Rekonstrukcja przelamania Linii Barthoda-Smarchowice Slaskie

Imprezy historyczne w Rybniku jak i poza nim.
olo
Kapral
Posty: 181
Rejestracja: 11 lut 2007, o 23:58
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Rekonstrukcja przelamania Linii Barthoda-Smarchowice Slaskie

Nieprzeczytany post autor: olo »

http://www.namyslowianie.pl/wydarzenia/ ... alistyczny
Ja sie wybieram jako Armia Czerwona i WP.
Załączniki
plakat oka.jpg

olo
Kapral
Posty: 181
Rejestracja: 11 lut 2007, o 23:58
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: olo »


olo
Kapral
Posty: 181
Rejestracja: 11 lut 2007, o 23:58
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: olo »


Awatar użytkownika
pzkpfw
Starszy kapral
Posty: 260
Rejestracja: 23 lut 2008, o 18:07
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: pzkpfw »

Nie chcę być upierdliwy, ale może mi ktoś wyjaśnić jaka to formacja?

https://picasaweb.google.com/1173329656 ... iceSlaskie#

Naprawdę bardzo mnie to zastanawia :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 21 mar 2011, o 21:34 przez pzkpfw, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

Szkoda że nie zrobiono wcześniej selekcji umundurowania jednostek niemieckich :???: są osoby dbające o wszystko jak należy i tacy których trzeba by było nie dopuścić do inscenizacji...
widać jednak że impreza zrobiona była z rozmachem :smile:
Radfahrtruppe

Sonder
Starszy szeregowy
Posty: 69
Rejestracja: 30 cze 2007, o 11:38
Lokalizacja: Zbosławice

Nieprzeczytany post autor: Sonder »

Matt co Ty chcesz, fajny piknik, nawet gwiazdora mieli :P
https://picasaweb.google.com/1173329656 ... 1323896594
Ostatnio zmieniony 21 mar 2011, o 23:32 przez Sonder, łącznie zmieniany 1 raz.

olo
Kapral
Posty: 181
Rejestracja: 11 lut 2007, o 23:58
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: olo »

Panowie opanujcie sie zanim rzucicie pierwszy kamien. Zastanowcie sie czy sami jestescie bez winy? AW sam jezdziles w rekonstrukcji radziecka emka po stronie niemieckiej... A kto z was potrafi zalozyc onuce tak aby przechodzic w nich caly dzien, kilkanascie kilometrow bez poprawiania i obtarc??

Sonder
Starszy szeregowy
Posty: 69
Rejestracja: 30 cze 2007, o 11:38
Lokalizacja: Zbosławice

Nieprzeczytany post autor: Sonder »

Bez urazy ;)

Cóż poziom jednak średni, a np. białe camo w momencie gdy śniegu z zasięgu wzroku nie uświadczysz, co najmniej nie na miejscu :/
Dziadek chyba i tak jeden z lepszych ;)

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

Onuce to moj ojciec potrafil dobrze zalozyc :)
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

olo
Kapral
Posty: 181
Rejestracja: 11 lut 2007, o 23:58
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: olo »

Co do bialych maskalatow to sie zgodze, choc bylo zobaczyc okolice dzien wczesniej wieczorem... Sam zalowalem na poczatek ze bialy maskalat zostal w domu. Choc wiekszosc fajnie je zbrudzila... Co do onuc ja na rekonstrukcjach caly czas chodze w onucach i nie tylko na rekonstrukcjach. A kto uzywa poprawnego ukladu bielizny pod mundur? Wiekszosc instrukcji przewidywala jesli sie nie myle pod mundurem na gola du...cialo kalesony a na to mundur i to przez caly rok... ;)Do butow onuce a nie skarpety. Niech mnie ktos poprawi jesli bladze.

Awatar użytkownika
pzkpfw
Starszy kapral
Posty: 260
Rejestracja: 23 lut 2008, o 18:07
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: pzkpfw »

Niemcy mieli pod spodniokami regulaminowe batki, a i skarpet nie brakowało. A jak ktoś nie dostał to z domu brał. W WH zdecydowanie woleli chłopakom dać skarpetki niż onuce. I myślę, żę w co bardziej szanujących się grupach nie ma z tym problemu (spodnioki, koszule itd.). Sam sobie taki komplecik już na starcie sprawiłem.
olo pisze:AW sam jezdziles w rekonstrukcji radziecka emka po stronie niemieckiej...
Owszem, ale emka była radziecka ale odpowiednio ucharakteryzowana. Problem w tym, że niemieciej sahary, dekawki, ani innych cudów nie dostaniesz w dzisiejszych realiach, zostaje jedynie kombinować - ale z dobrym skutkiem jak w wypadku emki AW.

Co innego ze zdjęciem, które wkleiłem wyżej. Ta Pani nie mam na sobie nic, z rzeczy, które nosili żołnierze WH . Co więcej - nie słyszałem o oddziałach luftwaffe złożonych z kobiet :)

Sprawę najlepiej zostawić sumieniu każdego z rekonstruktorów i organizatorów, którzy - mam nadzieję odsieją ziarno od plew - a w tym wypadku szwajcary od feldgrau :-)
pozdr
Obrazek

Obrazek

olo
Kapral
Posty: 181
Rejestracja: 11 lut 2007, o 23:58
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: olo »

pzkpfw pisze:Niemcy mieli pod spodniokami regulaminowe batki, a i skarpet nie brakowało. A jak ktoś nie dostał to z domu brał. W WH zdecydowanie woleli chłopakom dać skarpetki niż onuce. I myślę, żę w co bardziej szanujących się grupach nie ma z tym problemu (spodnioki, koszule itd.). Sam sobie taki komplecik już na starcie sprawiłem.
olo pisze:AW sam jezdziles w rekonstrukcji radziecka emka po stronie niemieckiej...
Owszem, ale emka była radziecka ale odpowiednio ucharakteryzowana. Problem w tym, że niemieciej sahary, dekawki, ani innych cudów nie dostaniesz w dzisiejszych realiach, zostaje jedynie kombinować - ale z dobrym skutkiem jak w wypadku emki AW.

Co innego ze zdjęciem, które wkleiłem wyżej. Ta Pani nie mam na sobie nic, z rzeczy, które nosili żołnierze WH . Co więcej - nie słyszałem o oddziałach luftwaffe złożonych z kobiet :)

Sprawę najlepiej zostawić sumieniu każdego z rekonstruktorów i organizatorów, którzy - mam nadzieję odsieją ziarno od plew - a w tym wypadku szwajcary od feldgrau :-)
pozdr
Od 39' w WH uzywano w 100% skarpet, czy trafialy sie tez onuce?
Co do zdobycia motocykli to zaden problem, kwestia pieniedzy. Do Sahar dostac najlatwiej czesci. Sa firmy ktore robia ramy, blacharke, osprzet. Nie wiem jak z silnikami i przekladniami. DKW jest to najpopularniejszy motocykl w obiegu niemieckich motocykli zabytkowych, najatwiej osiagalny-na kazdym bazarze widuje sie co najmniej po 2-3 sztuki.
Zobacz ile jest teraz na allegro roznych dekawek http://allegro.pl/listing.php/search?ca ... string=dkw
Prawda jest taka ze z emki nigdy nie zrobi sie R-71 jakby to wielu chcialo. Trzebaby znaczna czesc ramy wymienic i sporo innych czesci... Tam nawet troche inaczej byly wytloczone i mocowane blotniki.
Tak ze ja uwazam ze rekonstrukcji nie nalezy brac smiertelnie powaznie bo to wtedy przestanie byc zabawa. Ciekawe ilu rekonstruktorow nosi pelne etatowe wyposazenie. Tj pelne ladownice, ma maske w puszcze p-gaz, zawartosc chlebaka, plecaka etc. Znam osobiscie tylko jednego takiego goscia co nosi nawet zapasowa lufe do mg w futerale i caly inny szpej.

Awatar użytkownika
pzkpfw
Starszy kapral
Posty: 260
Rejestracja: 23 lut 2008, o 18:07
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: pzkpfw »

No dobrze, masz rację, że śmiertelnie poważnie nie należy do tego podchodzić. Zgadzam się całkowicie. Ja też ze sobą nie noszę zawsze opatrunków, maski itd, ale Ty mówisz o skrajnościach.
Ale... uważasz, że mundur pani, której zdjęcie tu wkleiłem jest "do zaakceptowania" i na rekonstrukcji można pokazać?

Z resztą ja się już dość naoglądałem "rekokoko" na imprezach i jedyne co można z tym zrobić to powiedzieć "Jo sie nie byda nerwowoł"
Ostatnio zmieniony 22 mar 2011, o 20:43 przez pzkpfw, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

oto moje uwagi : 1 https://lh3.googleusercontent.com/_LaiE ... C08610.JPG - HJ - brali udział w bitwie ?
2 https://lh4.googleusercontent.com/_LaiE ... C08723.JPG - HJ - w bitwie ? bo takie maja hełmy..
3 https://lh6.googleusercontent.com/_LaiE ... C08773.JPG - co to za hełm i w jakich barwach ? na jaki okres ? to hem policyjny w barwach wrześniowych...
to są podstawowe błędy, ja się nie czepiam detali , czemu sam dbasz o detale swojego umundurowania, a inni co mają to zakładają.... nie czepiam się koloru nici, kształtu podeszwy, grubości pasa itp, sam kupowałem mundur WH i chcąc się w nim pokazać przygotowywałem się bardzo, bardzo dokładnie
traktujmy to jako wskazówkę, a nie wrogie nastawienie, impreza fajna i szkoda że nie mogłem jechać bo Karol był, a ja miałem uroczystośc rodzinną i przez to nie jechałem :cry:
Radfahrtruppe

Awatar użytkownika
pzkpfw
Starszy kapral
Posty: 260
Rejestracja: 23 lut 2008, o 18:07
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: pzkpfw »

Co do tego trzeciego zdjęcia, które wkleiłeś - agent ma kase na milion odznaczeń, które zapewne nie wie sam za co otrzymał :) inna sprawa - wyskoczyć w m36 na późnowojennej rekonstrukcji może nie jest najgorzej, ale już powoli nie wypada w dzisiejszych realiach.

Z innej beczki -

Obrazek

Karol wie, że te odznaki ustanowiono dopiero pod koniec roku 1943? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Caroline
Kapral
Posty: 199
Rejestracja: 29 lip 2008, o 21:34
Lokalizacja: Zabrze

Nieprzeczytany post autor: Caroline »

..piszę z konta Karoliny, bo moje jest zablokowane...
Na hełm można nałożyć pokrowiec, a na mundur kangurkę, wszystko w kamo splinter, szelki i inne dodatki i jest ok. Późny okres to coraz mniej regulaminowe umundurowanie, oczywiście wszystko ma swoje granice. Co do odznak kierowcy to wiemy że są na późny okres od Klausa i ich nie zakładamy, nawet nie kupiłem...
Jeśli zapomnę o nich - ty, Boże na niebie, zapomnij o mnie"
Adam Mickiewicz

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

jak zablokowane?
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

działa, źle wpisałem hasło i mnie zablokowało :???:

bluzy m36 wracały na front w późniejszym okresie, troszke poczytałem, reko to nie tylko opakowanie, to jeszcze wiedza, przynajmniej na podstawowym poziomie... :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 23 mar 2011, o 22:00 przez aw68, łącznie zmieniany 1 raz.
Radfahrtruppe

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

Radfahrtruppe

Awatar użytkownika
pzkpfw
Starszy kapral
Posty: 260
Rejestracja: 23 lut 2008, o 18:07
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: pzkpfw »

tylko nie bierz na poważnie tego z odznakami :D
bluzy m36 wracały na front w późniejszym okresie
Prawda, nie mówię że nie bo są na to fotki, ale jak to mówi Repron i jego pierwsza zasada dobrej rekonstrukcji - "Odtwarzaj regułę a nie wyjątek" :razz:. We wrześniu były też szelki i a-ramy, a mimo to się tego nie używa bo to rzadkość.

Apropo - goscia z dwoma chlebakami i manierkami też nie widziałem nigdy na inscenizacji, a na zdjęciu jest ;)
Obrazek
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
biker76
Pułkownik
Posty: 2288
Rejestracja: 22 kwie 2007, o 23:24
Lokalizacja: RYBNIK
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: biker76 »

Jak maił dwa chlebaki i dwie manierki to pewnie był z naszej kategorii - lubił dobrze zjeść i się napić (może miał tam frytki). :mrgreen:
"Żyjemy po to, by inni mogli żyć"!

Awatar użytkownika
pzkpfw
Starszy kapral
Posty: 260
Rejestracja: 23 lut 2008, o 18:07
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: pzkpfw »

A jak, frytki w maniere, wuszt do chlebaka i chop zadowolony :mrgreen:

A tak na poważnie to luftlande infanterie division - przeznaczona do walki w kotłach (skakali tam ze spadochronami, a najczesciej ladowali w kotłach ciociami JU)
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

człowiek się cały czas uczy.., a z odznakami spoko, teraz wiem i jej nie kupiłem, odtwarzaj regułę a nie wyjątek - zgadzam się :smile:
Radfahrtruppe

Klaus BOLS
Starszy kapral
Posty: 269
Rejestracja: 14 wrz 2009, o 09:51
Lokalizacja: Rybnik

Nieprzeczytany post autor: Klaus BOLS »

A ja widziałęm na rekonsytrukcji ludzi z dwoma manierkami. Fallusy tak poczynają. To że czegoś się nie widziało na bitwie nie znaczy ze nie wolno. Samemu trzeba szukać smaczków a nie opierac się na innych grupach.
Klaus w dom, Bóg w dom

ODPOWIEDZ