Rybnickie wieże ciśnień

Historia miasta i jego dzielnic
Awatar użytkownika
AFRO
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 3910
Rejestracja: 3 sty 2007, o 22:49
Lokalizacja: Rybnik

Re: Rybnickie wieże ciśnień

Nieprzeczytany post autor: AFRO »

Z zapowiedzi na stronie http://www.rybnik.com.pl/wiadomosci,szp ... 24606.html
wynika że tylko mają to zabezpieczyć. Ale okazuje się że nie! To odtworzenie do stanu pierwotnego. Doprowadzą ją do stanu sprzed zniszczeń!

W załączeniu zdjęcia zamieszczone w dokumentacji do zamówienia publicznego. Więcej szczegółów: http://bip.psychiatria.com/bip/zam/remo ... Bnie%C5%84
Załączniki
wieza_1.png
wieza_2.jpg
wieza_3.jpg
wieza_4.jpg
wieza_5.jpg
wieza_6.jpg
wieza_7.jpg
wieza_8.jpg

Awatar użytkownika
AFRO
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 3910
Rejestracja: 3 sty 2007, o 22:49
Lokalizacja: Rybnik

Re: Rybnickie wieże ciśnień

Nieprzeczytany post autor: AFRO »

A dla pełnego wyglądu tak to wygląda w przekroju. Źródło jak wyżej.
Załączniki
wieza_9.jpg

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Re: Rybnickie wieże ciśnień

Nieprzeczytany post autor: woytas »

Kurde jak wygram w totka to ja kupuję i zrobie tam taką knajpę, że mózg rozerwie - widok na Rybnik i okolice.
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Awatar użytkownika
_hipcia
Generał broni
Posty: 3663
Rejestracja: 28 lut 2007, o 19:04
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Rybnickie wieże ciśnień

Nieprzeczytany post autor: _hipcia »

A czy to jest wieża ciśnień? Takie coś cyknęłam przejeżdżając obok dawnej huty Silesia.
2.08.2014 (4).JPG

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Re: Rybnickie wieże ciśnień

Nieprzeczytany post autor: woytas »

Tak
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Awatar użytkownika
deadEnd
Szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 18 sty 2015, o 13:26

Re: Rybnickie wieże ciśnień

Nieprzeczytany post autor: deadEnd »

Witam wszystkich forumowiczów. Może ktoś z Was posiada jakieś informacje na temat wieży znajdującej się w lasku zamysłowskim nieopodal dworca towarowego? Interesuje mnie przybliżona data budowy tego obiektu oraz jej pierwotne przeznaczenie (PKP, kopalnia Rymer, Chwałowice).

janusz
Kapitan
Posty: 1519
Rejestracja: 4 maja 2011, o 17:37
Lokalizacja: rybnik

Re: Rybnickie wieże ciśnień

Nieprzeczytany post autor: janusz »

w sieci ukazała się wiadomosc że sprzedano wieżę cisnien na Prostej ?

Awatar użytkownika
_hipcia
Generał broni
Posty: 3663
Rejestracja: 28 lut 2007, o 19:04
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Rybnickie wieże ciśnień

Nieprzeczytany post autor: _hipcia »

janusz pisze:w sieci ukazała się wiadomosc że sprzedano wieżę cisnien na Prostej ?
Nooo, ale lata temu - za poprzedniej władzy. Olano zabytek i sprzedano, bo po kija się nim zajmować, chronić, dokładać do niego. Pan Marian Fojcik wie na pewno dokładnie, bo on z Meksyku w dodatku przewodniczący Rady Dzielnicy.

Awatar użytkownika
CRAZY !!!!!!
Sierżant
Posty: 432
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 16:39
Lokalizacja: Rybnik

Re: Rybnickie wieże ciśnień

Nieprzeczytany post autor: CRAZY !!!!!! »

deadEnd pisze:Witam wszystkich forumowiczów. Może ktoś z Was posiada jakieś informacje na temat wieży znajdującej się w lasku zamysłowskim nieopodal dworca towarowego? Interesuje mnie przybliżona data budowy tego obiektu oraz jej pierwotne przeznaczenie (PKP, kopalnia Rymer, Chwałowice).
Tak wyglądała wieża od środka dnia 12 października 2014 roku.
Sam bym się chętnie dowiedział czegoś na temat wieży.
Załączniki
Zdjęcie1081.jpg
Zdjęcie1080.jpg
Zdjęcie1078.jpg
...RYBNIK...

Awatar użytkownika
deadEnd
Szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 18 sty 2015, o 13:26

Re: Rybnickie wieże ciśnień

Nieprzeczytany post autor: deadEnd »

Dzięki wielkie. Miałem okazję dokładnie ją spenetrować i chciałbym się dowiedzieć czegoś na temat jej historii. Pod tym względem jest to chyba najbardziej tajemnicza rybnicka wieża, chociaż przypuszczam, że najmłodsza. Niestety zarówno mieszkańcy pobliskich obszarów jak i szefostwo "towarowego" nie potrafili zbyt wiele na jej temat powiedzieć. Z tego co mi wiadomo to właśnie PKP jest właścicielem terenu na którym ta ślicznotka się znajduje. Cóż, trzeba będzie szukać dalej.

Abisall
Szeregowy
Posty: 34
Rejestracja: 11 mar 2015, o 22:56

Re: Rybnickie wieże ciśnień

Nieprzeczytany post autor: Abisall »

A ta może nie zupełnie rybnicka wieża jeszcze stoi ?
Załączniki
Leo2.jpg
Leo2.jpg (16.33 KiB) Przejrzano 754 razy

ODPOWIEDZ