Tradytor w Bobrownikach

Sprawy związane z Pro Fortalicium
Darek PF

Tradytor w Bobrownikach

Nieprzeczytany post autor: Darek PF »

Witam!

Wzywam pilnwszystkich chętnych, którzy moga poświęcić jedną z sobót na porządkowanie terenu wokół tradytora w Bobrownikach. To jeden z największych schronów bojowych w Polsce, który bedziemy dzierżawić. Wójt swoimi ludzmi i sprzetem juz go czysci, prosił jedynie o pomoc przy lżejszych pracach, które grupą 10-osobowa wykonamy w jeden dzień.
W gre wchodzi sobota w pażdzierniku. Prosze mi podac termin, który by Wam pasował. Prosze tez o szybką informacje, najlepiej na mój adres mailowy:

dariusz.pietrucha@interia.pl

Pozdrowienia

Dariusz Pietrucha
prezes Pro Fortalicium

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

ja mogę 27 - załatwię sobie wolne , reszta niech sie określi ......
a tu link z tym co zobaczycie.... http://www.simon.kg.net.pl/bobrowniki.html
Radfahrtruppe

Awatar użytkownika
White
Starszy chorąży
Posty: 867
Rejestracja: 16 lut 2007, o 16:03
Lokalizacja: Książenice
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: White »

ja tez raczej 27 chyba ze pojade do bełchatowa z delegacja z JS

Awatar użytkownika
Valjean
Generał dywizji
Posty: 2858
Rejestracja: 27 kwie 2007, o 17:25
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Valjean »

Mnie 27 jak najbardziej pasuje :grin:

Awatar użytkownika
White
Starszy chorąży
Posty: 867
Rejestracja: 16 lut 2007, o 16:03
Lokalizacja: Książenice
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: White »

27 Mi pasuje mam wolne:)

Darek PF

Nieprzeczytany post autor: Darek PF »

No to super...w takim razie przekaże wójtowi, że bedziemy 27 października

DZIEKUJĘ za pomoc

DP

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

napisz co zabrać , gdzie przyjechać , na którą i czy można sie przebrać..... :smile:
Radfahrtruppe

Darek PF

Nieprzeczytany post autor: Darek PF »

Witam!


Z radościa informuję, iż dzwonił dzisiaj do mnie wójt z Bobrownik z informacją, iż spod tradytora wywieziono...uwaga!!!...250 ton śmieci. Pojechałem tam zaraz zobaczyć i faktycznie...

Ma całkowicie odsłonieta tylną scianę...co prawda resztki smieci zostały, ale juz naprawde niewiele...w końcu go widać, a ceglane murki z tyłu zostały całkowicie odsłonięte.

Jak na razie nie jest potrzebne nasze pospolite ruszenie. Ale kierując się obawą, żeby sytuacja nie została powtórzona (myślę o zbieraniu sie zmieci) rozmawiałem od razu z powiatowym konserwatorem zabytków z Bedzina. Powiedziałem mu, że schron jest odczyszczony i że oczekujemy jego pomocy. Stwierdził, iz jest tym bardzo zainteresowany i bedzie chciał go wpisac do rejestru, objąć całkowita ochroną, osłonić tabliczkami, a jednoczesnie powiedział wprost, że jest trochę pieniędzy na rewitalizację.

No i teraz moje pytanie..Pamietacie, jak dyskutowaliśmy...zdawastowany tradytor otwarty i udostępniony do zwiedzania, schron amunicyjny zamkniety i zabezpieczony przez nas, drugi tradytor rewitalizowany przez nasze Stowarzyszenie...powstaje cała scieżka edukacyjna...to wszystko staje się coraz bardziej realne...

W przyszłym tygodniu jestem umówiony z owym konserwatorem zabytków i pewnie zapadną juz jakies ustalenia. Mamy tez w Bobrownikach całą grupę radnych, którzy zwrócili sie do nas z prośba o pomoc w zagospodarowaniu tego wzgórza (tzn dzierżawionej przez nas działki)... padł całkiem realny projekt stworzenia pola do paintballa (jest już nawet zainteresowana tym firma..)...korzysc polega na zagospodarowaniu obiektów, a jednoczesnie możliwości zarabiania przez Stowarzyszenie...

Panowie...rodzi się szansa odratowania tych obiektów...zrobię wszystko, co mozliwe, żeby tak się stało...ale oczekuję na Wasza pomoc... jak będziecie potrzebni, dam znać...na razie pospolite ruszenie odwołane, ale chętnie widzimy mniejsza grupa na spokojniejszych pracach...

Pozdrowienia

DP

Awatar użytkownika
MarcooN
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 4495
Rejestracja: 24 gru 2006, o 16:51
Lokalizacja: Wilcza
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: MarcooN »

250 t :?: :!: :!: aż nie realne, szkoda że prawdziwe...
>>>> http://picasaweb.google.com/Marcoon85 <<<<
...a ósmego dnia Bóg stworzył bunkry i bunkrowców

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

w 3 wykopali 5 ton - ze tej lewej strzelnicy - im wiekszy obiekt tym dziadostwa wiecej. Ciekawe ile bylo z calego naszego schronu -20 - 25 ?
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

ciesze sie ze coś sie dzieje w tym temacie , jest szansa na "centrum fortyfikacji" dla naszego stowarzyszenia i wspaniałe muzeum......ale sie rozmarzyłem :wink:
co do pomocy, to w Rybniku zawsze sie znajdzie kilka osób do prac przy tych obiektach jak trzeba , troszkę mnie przeraża ten paintball , bo jaki ma sens czyszczenie i sprzątanie skoro ci to farba wysmarują..... :???:

[ Dodano: Wto 16 Paź, 2007 22:19 ]
woytas pisze:w 3 wykopali 5 ton - ze tej lewej strzelnicy - im wiekszy obiekt tym dziadostwa wiecej. Ciekawe ile bylo z calego naszego schronu -20 - 25 ?
nie więcej jak 20 :neutral:

[ Dodano: Sob 01 Gru, 2007 14:30 ]
:grin: http://www.profort.org.pl/wiadomosci/wi ... owniki.htm
Radfahrtruppe

ODPOWIEDZ