Rozkaz Hitlera: budować!

Śląskie miejsca bliższe i dalsze Rybnikowi
Czerwionka-Leszczyny, Jastrzębie-Zdrój, Knurów, Lyski, Racibórz, Rudy, Wodzisław Śląski, Żory...
Awatar użytkownika
Alojz
Generał broni
Posty: 3927
Rejestracja: 14 wrz 2009, o 19:22
Lokalizacja: Rybnik

Nieprzeczytany post autor: Alojz »

Drogie fury i ich kierowcy w dziurawych skarpetach sa wszedzie :razz:

Awatar użytkownika
Ratibor
Plutonowy
Posty: 363
Rejestracja: 16 kwie 2010, o 11:14
Lokalizacja: NRW

Nieprzeczytany post autor: Ratibor »

Alojz pisze:Drogie fury i ich kierowcy w dziurawych skarpetach sa wszedzie :razz:

A o slomie co im wylazuje ze szczewika to zapomnioles :wink:
"Dobrze że są jeszcze ludzie po jednej i drugiej stronie Odry którzy rozumieją czym jest Oświęcim ale są też tacy którzy nie rozumieją jak rodzi się taka zbrodnia a nienawiść jest 1 krokiem do niej"

Awatar użytkownika
MarcooN
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 4495
Rejestracja: 24 gru 2006, o 16:51
Lokalizacja: Wilcza
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: MarcooN »

Ratibor pisze:
MarcooN pisze:Ratibor ze tak zapytam.. mieszkasz i pracujesz w Polsce?

Nie _ patrze na Polske troche z perspektywy...z takiej z jakiej patrza ludzie z Europy zachodniej i moze dlatego nie zawsze zgadzam sie z wiekszoscia na tym forum w niektorych kwestiach.
Jak dla mnie to wszystko w temacie.
Co to za dyskusja na temat Polski i jej mieszkańców prowadzona przez człowieka który mieszka 1000km dalej i nabija kase innemu państwu??
>>>> http://picasaweb.google.com/Marcoon85 <<<<
...a ósmego dnia Bóg stworzył bunkry i bunkrowców

Awatar użytkownika
Ratibor
Plutonowy
Posty: 363
Rejestracja: 16 kwie 2010, o 11:14
Lokalizacja: NRW

Nieprzeczytany post autor: Ratibor »

MarcooN pisze:
Ratibor pisze:
MarcooN pisze:Ratibor ze tak zapytam.. mieszkasz i pracujesz w Polsce?

Nie _ patrze na Polske troche z perspektywy...z takiej z jakiej patrza ludzie z Europy zachodniej i moze dlatego nie zawsze zgadzam sie z wiekszoscia na tym forum w niektorych kwestiach.
Jak dla mnie to wszystko w temacie.
Co to za dyskusja na temat Polski i jej mieszkańców prowadzona przez człowieka który mieszka 1000km dalej i nabija kase innemu państwu??
NABIJA KASE.... :mrgreen: :mrgreen: INNEMU PANSTWU
MarcooN pomysl zanim cos napiszesz ,dzieki takim jak ja w Polsce nie ma 30 % bezrobocia........a regularnie wydaje spora kase w Polsce kupujac polskie produkty tym samym napedzam polska konunkture........a i mam maly biznes w polsce legalny zatrudniam w nim jednego pracownika nota bene z Rybnika......«nabija kase innemu panstwu» :lol:
"Dobrze że są jeszcze ludzie po jednej i drugiej stronie Odry którzy rozumieją czym jest Oświęcim ale są też tacy którzy nie rozumieją jak rodzi się taka zbrodnia a nienawiść jest 1 krokiem do niej"

Awatar użytkownika
MarcooN
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 4495
Rejestracja: 24 gru 2006, o 16:51
Lokalizacja: Wilcza
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: MarcooN »

No widzisz, taki mądry jesteś a musisz tyrać u jakiegoś Helmuta.
I nie pisz mi takich bzdur że dzięki takim jak Ty w Polsce spada bezrobocie! Jak bym Tuska słyszał buehehe
Pracuj w Polsce - legalnie - i wydawaj pieniądze a potem sie możesz wymądrzać jaką to "sporą" kasą operujesz. Bo jak narazie dla mnie jestes zwykłym szarym człowieczkiem który nie mógł sie odnaleźć w tej złej i niedobrej Polsce i musiał na zachód uciekać.
I jeszcze mi powiedz ze jesteś patriotą ...
>>>> http://picasaweb.google.com/Marcoon85 <<<<
...a ósmego dnia Bóg stworzył bunkry i bunkrowców

Awatar użytkownika
AFRO
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 3910
Rejestracja: 3 sty 2007, o 22:49
Lokalizacja: Rybnik

Nieprzeczytany post autor: AFRO »

>>MavericK>> pisze:Co do fur i bogactwa.

Hmm furami się bujają bogacze którzy mają domy pod hipotekami i kredyty na 30 lat lub więcej.
Jeden z drugim kupi furę a jak zapłaci wszystkie raty to nawet nie ma na paliwo by nią wyjechać :mrgreen:
To są Ci nasi bogacze sam takich znam :mrgreen:

W Ameryce też murzyni są bogaczami bo bujają się w krążownikach szos...tak?
Widzę że tok myślenia jeszcze mamy daleko w tyle za resztą... a jak zwykle prawda leży całkiem gdzie indziej.
No to mamy świetne banki, które dają kredyty tym których na nie nie stać. Samochód to tylko najbardziej namacalny przykład. A narzekanie jak to mamy źle jest najbardziej polską cechą...

Awatar użytkownika
Ratibor
Plutonowy
Posty: 363
Rejestracja: 16 kwie 2010, o 11:14
Lokalizacja: NRW

Nieprzeczytany post autor: Ratibor »

MarcooN pisze:No widzisz, taki mądry jesteś a musisz tyrać u jakiegoś Helmuta.
I nie pisz mi takich bzdur że dzięki takim jak Ty w Polsce spada bezrobocie! Jak bym Tuska słyszał buehehe
Pracuj w Polsce - legalnie - i wydawaj pieniądze a potem sie możesz wymądrzać jaką to "sporą" kasą operujesz. Bo jak narazie dla mnie jestes zwykłym szarym człowieczkiem który nie mógł sie odnaleźć w tej złej i niedobrej Polsce i musiał na zachód uciekać.
I jeszcze mi powiedz ze jesteś patriotą ...


Z tym bezrobociem to niema co robic glupie buehehe tylko zorietuj sie ilu Polakow pracuje za granica....a potem pomysl co by sie stalo jesli by wszyscy oni wrucili ...30% bezrobocia jesli nie wiecej.

Nie wymadrzam sie tylko znam zycie i wiem jaka jest rzeczywistosc ,a u Helmuta pracuje z wyboru i nie narzekam na to ,a w Polsce tez zarabiam i place podatki.
Wydaje glownie w Polsce pieniadze tu zarobione(ciagle inwestuje)i byc moze i jestem szarym czlowieczkiem bo nie kazdy moze byc swiatowcem MarcooN_em.
A co do tej nowej rzeczywistosci to sie odnalazlem, w pore zaskoczylem i «krece lody» w dwoch krajach .
W koncu jestem obywatelem Europy i wykorzystuje to.
Ale twoje spostrzeganie Niemiec jako cytuje.« u Helmuta» dowodzi tego ze zyjesz jeszcze w PRL _owskiej rzeczywistosci i nie mogac sie odnalesc w terazniejszosci powielasz hasla antyniemieckie z tamtej epoki :???: .
MarcooN jest 2010 i 65 lat po wojnie ,im wczesniej sie obudzisz tym lepiej dla ciebie :!: .
"Dobrze że są jeszcze ludzie po jednej i drugiej stronie Odry którzy rozumieją czym jest Oświęcim ale są też tacy którzy nie rozumieją jak rodzi się taka zbrodnia a nienawiść jest 1 krokiem do niej"

Awatar użytkownika
MarcooN
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 4495
Rejestracja: 24 gru 2006, o 16:51
Lokalizacja: Wilcza
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: MarcooN »

tak, oczywiście masz racje....jak śmiałem mieć inne zdanie niż Ty? Co też sobie myślałem?.....

Rozmowa zeszła fest nie na temat.
Chcesz podyskutować o ludziach pracujących a raczej wykorzystywanych za granicą załóż nowy temat. Na pewno znajdziesz wielu chętnych na dyskusje i wmawianie własnych idei.
>>>> http://picasaweb.google.com/Marcoon85 <<<<
...a ósmego dnia Bóg stworzył bunkry i bunkrowców

Awatar użytkownika
hawk
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 2413
Rejestracja: 9 gru 2006, o 00:43
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: hawk »

Ratibor pisze: MarcooN jest 2010 i 65 lat po wojnie ,im wczesniej sie obudzisz tym lepiej dla ciebie :!: .
To chyba nie ma znaczenia ile lat po wojnie. Jakby nie patrzec nasze pokolenie a nawet nasze dzieci skutkami TEJ wojny sa dotkniete. I nie ma w tym winy polakow (konkretnie - mowie o zaborze ZSRR). Dlatego, tak popularne, gadanie niemocow ze to "nie ich wojna" nie jest dla mnie zadnym argumentem. To zwykla manipulacja.

I zeby byla jasnosc, mialem okazje pracowac w niemieckiej firmie, wiem jak sie w niemczech pracuje i jakie jest nastawienie do pracownikow z polski.

ps.
chlopcy, przeniescie ta rozmowe o polakach i helmutach do innego watku (maverick, ratibor - to do Was).
Ostatnio zmieniony 4 lis 2010, o 21:51 przez hawk, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Loslau
Szeregowy
Posty: 10
Rejestracja: 5 lis 2010, o 15:51
Lokalizacja: Oberschlesien
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Loslau »

Witam,
>>MavericK>> pisze:Co prawda to prawda a jaka jest?
Dziś Polacy jadą po rosyjskich braciach że są tacy i tacy i najgorsi pod słońcem i tak dalej i tak dalej....
W tym momencie Polacy pokazują swą durnotę i błazenadę.
To dzięki wielkimi bratu za wschodniej granicy dziś Polacy mówią po polsku i chyba jako tako istnieją na mapie świata.I tak mu za to dziś dziękują :mrgreen:
Mav - jedno pytanie?
Kto ciebie u diabła uczył Historii? czy też może jesteś samoukiem? :roll:
Jesteś typowym przykładem ofiary nauczania w systemie komunistycznym, i trochę mi ciebie żal. Jak zaprogramowany będziesz bronił owych tzw "Wyzwolicieli Polaków"? braci "zza Wschodniej Granicy"?
Człowieku, gdybyś choć trochę znał Historię, wiedział byś iż Rosja na wiele lat zanim zaatakowały ją Hitlerowskie Niemcy, szykowała się na marsz na zachód, aby nawracać wymęczoną wojną Europę na jedyny słuszny reżim. Niestety Niemcy skomplikowały im nieco ten plan. Gdyby im się udało, na pewno nie było by polski, a co do języka - to na forum miał byś login "Мавэрицк".
Zauważ jak wiele krajów Europy ochotniczo wchodziło w skład oddziałów antybolszewickich III Rzeszy, aby pomóc powstrzymać owo dzikie "wyzwalanie".
Pamiętaj iż to zawsze wygrani piszą historię, a niektóre fakty dopiero teraz wychodzą na jaw.

Zamiast czerpać wiedzę z Szynku, poczytaj czasem jakąś książkę; np. Wiktora Suworowa.
Może wtedy Ci się rozjaśni. Jeśli książka za ciężka - są tez filmy dok. ;
"Marsz wyzwolicieli", "Defilada zwycięzców ", czy nawet zagraniczny "The Soviet Story".

Pozdrawiam.
Obrazek
"Denn wer keine Angst vorm Teufel hat, braucht auch keinen Gott"

Awatar użytkownika
Ratibor
Plutonowy
Posty: 363
Rejestracja: 16 kwie 2010, o 11:14
Lokalizacja: NRW

Nieprzeczytany post autor: Ratibor »

Loslau zostales namierzony ,co nie bylo trudne :grin:

[ Komentarz dodany przez: AFRO: 2010-11-05, 18:36 ]
Fajnie że dodajesz coś, ale nie rób burdelu. Ten temat o czym innym mówi, inny jest na temat map. A jak czegoś nie ma to twórz nowy.
Załączniki
5976Loslau.jpg
"Dobrze że są jeszcze ludzie po jednej i drugiej stronie Odry którzy rozumieją czym jest Oświęcim ale są też tacy którzy nie rozumieją jak rodzi się taka zbrodnia a nienawiść jest 1 krokiem do niej"

Awatar użytkownika
Valjean
Generał dywizji
Posty: 2858
Rejestracja: 27 kwie 2007, o 17:25
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Valjean »

Witaj Loslau. Polecam "Lodołamacz", dla zaślepionych

krism
Starszy kapral
Posty: 250
Rejestracja: 11 lis 2007, o 15:45
Lokalizacja: rybnik

Nieprzeczytany post autor: krism »

Troche dziwna ta dyskusja ale: im dluzej i wiecej jezdze po tzw zachodzie tym mniejsze zauwazam roznice pomiedzy "nasza" a "ich" mentalnoscia - rosji nie znam ale mysle ze te roznice tak naprawde tez sa male, ponadto zauwazam ze jestesy podatni na twierdzenia ktore dzis powinny brzmiec juz smiesznie - my - oni - najezdzcy itp. Co do potegi niemiec w okresie miedzy wojennym to do dzis jestem pod wrazeniem sily tego panstwa gdy czasem przelatuje nad np: kedzierzynem gdzie do dzis widac olbrzymie doki i infrastrukture kolejowa ktora dzis juz w zasadzie nie istnieje ale daje pojecie co tam bylo i co moglo by byc gdyby dokonczono pyskowice itp ( takich pzykladow kazdy zna wiele wroclaw itp). Co do architektury to juz bywa roznie bowiem jej niemieckie centrum bauhaus zostal bardzo nie liczne gdyz wielu wybitnych wykladowcow czesto pochodzenia zydowskiego ucieklo do stanow( szkola chicagowska) po tym tez jej wplyw zmalal i dopiero pomysly alfreda speer-a daly jej ponowny rozped, z tego okresu sa nam bliskie pomysly jak wilcze gardlo czy tychy (pierwotmy projekt byl niemiecki). Patrzac jednak na historie II ws. nie da sie nie zauwazac upadku niemieckiej potegi i to nie tylko dla tego ze byla bombardowana, ale juz od poczatku wojny nastapil tam proces industrialnego kolesiostwa (fatalny wplyw krupa, porscha, i wielu ambitnych lecz pustych strategow gospodarki). To wszystko sprawilo ze firmy bezpardonowo konkurowaly o surowce, blokowaly projekty konkurencji a niemiecki zolnierz walczyl nie zadko sprzetem ktorego byc tam nie powinno lub prawie go nie bylo ( pomine szczegoly). Nikt nie wie jak wygladaly by dzis wielkie niemcy gdyby rzesza wygrala ale z ta mentalnoscia jej lebensraum byl by stale za maly, nie bez znaczenia jest ze bardzo skuteczne roboty przymusowe odbywaly sie z brakiem poszanowania czesci ludzi oraz tym czego dzis niemcy staraja sie pomijac wspominajac ten okres. Konczac wiem ze dzis sami niemcy przestaja byc zadowoleni z tego do czego dzis doszli- mlode pokolenia zaczynaja odczuwac zmniejszajce sie znaczenie ich kraju a to bedzie czasem budzic nostalgie za okresem gdy byly najwiekszym krajem starej europy.
Ostatnio zmieniony 6 lis 2010, o 22:06 przez krism, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
adam11q
Starszy kapral
Posty: 238
Rejestracja: 14 maja 2010, o 16:04
Lokalizacja: Oberschlesien

Nieprzeczytany post autor: adam11q »

bardzo fajna dyskusja - mimo "gorącego " tematu duża kultura i szacunek..:)
Wtrącę moje trzy grosze - problem jest w tym że "małpa zepsuła zegarek " i teraz wszyscy siedzimy z ręką w nocniku - i ci rodowici i przyjezdni (z importu ;) )
Rolniczy kraj dostał od aliantów silny przemysl i nie dał rady, po drodze bawiąc się jeszcze w radziecki komunizm..:)

ODPOWIEDZ