to trzeba zalatwic

Przemek Trzeciak

sch

Nieprzeczytany post autor: Przemek Trzeciak »

Przepraszam, że milczałem ale dzisiaj dopiero mam chwilę przed komputerem (mam dziecko w szpitalu ...). Umowa (jest już podpisana ) i pismo od Miejskiego Konserwatora Zabytków są juz gotowe do odbioru przez Adama . Adam wraca do (Górno) Śląskich klimatów w poniedziałek - wszystkie dla Was kserowane i zakładacie własne teczkę (może kiedyś będziecie mieli szafe a'la Lesiak).... Dodatkowo dziękuje Wojtkowi za "mocne i szybkie" wsparcie działań . Po przeczytaniu umowy i pisma od p. Aleksandry F - MKZ Rybnik, rozmawiałe telefonicznie z nią i jestem zapewnony o pomocy miasta w Waszych działaniach. Umowa jest bardzo dla PF prosta i jasna -jedną z lepszych - umów : jest na czas nieokreslony, nie ponosimy opłat za dziezawe i zostanie ona rozwiazana z naszej winy tylko kiedy dziłania na obiekcie będą sprzeczne z statutem PF lub się wycofamy. Mamy zadeklarowana pomoc od MKZ w wszelkich innych sprawach w tym w rozmowach z mieszkańcami. Co do dalszych działań tez już mamy gotowy plan działania i tylko chcę się z Wami spotkać i .... Zapewniam, że Wydz. architektury też jest nam przychylny . Wojtek i Adam proszę skierować pismo do zarządu PF w sprawie powołania sekcji RYBNIK, musi być Was min 5 członków jak zabraknie to możecie ....dzwońcie do mnie.

franekh
Sierżant
Posty: 405
Rejestracja: 10 sty 2007, o 22:22

Nieprzeczytany post autor: franekh »

Z drzewem może być kłopot i to duży... ochrona środowiska. Miasto nie chętnie się zgadza na wycinki albo nie może takiej zgody wydać :cry: Z tego co słyszałem są np problemy z wycinaniem drzew które rosną wzdłuż ulic i zagrażają bezpieczeństwu..... Co do pradu... zrzuta po 10 czy 20 zl i sprawa chyba załatwiona??? :D
Co do członków ja się zgłaszam pierwszy :D :D

Awatar użytkownika
White
Starszy chorąży
Posty: 867
Rejestracja: 16 lut 2007, o 16:03
Lokalizacja: Książenice
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: White »

Co do dzrewa to hmmmmmm przewalimy co do płotu to przesniuniemy a co do umowy to damy w ramke :lol: :lol:

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

Przemku czekaja nas jakies lokalne wybory? Skarbnik prezes kola (czy jak sie to nazywa itp itd ?)
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

arek-strazak

Nieprzeczytany post autor: arek-strazak »

w wycince drzewa pomoze wlasciciel gratow oni chca je tez usunac wiec nie bedzie chyba problemu tym bardziej ze wrasta ono w mur schronu,zawsze mozna wysadzic w powietrze heheh

Awatar użytkownika
White
Starszy chorąży
Posty: 867
Rejestracja: 16 lut 2007, o 16:03
Lokalizacja: Książenice
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: White »

No walsnie C4 zakosimy od USA i bedzie hahha :lol: :lol:

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

Wierzycie w to co tu bylo napisane?
Dzisiaj 1 kwiecien :>
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Awatar użytkownika
White
Starszy chorąży
Posty: 867
Rejestracja: 16 lut 2007, o 16:03
Lokalizacja: Książenice
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: White »

no Wiem :) Ale teraz mi przypomniłes ;)

ODPOWIEDZ