Podpis Hitlera?

Tematy nie mieszczące się w ramy innych działów
Ślonzok
Szeregowy
Posty: 30
Rejestracja: 5 gru 2009, o 10:53
Lokalizacja: spod Rybnika

Podpis Hitlera?

Nieprzeczytany post autor: Ślonzok »

Witam

Ostatnio wpadł mi w ręce ciekawy dokument. Jest to dyplom na zakończenie nauki w szkole w Rydułtowach. Nie znam dokładnej daty jego wręczenia, jednak musiało to już być w czasie wojny, gdyż przedtem Rydułtowy należały do Polski, a dyplom jest - jak z resztą już na pierwszy rzut oka widać :wink: - typowo niemiecki. Najbardziej interesuje mnie jednak to, co znajduje się pod portretem - jest to najprawdopodobniej podpis samego Hitlera. Zgadza się charakter pisma (możecie się przekonać, sprawdzając na internecie inne jego podpisy), no i raczej nie jest to druk, bo wygląda mi to na pióro. Czy jest możliwe, żeby to był autentyczny podpis Hitlera?
Dodaję zdjęcia, pozwoliłem sobie tylko na wymazanie imienia i nazwiska.

Pozdrawiam
Załączniki
Podpis 2.JPG
Podpis 1.JPG

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

faksymile
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Ślonzok
Szeregowy
Posty: 30
Rejestracja: 5 gru 2009, o 10:53
Lokalizacja: spod Rybnika

Nieprzeczytany post autor: Ślonzok »

No, możliwe, ale próbowałem coś podobnego napisać piórem i wyglądało identycznie...no i na faksymile to wygląda aż nazbyt dokładnie odbite, pieczęć ma zazwyczaj jakieś niedoskonałości. Ale nie wiem, czekam na dalsze opinie
Ostatnio zmieniony 2 wrz 2010, o 23:07 przez Ślonzok, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

bo to wydrukowane moze byc - nie pieczatka
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Ślonzok
Szeregowy
Posty: 30
Rejestracja: 5 gru 2009, o 10:53
Lokalizacja: spod Rybnika

Nieprzeczytany post autor: Ślonzok »

Oglądałem to dokładnie - zdecydowanie nie jest to druk. Najbardziej przypomina mi pióro. Niestety na zdjęciu tego tak dobrze nie widać.
Ostatnio zmieniony 2 wrz 2010, o 23:55 przez Ślonzok, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
biker76
Pułkownik
Posty: 2288
Rejestracja: 22 kwie 2007, o 23:24
Lokalizacja: RYBNIK
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: biker76 »

Podpis jakby wodza. Dla porównania jego autograf pod pewna książką:
Załączniki
2-180.jpg
"Żyjemy po to, by inni mogli żyć"!

Awatar użytkownika
Alojz
Generał broni
Posty: 3927
Rejestracja: 14 wrz 2009, o 19:22
Lokalizacja: Rybnik

Nieprzeczytany post autor: Alojz »

biker76 pisze: pod pewna książką:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Awatar użytkownika
Valjean
Generał dywizji
Posty: 2858
Rejestracja: 27 kwie 2007, o 17:25
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Valjean »

Tak czy inaczej fajna pamiątka

Awatar użytkownika
MarcooN
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 4495
Rejestracja: 24 gru 2006, o 16:51
Lokalizacja: Wilcza
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: MarcooN »

Remik, właśnie chciałem tą samą książkę pokazać! Podpis jak najbardziej jest przedrukiem. Zobacz sobie to na allegro w mein kampf. Na świecie jest tylko parę dokumentów czy książek z podpisem Adasia które są dostępne przez zwykłych ludzi.Np jeden egzemplarz już nie pamiętam jakiej książki czy dokumentu z podpisem poszła ostatnio w GB na aukcji za grubą kasę. No ale jeśli się mylę to bogaty jesteś! :mrgreen:
>>>> http://picasaweb.google.com/Marcoon85 <<<<
...a ósmego dnia Bóg stworzył bunkry i bunkrowców

Ślonzok
Szeregowy
Posty: 30
Rejestracja: 5 gru 2009, o 10:53
Lokalizacja: spod Rybnika

Nieprzeczytany post autor: Ślonzok »

Nie chcę się spierać, ale naprawdę nie wygląda mi to na druk - porównując np. podpis z innymi drukowanymi literami w tekście na dyplomie, tusz ma całkiem inną fakturę... No ale nie znam się na tym, dyplom to pamiątka rodzinna, tak więc czy z podpisem, czy bez, ma dla mnie ogromną wartość :wink: .

Awatar użytkownika
Alojz
Generał broni
Posty: 3927
Rejestracja: 14 wrz 2009, o 19:22
Lokalizacja: Rybnik

Nieprzeczytany post autor: Alojz »

Najlepsze sa ostatnie dwa zdania:
"Badz silny w walce, szlachetny w zyciu i wierny wodzowi", "Pamietaj ze jestes niemcem!"
Co to byla za szkola?
Ostatnio zmieniony 3 wrz 2010, o 17:26 przez Alojz, łącznie zmieniany 1 raz.

Ślonzok
Szeregowy
Posty: 30
Rejestracja: 5 gru 2009, o 10:53
Lokalizacja: spod Rybnika

Nieprzeczytany post autor: Ślonzok »

Wiem, tłumaczyłem to już sobie :grin: . Nie wiem dokładnie, co to za szkoła, jest pieczątka "Radlik Schule, Rydultau". Prawdopodobnie coś jak dzisiejsze zawodówki, z tego, co domyślał się krewny, ale pewien nie jestem.

Awatar użytkownika
biker76
Pułkownik
Posty: 2288
Rejestracja: 22 kwie 2007, o 23:24
Lokalizacja: RYBNIK
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: biker76 »

Tak wzniosłe hasła, ze mogła to być taka szkoła?:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Napola
"Żyjemy po to, by inni mogli żyć"!

Awatar użytkownika
Alojz
Generał broni
Posty: 3927
Rejestracja: 14 wrz 2009, o 19:22
Lokalizacja: Rybnik

Nieprzeczytany post autor: Alojz »

A tak wygladali uczniowie takiej szkoly (zdj. http://de.wikipedia.org/wiki/Nationalpo ... ngsanstalt)
Załączniki
uczniowie.jpg
Ostatnio zmieniony 3 wrz 2010, o 21:22 przez Alojz, łącznie zmieniany 1 raz.

Ślonzok
Szeregowy
Posty: 30
Rejestracja: 5 gru 2009, o 10:53
Lokalizacja: spod Rybnika

Nieprzeczytany post autor: Ślonzok »

Wypraszam sobie :evil: ! Krewny, do którego ten dyplom należał, był akurat Polakiem, a to, że ukończył niemiecką szkołę, to tylko przez przesunęcie się granicy podczas wojny! Nie było w mojej rodzinie żadnych fanatycznych nazistów!

P.S. A te przepełnione propagandą słowa były z tego, co słyszałem, na porządku dziennym na zagarniętych podczas wojny terenach - myślę, że z wiadomych powodów.

Awatar użytkownika
Alojz
Generał broni
Posty: 3927
Rejestracja: 14 wrz 2009, o 19:22
Lokalizacja: Rybnik

Nieprzeczytany post autor: Alojz »

To tak samo jak u moich przodkow. Nie ma co sie goraczkowac :wink:

Awatar użytkownika
Ratibor
Plutonowy
Posty: 363
Rejestracja: 16 kwie 2010, o 11:14
Lokalizacja: NRW

Nieprzeczytany post autor: Ratibor »

Ślonzok pisze:Wypraszam sobie :evil: ! Krewny, do którego ten dyplom należał, był akurat Polakiem, a to, że ukończył niemiecką szkołę, to tylko przez przesunęcie się granicy podczas wojny! Nie było w mojej rodzinie żadnych fanatycznych nazistów!

P.S. A te przepełnione propagandą słowa były z tego, co słyszałem, na porządku dziennym na zagarniętych podczas wojny terenach - myślę, że z wiadomych powodów.

Slonzok jedno pytanko czy dla ciebie Niemiec= nazista?...

Awatar użytkownika
Ratibor
Plutonowy
Posty: 363
Rejestracja: 16 kwie 2010, o 11:14
Lokalizacja: NRW

Nieprzeczytany post autor: Ratibor »

Alojz pisze:A tak wygladali uczniowie takiej szkoly (zdj. http://de.wikipedia.org/wiki/Nationalpo ... ngsanstalt)

Alojz nie prowokuj :evil: a tak na marginesie ta fota to chyba twoja pamiatka rodzinna ,no chyba ze dzieki owczarkowi siedzisz w Reich-u :razz: :mrgreen: :mrgreen:

Awatar użytkownika
Ratibor
Plutonowy
Posty: 363
Rejestracja: 16 kwie 2010, o 11:14
Lokalizacja: NRW

Nieprzeczytany post autor: Ratibor »

A oto i owczarek ze swoim panem :wink: :wink:
Załączniki
260px-Bundesarchiv_B_145_Bild-F051673-0059%2C_Adolf_Hitler_und_Eva_Braun_auf_dem_Berghof.jpg
260px-Bundesarchiv_B_145_Bild-F051673-0059%2C_Adolf_Hitler_und_Eva_Braun_auf_dem_Berghof.jpg (13.97 KiB) Przejrzano 4607 razy
Ostatnio zmieniony 4 wrz 2010, o 13:18 przez Ratibor, łącznie zmieniany 1 raz.

Ślonzok
Szeregowy
Posty: 30
Rejestracja: 5 gru 2009, o 10:53
Lokalizacja: spod Rybnika

Nieprzeczytany post autor: Ślonzok »

Slonzok jedno pytanko czy dla ciebie Niemiec= nazista?...
W żadnym wypadku. Prawie wszyscy moi przodkowie byli Niemcami (ten, do którego należał dyplom, to wyjątek, bo mieszkał po stronie polskiej, chociaż przy samej granicy :mrgreen: ). Cieszę się, że tutaj to rozumiecie, bo wszędzie, gdzie przyznam się do mojego pochodzenia, od razu jestem besztany :wink: . Denerwuje mnie taki brak wiedzy i stereotypowość większości ludzi w naszym kraju.

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

taki jest ten swiat :)

Ja to dopiero jestem krojcok :P
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Awatar użytkownika
Alojz
Generał broni
Posty: 3927
Rejestracja: 14 wrz 2009, o 19:22
Lokalizacja: Rybnik

Nieprzeczytany post autor: Alojz »

Ślonzok, dodaj zdjecie okladki tego dyplomu.

Ślonzok
Szeregowy
Posty: 30
Rejestracja: 5 gru 2009, o 10:53
Lokalizacja: spod Rybnika

Nieprzeczytany post autor: Ślonzok »

No jo żech je z dziada pradziada czysty Ślonzok :mrgreen: . Prawie wszyscy przodkowie żyli po stronie Niemieckiej, ale kilku już w po stronie polskiej po powstaniu śląskim (chociaż max. kilkaset metrów od ówczesnej granicy :mrgreen: ).

A okładka to nic specjalnego, biała tektura bez żadnych napisów :razz:
Ostatnio zmieniony 4 wrz 2010, o 21:03 przez Ślonzok, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Loslau
Szeregowy
Posty: 10
Rejestracja: 5 lis 2010, o 15:51
Lokalizacja: Oberschlesien
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Loslau »

Witam,

Wracając do podpisu;
To na 1000% faksymile.
Nie ma szans aby był to oryginał, nie na dokumencie tak niskiej wagi.
Tak jak napisano wcześniej, mało było dokumentów z jego faktycznym, ręcznym podpisem.
Takie faksymile podpisu Hitlera spotyka się na wielu dokumentach,
Tutaj nadanie do Krzyża Honoru Niemieckiej Matki (Ehrenkreuz der Deutschen Mutter) i oba podpisy to faksymile.

Obrazek

Pozdrawiam.
Obrazek
"Denn wer keine Angst vorm Teufel hat, braucht auch keinen Gott"

Ślonzok
Szeregowy
Posty: 30
Rejestracja: 5 gru 2009, o 10:53
Lokalizacja: spod Rybnika

Nieprzeczytany post autor: Ślonzok »

OK, sprawa wyjaśniona - miałem okazję w muzeum w Berlinie zobaczyć dokumenty z oryginalnymi podpisami Hitlera i Himmlera, i dostrzegłem dość znaczną różnicę w wyglądzie, w porównaniu z tymi moimi faksymilami. Dzięki za pomoc.

ODPOWIEDZ