Pocztówka

Sprawy związane z Pro Fortalicium
Przemek Trzeciak

Pocztówka

Nieprzeczytany post autor: Przemek Trzeciak »

W (bardzo ) bliskiej przyszłości chcemy wydac kolejnych 8 pocztówek z schronami - bunkrami. Kto miał mozliwość zobaczenia I serii pocztówek - były tam min : Dobieszowice, Chorzów, Ruda Ślaska, Polesie itp. ten wie o czym pisze. Na stronie jest zdjęcie schronu (stan obecny) w połowie jest na zielonym (dla polskich schronów, czerwony dla radzieckich i czarny dla niemieckich) nazwa obiektu - miejsce a na dolnej części rysunek (schemat) schronu . Schemat i zdjecie maja takie same rozmiary , rozdziela je tyko wspomniany pasek. Na odwrocie jest normalne miejsce na adres i życzenia a w opPiSie typ obiektu ,uzbrojenie, załoga. Postaram się aby w niedziele (ZBROSŁAWICE) przekazać sekcji RYBNIK kilka kompletów tych pocztówek z pierwszej serii do sprzedazy. Chcemy aby w II serii była pocztóka z Rybnika . Rozmawiałem z Wojtkiem (pare minut temu) musicie zadecydować który schron chcecie ten na WAwoku czy ten na rondzie !!! Jako kolega "z prowincji" jestem za Wawokiem jednak czy nie lepiej pomyślec "przyszłościowo" ? PF (to już moja głowa) zakceptuje Wasz wybór który schron chcecie pokazać . Nakład pocztówek min 2000 szt (kazdy schron). Koszty produkci pocztówek będzie brał na siebie jeden z członków PF i po kosztach (pierwsza seria to 0,50 gr) przekazywana jest do sekcji , które to sprzedają od 1 zł do 2 zł . Cały zarobek jest "konsumowany na poptrzeby sekcji / koła.

Przemek Trzeciak

pocztówka

Nieprzeczytany post autor: Przemek Trzeciak »

Ja nie skończyłem pisać o pieczątkach a WOJTAS już dał ankiete o pocztówkach. Teraz jestem 123 % pewien na tak ze dałem mojemu synowi na imię WOJCIECH. Wojtku a propos jak Twoja ratorośl ma na imię ?

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

Franciszek :)
tyz piknie :)
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Przemek Trzeciak

synowie

Nieprzeczytany post autor: Przemek Trzeciak »

Bardzo ... pozdrawiam juniora i mame . P.S. sobie przyomniałem ale jakieś 2 min po napisaniu.

Przemek Trzeciak

pocztówka

Nieprzeczytany post autor: Przemek Trzeciak »

Myslę, że można juz zaprezentować pomysły na pocztówki :ma ich być 8 . Wynika to z kosztów: składu i druku. Jest pewne, że pojawia się tam : Dobieszowice - Wesoła (wznowienie , gdyż cały nakład został prawie wysprzedany) , Sowiniec-Wyry, RYBNIK, Zbrosławice R 116a, Przedmoście W-wy, schron Szymona H (Kamień) chcemy zaprosić grupę - RAWELIN z ich remontowanym R xyz. Ósma karta pocztow będzie prezentować szeregowców WP iWH z 1939 r. Mamy b.dobra sekcje GRH i takie zdjęcie powinno być fajna pamiątką z schronów. I co wy na to ?

ODPOWIEDZ