wspólne wypady w teren

Podziel się z nami informacjami o miejscach, które warto odwiedzić - niekoniecznie militarne :)
Awatar użytkownika
MarcooN
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 4495
Rejestracja: 24 gru 2006, o 16:51
Lokalizacja: Wilcza
Kontakt:

wspólne wypady w teren

Nieprzeczytany post autor: MarcooN »

witam
to mój pierwszy post na tym forum wiec chce sie przywitac ,chociaz ktos moze mnie kojarzyć z innych for ;]
a wracając do tematu chciałem sie dowiedziec czy byl by ktos chetny na jakis wspólny wypad gdzies po blisku, powiedzmy przejechac sie na bunkry do Pilchowic, Nieborowic, poszukac gdzie byl obóz w Nieborowicach (wiem gdzie jest w lesie pomnik własnie ofiar tego obozu). Chodzi mi o taki wspólny wypad w teren, z wykrywaczem, piwkiem albo kto jak woli ;] ogólnie rozerwac sie i odpocząć troche.Nie musza byc miejsca podane przeze mnie, moze byc kazde inne ciekawe miejsce!Najlepiej w kilka osób ;]
co o tym myslicie?
pozdrawiam i życze wesołych świat!!
Ostatnio zmieniony 22 wrz 2007, o 18:33 przez MarcooN, łącznie zmieniany 1 raz.

faco

Nieprzeczytany post autor: faco »

Hmm... no niezle 8).Niedawno zwiedzalem Pilchowice,Nieborowice i Bojkow i za kazdym razem przejezdzalem przez twoja miejscowosc :P.Oczywiscie zaowocowalo to udanymi w pelni postami(oc ktos mysli calkiem inaczej :?ale to juz tak musi byc :idea: ).Natepny moj Voyage to strony Dzwonowic,Kornowac i Rud.Nie watpliwe ze tez uderze na zamek do Chudowa.To chyba najblizsze me plany(oczywiscie uzaleznione od pogody).No chyba ze sie cos zmieni...

Awatar użytkownika
MarcooN
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 4495
Rejestracja: 24 gru 2006, o 16:51
Lokalizacja: Wilcza
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: MarcooN »

witam
powiem Ci ze dosc czesto tam przebywam i nigdy nikogo jeszcze nie spotkałem z naszego grona ;] a widze ze jednak ktos sie tam kreci.
a co do tego Twojego wypadu do m.in Rud, wogole bardzo ciekawe miejsce np zamek itp. jak by co daj znac bo sie chetnie przejade z Tobą.
pzdr

arek-strazak

Nieprzeczytany post autor: arek-strazak »

w rudach jest zamek?

faco

Nieprzeczytany post autor: faco »

W Rudach jest Zespol Klasztorno-palacowy czy jak ktos woli na odwrot!Czesto nazywany zamkiem!Sam uzywam tego skrotu nie bedac wymawiac calej nazwy.Arku juz raz ci mowilem ludzie sa prosci i uzywaja prostych sformuowan nie licz tu na samych uczonych tak jak Ty po polibudzie :P.
Napisal zamek i kazdy wie o co chodzi,nie trzeba sie dziwic bo wiadomo zamku takiego z prawdziwego zdarzenia tam nie ma!!!

Co do wyprawy jeszce jedno miejsce mnie korci ale to juz moze nie w tym roku...a jakie to pozniej.

Marcoorn spotkamy sie i pojedziemy....jak zwykli prosci ludzie!

arek-strazak

Nieprzeczytany post autor: arek-strazak »

Widze foty z okolic bylego obozu pracy w Kedziezynie-Kozlu.fakt miejsce bardzo interesujace na wyprawe,niestety bez specjalistycznego sprzetu penetracja jest niemozliwa.Sam bylem w 2 tunelach,jeden przeszedlem do okolo 1200m,zajelo mi to caly dzien,drugi natomiast do okolo 400m pozniej byl badz to zawal badz tunel zostal wysadzony w powietrze.
Na wyprawe trzeba sie uzbroic w uprzaz alpinistyczna(jest kilka studni),kask,porzadna czolowke + swiatlo zapasowe (baterie),liny okolo 3 odcinkow po 30m,krotkofalowki(co najmniej 2) .na wyprawe dla niedoswiadczonych i doswiadczonych powinno sie wybrac minimum4 do 6 osob.
Stopien niebezpieczenstwa w tunelach oceniam na wysoki(nie do konca sa zbadane i nie wiadomo co kryja)
Przypuszczenia sa takie iz z racjii tego ze byly tam wazne dla Niemcow zaklady paliw i amunicjii oraz produkcjii azotow czesc tych tuneli lub magazynow moze byc w dalszym ciagu zaminowana
W okolicznych lasach sa jeszcze pozostalosci po obozie w Blachowni,Kotlarnii.
Jadac dalej na Gore Sw Anny ciekawy kompleks bunkrow na samej gorze ale to innym razem
Wiecej info moge udzielic na meila

faco

Nieprzeczytany post autor: faco »

Arku dzieki za info 8)
Ja jestem po woju jako saper wiec latalem juz nie raz z TM62M i innymi gadzetami co mialy po ok 9 KG trotylu w siebie.
Wiec co do niespodzianek jestem raczej przygotowany.
A ekipa sie juz montuje po malu.

Dzis odwiedzilem Studzienke...wiec w krotce info na Ciekawostkach.
Nie sa to co prawda obiekty militarne ale koscielne :wink:
I naprawde warte do zwiedzenia...

Pozdr.FACO.

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

Faco takie male ostrzezenie przed Rudami- radze nie latac po parku przed ruda bo jak cie dopadnie ksiezulu na rowerqu to bedziesz mial duuuzy problem- to nie jest zart anie odganianie konkurencji. Znam goscia dosc dobrze i wiem do czego jest zdolny. Generalnie straz lesna w rudach jest cieta na rozne hmmm bezprawne dzialania- Adam zaplacil mandat za to ze autkiem na skroty jechal... Jest tam szczegolnie taki jeden upierdliwy straznik chudy, wysoki z broda...

K.O.P.

Nieprzeczytany post autor: K.O.P. »

Marcoon znowu bedziemy wykopywac kapsle z polmetrowej warstwy ziemi :lol:

K.O.P.

Nieprzeczytany post autor: K.O.P. »

Woytas teraz ten brodziaty to czyta napewno :lol:

Awatar użytkownika
hawk
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 2413
Rejestracja: 9 gru 2006, o 00:43
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Wyprawy

Nieprzeczytany post autor: hawk »

Jedzcie, jedzcie :-)
Potem artykul na strone poprosze bo cos ostatnio nikomu sie pisac nie chce :twisted:

arek-strazak

Nieprzeczytany post autor: arek-strazak »

faco to ze byles saperem moze ci pomoze,uwiez ze tam jest naprawde niebezpiecznie i nie jest to zabawa w wojsko.Ja osobiscie przestrzegam wszystkich przed wlazeniem do tuneli nie majacych pojecia o takich wyprawach.
Faco nie lekcewaz sobie tych okolic.
Czesc tych tuneli grozi w kazdej chwili przy nieostroznym ruchu zawaleniem.
Podejdzdo tegonaprawde powaznieto nie bunkry w pilchowicach!

faco

Nieprzeczytany post autor: faco »

No ok bede uwazal na siebie.Ty byles i wrociles to ja tez bede i tez wroce...
Co do samych pulapek i podobnych spraw mam juz jakies doswiadczenie.

Co lepsze jak pojedzie,to pojedzie ekipa naprawde expertow...to sa ludzie ktorych poznalem i maja za soba wiedze i sa naprawde dobrzy.
Narazie czekamy na oferty i widac sa.I jak widze kto sie zglasza to juz wiem ze to nie bedzie zmarnowany dzien lub pare weekeendow!
Zatem ich poznalem najpierw obserwowalem :P .
Albo dzwigniemy do luftu te kozle albo przyjedziemy z lupami :P

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

ja hmm ksiedza-dyrektora znam osobiscie- wspolpracowalem z nim ponad pol roku (i to bardzo blisko) - jest bardzo dobrym gospodarzem ktory baaardzo dba o SWOJE. I nie przepusci zadnej kombinacji- zaufaj mi- ja nie musialem sie przed nim z niczym kryc wiec wrocilem w jednym kawalku... Ludziska tez sa podejrzliwi w Rudach do "takich roznych co po lesie laza..."
A zrobisz co chcesz...

arek-strazak

Nieprzeczytany post autor: arek-strazak »

faco wiedza to nie wszysto a zreszta zrobisz jak tam chcesz.

Awatar użytkownika
MarcooN
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 4495
Rejestracja: 24 gru 2006, o 16:51
Lokalizacja: Wilcza
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: MarcooN »

witam
widze ze wątek sie rozwija ;]
K.O.P. pisze:Marcoon znowu bedziemy wykopywac kapsle z polmetrowej warstwy ziemi :lol:
hmmm a mysmy kiedys kopali razem ?? :]
przypomnij mi bo nie moge jakos skojarzyć
arek-strazak pisze:faco wiedza to nie wszysto a zreszta zrobisz jak tam chcesz.
nie od razu trzeba schodzic w najgłebsze zakamarki.
ja napewno nie bede ryzykował, taki szajbus to znowu nie jestem ;] chociaż kto wie... :D
ale na powaznie , moim zdaniem mozna zwiedzac, penetrowac ale jest jakas bezpieczna granica takze napewno kawałek mozna w miare bezpiecznie przejsc a potem to sie pomysli na miejscu
pzdr
>>>> http://picasaweb.google.com/Marcoon85 <<<<
...a ósmego dnia Bóg stworzył bunkry i bunkrowców

faco

Nieprzeczytany post autor: faco »

No baaa :P

K.O.P.

Nieprzeczytany post autor: K.O.P. »

No kopalismy ja wykopałem dwie monety z PRL :lol:

Awatar użytkownika
ramzes94
Starszy chorąży
Posty: 834
Rejestracja: 4 gru 2006, o 10:24
Lokalizacja: Rybnik

Nieprzeczytany post autor: ramzes94 »

kiedy sie tam wybieracie?

faco

Nieprzeczytany post autor: faco »

Zalezy kogo pytasz?

Awatar użytkownika
ramzes94
Starszy chorąży
Posty: 834
Rejestracja: 4 gru 2006, o 10:24
Lokalizacja: Rybnik

Nieprzeczytany post autor: ramzes94 »

KOMU COS PASUJE W PIĄTEK RANO? JAK BĘDZIE FAJNA POGODA MOZNA GDZIEŚ WYSKOCZYC JESTEM OTWARTY NA PROPOZYCJE

Awatar użytkownika
MarcooN
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 4495
Rejestracja: 24 gru 2006, o 16:51
Lokalizacja: Wilcza
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: MarcooN »

K.O.P czyli Woytas20 jak dobrze pamietam, czemu zmieniles nick??
zagadaj na moje gg to sie ugadamy na jakis wypad w teren
pzdr
>>>> http://picasaweb.google.com/Marcoon85 <<<<
...a ósmego dnia Bóg stworzył bunkry i bunkrowców

K.O.P.

Marcoon

Nieprzeczytany post autor: K.O.P. »

Witaj Marco ,sory że nie odpisuje nie mam internetu to dlatego.Spoko możemy wyskoczyć kiedyś gdzieś wspólnie,może jeszcze ktoś z nami by poszedł będzie efektywniej.

K.O.P.

Nieprzeczytany post autor: K.O.P. »

Aaa chciałem spytać jeszcze kto szperał wczoraj w okopach niedaleko tej obwodnicy nowej przy Rudzie pamiętam że jeden był ubrany w Moro :lol:

jacekgliwice

Nieprzeczytany post autor: jacekgliwice »

proszę adminia lub moderatora u usuniecie zdjęc ktore niejaki faco po prostu ukradł. Zdjecia sa mojego autorstwa i nie wyrazalem zgody na ich publikację.Zdjecia w oryginalnej rozdz do wgladu

ODPOWIEDZ