Renowacja schronu dowodzenia OWŚ

Sprawy związane z Pro Fortalicium
matthias.skl
Starszy szeregowy
Posty: 70
Rejestracja: 15 kwie 2009, o 23:44

Renowacja schronu dowodzenia OWŚ

Nieprzeczytany post autor: matthias.skl »

Witam

Po ciężkim okresie forsowania przez złomiarzy instalowanych przez nas krat, i w końcu po solidnym zabezpieczeniu obiektu, przeprowadzone zostały następujące prace:

- zewnętrzna elewacja została wypiaskowana, pomalowana podkładem i w barwy maskujące

(kształt plam jest efektem komputerowej wizualizacji archiwalnego zdjęcia, a barwy na podstawie instrukcji saperskiej. Dodam jeszcze, że farbomaskowanie zostało skonsultowane ze specjalistami)

- wnętrze zostało całkowicie wysprzątane i pomalowane

(elementy metalowe farbą konserwującą, a ściany środkiem gruntującym i emulsją)

Niestety we wnętrzu panuje ogromna wilgotność, a na dolnej kondygnacji (w przypadku dłuższego przebywania) zaczyna brakować tlenu. Wszystko to jest efektem braku wentylacji.

W najbliższym czasie zewnętrzna elewacja zostanie pomalowana powłoką antygrafitową, a obok obiektu znajdą się odpowiednie tablice informacyjne.

W przyszłym roku wykonana zostanie instalacja elektryczna (co umożliwi wentylowanie i osuszanie, oraz przeprowadzanie dalszych prac), a poterna będzie zburzona w całości, lub tylko jej fragment bezpośrednio przylegający do schronu (jeszcze nie wiadomo).

Mamy pełne poparcie chorzowskiego Konserwatora Zabytków, który na własne oczy oglądał postęp prac.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Valjean
Generał dywizji
Posty: 2858
Rejestracja: 27 kwie 2007, o 17:25
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Valjean »

Wygląda super. Dobra robota

matthias.skl
Starszy szeregowy
Posty: 70
Rejestracja: 15 kwie 2009, o 23:44

Nieprzeczytany post autor: matthias.skl »


Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

Świetna robota!
Muszę się kiedyś wybrać
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

matthias.skl
Starszy szeregowy
Posty: 70
Rejestracja: 15 kwie 2009, o 23:44

Re: Renowacja schronu dowodzenia OWŚ

Nieprzeczytany post autor: matthias.skl »

Odpowiedź Stowarzyszenia na artykuł dotyczący oficjalnego otwarcia schronu dowodzenia, który ukazał się w najnowszym numerze "Odkrywcy":

:arrow: http://www.profort.org.pl/?cmd=wysw_news&id=572

Awatar użytkownika
MarcooN
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 4495
Rejestracja: 24 gru 2006, o 16:51
Lokalizacja: Wilcza
Kontakt:

Re: Renowacja schronu dowodzenia OWŚ

Nieprzeczytany post autor: MarcooN »

Nic sie nie martw - my przechodziliśmy to samo z tym Panem jak remontowaliśmy Wawok więc luz - nie ma się co napinać - im więcej bedziecie mu odpowiadać to ten dialog czy spór nigdy się nie skończy. My obraliśmy taktykę nie reagowania na jego zaczepki i od paru lat cisza jak makiem zasiał :)
>>>> http://picasaweb.google.com/Marcoon85 <<<<
...a ósmego dnia Bóg stworzył bunkry i bunkrowców

Awatar użytkownika
_hipcia
Generał broni
Posty: 3663
Rejestracja: 28 lut 2007, o 19:04
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Renowacja schronu dowodzenia OWŚ

Nieprzeczytany post autor: _hipcia »

Wypowiem się jako laik.

Byłam pod Schronem Dowodzenia w 2009 (na dowód czego zdjęcie). Widziałam jego stan naocznie (z zewnątrz) i widzę jego stan (z zewnątrz i w środku) na zdjęciach. Jestem pod ogromnym wrażeniem tego, co tam zrobiono. :brawo: :brawo: :brawo: A czy tak, czy siak, czy inaczej, to dla mnie - laika schronowego, historyka amatora, miłośnika staroci, jest bez znaczenia. Ważne, że komuś się chciało, ktoś zrobił, ktoś poświęcił siły, kasę, czas, no i jak widzę nerwy.

Nie wiem kim jest ten pan, który pisał na łamach Odkrywcy. Nie wiem kim jest prezes PF-u. Ale wiem, że historia doceni działania PF-u, a o ujadaniu różnych tam dookoła nie będzie pamiętać.
P1370134.JPG

Awatar użytkownika
MarcooN
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 4495
Rejestracja: 24 gru 2006, o 16:51
Lokalizacja: Wilcza
Kontakt:

Re: Renowacja schronu dowodzenia OWŚ

Nieprzeczytany post autor: MarcooN »

To Pan JS ;)
>>>> http://picasaweb.google.com/Marcoon85 <<<<
...a ósmego dnia Bóg stworzył bunkry i bunkrowców

Awatar użytkownika
_hipcia
Generał broni
Posty: 3663
Rejestracja: 28 lut 2007, o 19:04
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Renowacja schronu dowodzenia OWŚ

Nieprzeczytany post autor: _hipcia »

MarcooN pisze:To Pan JS ;)

Wiesz, mnie to nic nie mówi :mrgreen: Równie dobrze mógłby to być pan YV. No, ale na wszelki wypadek podpytałam Magdę i już coś wiem :wink: Tak czy inaczej nie znam ani jednego, ani drugiego pana, więc mogę w miarę (przynajmniej tak mi się wydaje) ocenić to, co zrobiono dla tego miejsca w Chorzowie.

Potwierdzam, że szacun z mojej strony :brawo:

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Re: Renowacja schronu dowodzenia OWŚ

Nieprzeczytany post autor: woytas »

Teraz czekamy na odpowiedź drugiej strony.
Byłem dzisiaj w Chorzowie ale tylko na moment :(
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

matthias.skl
Starszy szeregowy
Posty: 70
Rejestracja: 15 kwie 2009, o 23:44

Re: Renowacja schronu dowodzenia OWŚ

Nieprzeczytany post autor: matthias.skl »

Pozwolę sobie zacytować jednego z użytkowników innego forum, który tak skomentował artykuł z Odkrywcy i odpowiedź Stowarzyszenia. Chyba nic więcej nie trzeba dodawać.
Gratuluję wspaniałego osiągnięcia i życzę wytrwałości. Na komentarze takie jak ten z Odkrywcy proponuje brać poprawkę. Czasem niektóre rzeczy bolą, szczególnie finansowe. Można było zarobić, a jacyś "idioci" robią to za darmochę i odbierają chleb.
Życzę powodzenia i jeszcze większego samozaparcia.
Tylko ten się myli, kto nic nie robi.
Poniżej linki do pobrania dwóch króciutkich filmików które dostałem od znajomego. Po kradzieży kraty, złomiarze przystąpili do dalszych działań... teraz na szczęście to już niemożliwe. Wszystkie wejścia solidnie zabezpieczone, a dodatkowe bezpieczeństwo zapewnia system alarmowy. Kilka chwil po uruchomieniu alarmu, przyjeżdża uzbrojony patrol interwencyjny :wink:

:arrow: http://www.sendspace.pl/file/8e35e273a041614b2360086

:arrow: http://www.sendspace.pl/file/185efd2f31a8a8751116f13

A tu moje zdjęcia przed rozpoczęciem prac remontowych. Pochodzą one z lat 2010-2011.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
MarcooN
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 4495
Rejestracja: 24 gru 2006, o 16:51
Lokalizacja: Wilcza
Kontakt:

Re: Renowacja schronu dowodzenia OWŚ

Nieprzeczytany post autor: MarcooN »

Mati możesz wklejać zdjęcia poprzez forum i załączniki z nie fotosika? za rok zdjęcia znikną i temat poleci do kosza.
>>>> http://picasaweb.google.com/Marcoon85 <<<<
...a ósmego dnia Bóg stworzył bunkry i bunkrowców

matthias.skl
Starszy szeregowy
Posty: 70
Rejestracja: 15 kwie 2009, o 23:44

Re: Renowacja schronu dowodzenia OWŚ

Nieprzeczytany post autor: matthias.skl »

MarcooN pisze:Mati możesz wklejać zdjęcia poprzez forum i załączniki z nie fotosika? za rok zdjęcia znikną i temat poleci do kosza.
Te zdjęcia akurat wrzucałem także na inne fora, więc za jednym zamachem z fotosika. Jak będę wrzucać jakieś fotki z myślą o tylko tym forum, to na serwer forumowy.

PS

Na pewno nie znikną, bo mam płatne konto.

Awatar użytkownika
adam1204
Starszy kapral
Posty: 259
Rejestracja: 14 paź 2009, o 18:39
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

Re: Renowacja schronu dowodzenia OWŚ

Nieprzeczytany post autor: adam1204 »

Odpowiedź Stowarzyszenia na artykuł dotyczący oficjalnego otwarcia schronu dowodzenia, który ukazał się w najnowszym numerze "Odkrywcy":
Troche zawaliliście sprawę że od was nikt nie napisał artykułu dla Odkrywcy, w końcu to wasza robota i to wy powinniście opowiedziec o calym remoncie i wyposazeniu.

matthias.skl
Starszy szeregowy
Posty: 70
Rejestracja: 15 kwie 2009, o 23:44

Re: Renowacja schronu dowodzenia OWŚ

Nieprzeczytany post autor: matthias.skl »

adam1204 pisze:Troche zawaliliście sprawę że od was nikt nie napisał artykułu dla Odkrywcy, w końcu to wasza robota i to wy powinniście opowiedziec o calym remoncie i wyposazeniu.
Wiesz co, być może... ale nie mnie o tym decydować.

ODPOWIEDZ