Trzeba sie szybko zebrać i na piśmie uchwalić co następuje :
KOŁA TERENOWE
Art. 18. Zasady powołania koła terenowego.
Koło terenowe Stowarzyszenia jest powoływane uchwałą Zarządu Stowarzyszenia, na pisemny wniosek 5 założycieli, którzy są członkami zwykłymi Stowarzyszenia.
Art. 19. Władze koła
1. Założyciele koła wybierają spośród siebie przewodniczącego, sekretarza i skarbnika.
2. Przewodniczący odpowiada za działalność koła i bierze udział w zebraniach Zarządu Stowarzyszenia, z prawem składania wniosków.
3. Sekretarz odpowiada za dokumentację pracy koła, a skarbnik za sprawy finansowe.
4. Dla ważności podjętych uchwał wymagana jest, na zebraniu obecność całego składu zarządu koła.
5. Skarbnik koła jest zobowiązany, najpóźniej, do 7 dnia każdego miesiąca przesłać sprawozdanie finansowe wraz z opisanymi rachunkami.
6. W przypadku braku działalności finansowej w danym miesiącu wystarczy powiadomić o tym fakcie skarbnika lub prezesa Stowarzyszenia.
7. Do 15 stycznia każdego roku kalendarzowego zarząd koła przesyła pisemne sprawozdanie roczne ze swej działalność do Zarządu Stowarzyszenia, a kopię zachowuje w swoim archiwum.
8. Kadencja władz koła trwa 3 lata.
Art. 20. Działalność koła
1. Członkowie koła realizują cele statutowe, decyzje Zarządu, treści podjętych uchwał, przedstawiają propozycje i wnioski dotyczące działalności organizacji.
2. Koło nie może posiadać własnego konta bankowego niż konto Stowarzyszenia, udzielać pożyczek, poręczeń, gwarancji oraz zaciągać kredytów.
3. Koło jest zobowiązane prowadzić ewidencję korespondencji przychodzącej oraz wychodzącej z jej potwierdzeniem u odbiorcy.
4. Członkowie koła spotykają się minimum 2 razy w roku, sporządzając protokoły z zebrań i zapisując teksty podjętych uchwał.
5. Koło przechowuje całość dokumentacji swej działalności przez cały czas istnienia koła.
6. Koło terenowe ma prawo starać się, w imieniu Stowarzyszenia, o dotacje, darowizny i dofinansowania oraz przyjmować darowizny.
7. Koło może prowadzić sprzedaż czasopism, książek i innych pamiątek przekazanych przez Stowarzyszenie, związanych z działalnością statutową o ile nie jest to działalność gospodarcza.
Art. 21. Rozwiązanie koła
1.Rozwiązanie koła następuje decyzją Zarządu Stowarzyszenia, gdy ilość członków koła jest mniejsza niż 5 osób, a zaistniała sytuacja nie rokuje nadziei na wzrost składu koła.
Pismo podpisać , dostarczyć do Piekar i odebrać pieczątki i inne sprawy związane z kołem....
Wieczorek w niedziele na schronie będzie odpowiedni 