Zaproszenie na kop.Ignacy 23 marca 2019 - Dzień żydowski

Tematy nie mieszczące się w ramy innych działów
Awatar użytkownika
_hipcia
Generał broni
Posty: 3550
Rejestracja: 28 lut 2007, o 19:04
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Zaproszenie na kop.Ignacy 23 marca 2019 - Dzień żydowski

Nieprzeczytany post autor: _hipcia »

Bardzo serdecznie zapraszamy na kopalnię Ignacy 23 marca, bowiem w tym dniu będziemy mieć pierwsze wydarzenie z cyklu Festiwal Kultur. Wiadomym było, że na pierwszy rzut musi iść "Dzień żydowski".
plakat.jpg
W spektaklu o Stefci i Geni jak zwykle występuje nasz znamienity kolega, czyli biker. Na razie braw nie daję, bo dopiero po wrocławskiej premierze, która będzie tydzień przed Dniem żydowskim na Hoymie, się wypowiem :mrgreen: Choć czuję, że znowu cały Teatr SAFO, biker i reszta ekipy z Kasią reżyserką na czele rozwalą system :wink: i powalą widzów na łopatki.

Będzie mini wystawa o rybnickich Żydach, kolekcja judaików z moich skromnych zbiorów. Będzie prelekcja o Alfredzie Glücksmannie, jego rodzicach i siostrze. Córka Alfreda przesłała mi trochę niesamowitych fot z 1921 r. z Rybnika, które po raz pierwszy zostaną pokazane.
Będzie koncert muzyczny oraz spotkanie z panem Robertem Urbanowskim, założycielem Teatru Midraszowego w Raciborzu. Robert jest Żydem mieszkającym w tym mieście i potomkiem rabinów. Będzie można skosztować tzw. hamantaszy, czyli ciastek pieczonych na święto Purim. Warsztaty pieczenia będą z rana o godz. 9.00. Będą lekcje kaligrafii hebrajskiej i tańca żydowskiego.
Koszt 5 zł. Za tą niebotyczną kwotę można uczestniczyć w festiwalu przez cały dzień. Można se pojechać na obiad po tańcach i wrócić na spektakl "Gehinom". Byle się zachowa bilet.
Całość na kopalni (Mościckiego 3). Jedynie warsztaty pieczenia hamantaszy w dawnym Domu Kultury (Mościckiego 15).

ZAPRASZAMY!

ODPOWIEDZ