Propozycja

Tematy nie mieszczące się w ramy innych działów
Mati
Szeregowy
Posty: 28
Rejestracja: 22 lip 2010, o 23:46
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Mati »

... że tak wtrącę grosik przy okazji. :)

Hipcia - byliśmy (ja i dziewczę mojego życia - Aga) już na samym rynku i zmierzaliśmy do Tubki, ale nie udało się dotrzeć z powodu nagłej i niespodziewanej siły wyższej, a szkoda. Oboje bardzo żałujemy i obiecujemy poprawę.

Przy okazji tego tematu chciałbym powiedzieć Wam o moich niecnych, albo nawet i "cnych" zamierzeniach.

Mianowicie planuję stworzyć cykl wydarzeń (nie tylko związanych z historią), które mogłyby zainteresować Was jako zapaleńców, pasjonatów, historyków.
Jedną z gałęzi tematycznych tego cyklu miałyby być właśnie tego typu spotkania. Może cyklicznie?
Temat do obgadania i ustalenia.
Pytanie do Was:
Czy interesuje Was współtworzenie takiego projektu? Czy chcielibyście poopowiadać troszkę o tym magicznym mieście, jego mieszkańcach, miejscach, wydarzeniach?
Planuję także zorganizować wycieczkę/ki tematyczne po Rybniku w celach zwiedzawczych i pogłębiawczych wiedzowo :shock: , tudzież w celu sprawienia samym sobie frajdy i zrobienia czegoś fajnego.
Może jakaś wystawa?
Wszelkie pomysły jak najbardziej mile widziane.

Pozostając w niecierpliwym oczekiwaniu na jakiekolwiek formy kontaktu proszę o przeniesienie tego posta w jakieś bardziej stosowne miejsce, lub jego usunięcie i kontynuowanie tematu nieco prywatniej (PW, mail, telefon, cokolwiek). Nie chcę robić bałaganu i ten wpis wrzuciłem bajdełej.

Pozdrawiam serdecznie. :)
Ostatnio zmieniony 23 kwie 2011, o 13:34 przez Mati, łącznie zmieniany 1 raz.

Mati
Szeregowy
Posty: 28
Rejestracja: 22 lip 2010, o 23:46
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Mati »

Wybaczcie, że piszę drugi post z rzędu, a do tego jeszcze nie pasujący do tematu.
Naturalnie i ten można usunąć lub przenieść w inne miejsce, żeby nie śmiecił.

Pisząc poprzedniego posta wyobrażałem sobie, że to dobry pomysł, ale chyba się myliłem. Spodziewałem się, że ochrzanicie mnie za śmiecenie, że spotkamy się przy kawce z zapałem omawiając scenariusz takiego wydarzenia, lub powiecie mi, że nie ma sensu bo... i tak dalej. Miałem nadzieję, że dostanę furę wiadomości i zrobimy coś fajnego. Dla nas, dla miasta, które zauroczyło mnie od pierwszego poznania. Nie spodziewałem się, że w tak szacownym gronie temat zostanie kompletnie zignorowany.
Nie wiem czy to brak chęci, czasu, czy może nieufność do hmmm - Rybniczanina ze stażem zbyt krótkim, żeby mógł mieszać się w takie sprawy. Nie wiem, nie wnikam.

Trafiając do Was (przez przypadek) cieszyłem się jak dziecko, że mogę przeczytać, zobaczyć, a nierzadko przenieść się w czasy, kiedy w miejscu pewnej galerii stał okazały browar, a w sklepie można było dostać czekoladki Sobczyka, znaleźć się pod Bazyliką podczas pożaru, przeżywać dzieciństwo wraz z Alibabą22, zasmucić się losami Juliusza i w ogóle spędzić kilka nocy z wypiekami na twarzy podczas pochłaniania kolejnych literek, zdjęć, map, dokumentów...

Nie zrozumcie mnie źle. Jestem pełen szacunku widząc ogrom pracy i zaangażowania w kolejne tajemnicze dochodzenia, wspomnienia, retrospekcje i wymiany doświadczeń. Szanuję Waszą ogromną wiedzę na temat Rybnika i nie tylko tego miasta, ale... chyba czegoś zabrakło.

A szkoda.

Życzę wszystkim fantastycznego i pogodnego długiego weekendu i wielu jeszcze odkryć i rozwiązań zagadek.
Pozdrawiam serdecznie.
Mateusz.

Awatar użytkownika
AFRO
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 3911
Rejestracja: 3 sty 2007, o 22:49
Lokalizacja: Rybnik

Nieprzeczytany post autor: AFRO »

Mateuszu! Doskonale zdajemy sobie sprawę, że to świetny pomysł i doceniamy Twoją propozycję, ale do tego potrzeba mnóstwa wolnego czasu. Spotykamy się co jakiś czas i oczywiście zapraszam Cię na takie spotkania, ale z zaangażowaniem może być problem. Zapraszam jutro na dzień otwarty na schronie - będziesz mógł się spotkać z częścią osób uczestniczących w forum osobiście - może taka rozmowa będzie bardziej owocna...

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
hawk
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 2413
Rejestracja: 9 gru 2006, o 00:43
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: hawk »

Pomysl jest swietny, pociagnij go troche do przodu.
Z doswiadczenia wiem ze jak juz jest mowa o konkretnym spotkaniu to ktos sie zawsze zjawi.
Deklaracji nie uslyszysz poniewaz wiekszosc z nas ma rodziny i ciezko sie deklarowac na przyszlosc.
Dodam tez ze w miedzyczasie byl wyjazd na MRU i kilka aktywnych osob mialo co innego na glowie.
Przyjdz porozmawiac na schron. ;-)

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7388
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

Pewnie, ze pomysl jest superancki - ale z doswiadczenia wiemy ze z deklaracjami roznie bywa - poprostu proza zycia :(


Ale jesli dojdzie do jakis konkretow cos sie napewno wymysli :)
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Awatar użytkownika
_hipcia
Generał broni
Posty: 3668
Rejestracja: 28 lut 2007, o 19:04
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: _hipcia »

Mati pisze: Przy okazji tego tematu chciałbym powiedzieć Wam o moich niecnych, albo nawet i "cnych" zamierzeniach.

Mianowicie planuję stworzyć cykl wydarzeń (nie tylko związanych z historią), które mogłyby zainteresować Was jako zapaleńców, pasjonatów, historyków.
Jedną z gałęzi tematycznych tego cyklu miałyby być właśnie tego typu spotkania. Może cyklicznie?
Temat do obgadania i ustalenia.
Pytanie do Was:
Czy interesuje Was współtworzenie takiego projektu? Czy chcielibyście poopowiadać troszkę o tym magicznym mieście, jego mieszkańcach, miejscach, wydarzeniach?
Planuję także zorganizować wycieczkę/ki tematyczne po Rybniku w celach zwiedzawczych i pogłębiawczych wiedzowo :shock: , tudzież w celu sprawienia samym sobie frajdy i zrobienia czegoś fajnego.
Może jakaś wystawa?
Wszelkie pomysły jak najbardziej mile widziane.
Skontaktuj się z użytkownikiem ololar. Zimą się z nim spotkałam w podobnej sprawie. Miał mniej więcej ten sam pomysł. Niestety sprawa na forum upadła.
Ewentualnie polecam panią Mariolę May'ę Rodzik-Ziemiańską z Portu Sztuki. Ona ma różne ciekawe pomysły.

Pozdrawiam,
Małgosia

ODPOWIEDZ