Ciekawa ksiązka

Tematy nie mieszczące się w ramy innych działów
Awatar użytkownika
MarcooN
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 4495
Rejestracja: 24 gru 2006, o 16:51
Lokalizacja: Wilcza
Kontakt:

Ciekawa ksiązka

Nieprzeczytany post autor: MarcooN »

Narazie czytam, więc nie moge za wiele o niej powiedzieć. Jednak początek dość ciekawy :wink:
Załączniki
1.jpg
Ostatnio zmieniony 16 lip 2008, o 19:22 przez MarcooN, łącznie zmieniany 1 raz.
>>>> http://picasaweb.google.com/Marcoon85 <<<<
...a ósmego dnia Bóg stworzył bunkry i bunkrowców

Awatar użytkownika
Valjean
Generał dywizji
Posty: 2858
Rejestracja: 27 kwie 2007, o 17:25
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Valjean »

Źródło wiedzy o Ziemi Rybnickiej. Prezent od Pana Kolarczyka :wink:
[img][img]http://images30.fotosik.pl/227/50eb30209fe4dfc0.jpg[/img][/img]
http://zapomniany.rybnik.pl/content/view/81/52/
Ostatnio zmieniony 10 cze 2008, o 10:04 przez Valjean, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

uzycie ckm w walce -mam taka ksiazke poskanowana :)

Nieprzeczytany post autor: woytas »

:)
Załączniki
ckm.jpg
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

masz własna czy pożyczoną ? ale bomba... :mrgreen:
Radfahrtruppe

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

niestety skan ale kompletny :)
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

ale to jest calkiem inna ksiazka :>
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Michał Stuchły

Re: Ciekawa ksiązka

Nieprzeczytany post autor: Michał Stuchły »

MarcooN pisze:Narazie czytam, więc nie moge za wiele o niej powiedzieć. Jednak początek dość ciekawy :wink:
Książka jest znakomita, polecam pozostałe pozycje tego autora, m.in.: Mikrokosmos (rewelacyjna historia Wrocławia), Europa (pierwsze, całościowe ujęcie historii Europy, pozbawione jakichkolwiek nacjonalizmów - wzorcowy podręcznik historii), Boże Igrzysko - spojrzenie na historię Polski z zewnatrz. :idea:

[ Dodano: Pią 29 Sie, 2008 22:01 ]
Czy możecie mi polecić jakieś dobre książki o tematyce historycznej, wojskowej, militarnej? Księgarnie są zasypane książkami o tej tematyce, ale chciałbym poznać opinie takich ekspertów jak wy... :?:

Awatar użytkownika
biker76
Pułkownik
Posty: 2288
Rejestracja: 22 kwie 2007, o 23:24
Lokalizacja: RYBNIK
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: biker76 »

Rewelacyjna książka o losach ślązaków wcielonych do Wermachtu. Jest to pierwsza część tryptyku, kolejna część ma ukazać sie na wiosne.

Obrazek
Obrazek
"Żyjemy po to, by inni mogli żyć"!

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

o krde gdzie kupiles?
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Awatar użytkownika
biker76
Pułkownik
Posty: 2288
Rejestracja: 22 kwie 2007, o 23:24
Lokalizacja: RYBNIK
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: biker76 »

W "Orbicie" naturalnie. Tata ma tam 15% upustu!
"Żyjemy po to, by inni mogli żyć"!

Awatar użytkownika
MarcooN
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 4495
Rejestracja: 24 gru 2006, o 16:51
Lokalizacja: Wilcza
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: MarcooN »

Kupione za przysłowiowe piwo! Dosłownie! opłacało się :mrgreen:

Dzieki Maciek :wink:
Załączniki
DSC_1607.JPG
DSC_1608.JPG
>>>> http://picasaweb.google.com/Marcoon85 <<<<
...a ósmego dnia Bóg stworzył bunkry i bunkrowców

Awatar użytkownika
MacioBA
Starszy szeregowy
Posty: 74
Rejestracja: 15 sty 2009, o 21:51
Lokalizacja: Rybnik

Nieprzeczytany post autor: MacioBA »

Cała przyjemność po mojej stronie Marcoon :)

Seba_92
Szeregowy
Posty: 28
Rejestracja: 16 cze 2013, o 14:23
Lokalizacja: Rybnik-Niedobczyce

Re: Ciekawa ksiązka

Nieprzeczytany post autor: Seba_92 »

,,Sierpień 2007 roku.
Pierwszy Samodzielny Batalion Rozpoznawczy wyrusza na wojnę do Afganistanu. W wyniku diabolicznego spisku trafia jednak na pola bitew Wojny Obronnej w roku 1939…
Kwiecień 1943 roku.
Uwięzieni w czasie żołnierze batalionu kontynuują walkę z niemieckim okupantem i chronią pozostałości sprzętu przed niemieckimi i sowieckimi agentami. Generał Rowecki, wspierany przez porucznika Wojtyńskiego, rozpoczyna negocjacje z Amerykanami starając się pozyskać ich wsparcie w zamian za technologię z przyszłości.
Jednocześnie do Warszawy przybywa SS-Brigadeführer Jürgen Stroop z powierzoną mu osobiście przez Heinricha Himmlera misją przeprowadzenia ostatecznej likwidacji getta warszawskiego…''
Bardzo przyjemna książka łącząca elementy S-F z wątkami historycznymi
każdy lubi sobie czasami ,,pogdybać'' i pomarzyć co by było gdyby tak mieć wehikuł czasu i odwrócić bieg historii

http://www.youtube.com/watch?v=VIdqhuIRzU4 a tutaj odnośnik filmowy zapowiada się ciekawy serial lub film jeśli dojdzie do skutku. :mrgreen:
Załączniki
Major_Marcin-Ciszewski,images_big,15,978-83-930066-0-1.jpg
,,W pierwszym odruchu Jakub postanowił go zastrzelić, ale przypomniał sobie, że stoi ciągle przed teatrem. Kultura musi być... Dlatego zamiast rewolweru wyjął z kieszeni granat.'' Andrzej Pilipiuk

Awatar użytkownika
MarcooN
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 4495
Rejestracja: 24 gru 2006, o 16:51
Lokalizacja: Wilcza
Kontakt:

Re: Ciekawa ksiązka

Nieprzeczytany post autor: MarcooN »

Ooo to może być ciekawe
>>>> http://picasaweb.google.com/Marcoon85 <<<<
...a ósmego dnia Bóg stworzył bunkry i bunkrowców

Awatar użytkownika
adam11q
Starszy kapral
Posty: 238
Rejestracja: 14 maja 2010, o 16:04
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Ciekawa ksiązka

Nieprzeczytany post autor: adam11q »

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/178594/strachwitz

Książka o Pancernym Grafie, wybitnym i nietuzinkowym dowódcy niemieckich wojsk pancernych II wojny....

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/178594/strachwitz

Rod Strachwitzow ma sląskie korzenie, na starym cmentarzyku w Bełku pochowano jedna z przedstawicielek rodu von Strachwitz, córka Johna Baildona - szkockiego pioniera przemysłu na Sląsku wyszła za mąż za jednego z von Strachwitzow.....Napis na nagrobku...

Aleksandra hrabina von Strachvitz

Hier ruhen in Gott – Tu spoczywają w Bogu
Wiliam Baildon Marie Baildon
geb.d.24 April verchel... Grafinn
1805 Strachvitz
gest. d. 28 August geb. d. 24 Juli 1820
1833 gest. d. 6 Juli 1850

Awatar użytkownika
adam11q
Starszy kapral
Posty: 238
Rejestracja: 14 maja 2010, o 16:04
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Ciekawa ksiązka

Nieprzeczytany post autor: adam11q »

Historia Sląska i Slązaków..

http://www.gwarkowie.pl/publicystyka/1047

Awatar użytkownika
adam11q
Starszy kapral
Posty: 238
Rejestracja: 14 maja 2010, o 16:04
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Ciekawa ksiązka

Nieprzeczytany post autor: adam11q »

Ukazała się ciekawa książka o historii Solidarnosci KWK Dębieńsko..Sporo dokumentów, nieznane fakty..


Obrazek

Obrazek




Ale jest z tą książka problem który nie tylko ja wychwyciłem...Jako że lubię zagadki historyczne
( co prawda ze starszych czasów :roll: ) - zacznijmy od początku...



Spotkanie i obietnica ujawnienia SBeckich teczek otrzymanych na mocy ustawy z IPN..Z " Nowin"..





Obrazek




Podkreśliłem nazwisko Henryka S...Za chwilę okaże się że dzisiaj - na wzór warszawskich elit- występuje już nie jako donosiciel .
- ale jako sponsor ksiązki o donosicielach z Debieńska :!:




Obrazek

Wycinek z portalu




http://www.enaszemiasto.pl/text/1738/sp ... -sliwy.htm



Drugi donosiciel Rudolf C. zajmuje eksponowane stanowisko na KWK Knurów
...Oczywiscie w książce o nich nie wspomniano , co zbulwersowało
nawet knurowską Solidarnosc..






Obrazek



Tutaj całosc pod znamiennym tytułem Związkowcy i wybrani zdrajcy...



http://www.solidarnoscgornicza.org.pl/i ... &Itemid=21



Niestety książka która chce uchodzic za w pełni historyczną nie powinna pomijac
- nawet w trudnych sprawach- dzisiejszych "sponsorów, kolegów itp..
Liczymy na korektę lub suplement..Dodam że znam wszystkie opisane osoby, nie jestem do żadnej uprzedzony, ale nie mam też luk w pamięci.. :D

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Re: Ciekawa ksiązka

Nieprzeczytany post autor: woytas »

Moj ostatni nabytek - fajnie się czyta :)
Załączniki
Naval_PrzetrwacBelize_500pcx.jpg
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Seba_92
Szeregowy
Posty: 28
Rejestracja: 16 cze 2013, o 14:23
Lokalizacja: Rybnik-Niedobczyce

Re: Ciekawa ksiązka

Nieprzeczytany post autor: Seba_92 »

Od dzisiaj w moich łapach :D
Podziemie poakowskie w województwie śląsko–dąbrowskim w latach 1945–1947
,,Pozycja dotyczy mało do tej pory znanej problematyki działań śląskiego podziemia przeciwko nowej, komunistycznej władzy. Autor w trzech pierwszych rozdziałach odtworzył i opisał struktury największych organizacji poakowskich, istniejących na terenach ówczesnego województwa śląskiego, a także formy ich aktywności – w przystępnej formie omówił akcje zbrojne, metody walki propagandowej i wywiadowczej. Przedstawił także kontrakcję aparatu bezpieczeństwa, zakończoną ostateczną likwidacją organizacji poakowskich w latach 1946–1947. W drugiej części pracy omówił stosunek podziemia do najistotniejszych aspektów polskiej rzeczywistości - stosunków ze Związkiem Sowieckim, przemian politycznych, gospodarczych a także do poszczególnych podmiotów ówczesnej polityki. Przedmiotem analizy stał się stosunek powojennej konspiracji do obozu rządzącego, partii opozycyjnych, instytucji państwowych, a także wzajemne relacje pomiędzy poszczególnymi organizacjami podziemnymi i Kościołem katolickim. Rozważania kończy rozdział poświecony poglądom podziemia na metody rozwiązania kwestii narodowościowych nurtujących w omawianym okresie Górny Śląsk - weryfikację narodowościową na Śląsku Opolskim, rehabilitację osób wpisanych w czasie wojny na Niemiecka Listę Narodowościową oraz masowe wywózki Niemców z Górnego Śląska. Rozległa, przeszło 500-stronicowa monografia powinna zainteresować historyków, a ze względu na wagę poruszanych problemów i żywy, przystępny język także innych czytelników''
Załączniki
23279.jpg
,,W pierwszym odruchu Jakub postanowił go zastrzelić, ale przypomniał sobie, że stoi ciągle przed teatrem. Kultura musi być... Dlatego zamiast rewolweru wyjął z kieszeni granat.'' Andrzej Pilipiuk

Seba_92
Szeregowy
Posty: 28
Rejestracja: 16 cze 2013, o 14:23
Lokalizacja: Rybnik-Niedobczyce

Re: Ciekawa ksiązka

Nieprzeczytany post autor: Seba_92 »

,,Dariusz Węgrzyn, Struktury bezprawia w powiecie rybnickim. Kadry Urzędu Bezpieczeństwa w powiecie rybnickim (1945–1947), Katowice – Czerwionka-Leszczyny 2008, 286 s.
Książka prezentuje kadry Powiatowego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego (PUBP) w Rybniku z lat 1945–1947. Jest to swoiste studium przypadku (case study), w dodatku przypadku skrajnego. Personel rybnickiego PUBP w okresie powojennym był jedną z najbardziej zdegenerowanych obsad jednostek terenowych UB. Skala nadużyć, pijaństwa i różnego typu naruszeń wówczas obowiązującego prawa nie znajduje odpowiednika w żadnym innym analogicznym urzędzie na terenie województwa śląskiego. Dołączony informator personalny prezentuje sylwetki wszystkich ustalonych funkcjonariuszy tej placówki z lat 1945–1947.''
Powiem tak w telegraficznym skrócie ...jestem na 100 stronie i włos na czaszce się jeży jak czytam jaki za przeproszeniem burdel w naszej Rybnickiej ,,Ubecji'' panował a Alkohol leje się bardziej niż w wspomnieniach z Klubu AA :lol:
Jedyny plus Taki że nasze Podziemie Niepodległościowe w Rybniku na tym korzystało :mrgreen:
Załączniki
1-16049.jpg
,,W pierwszym odruchu Jakub postanowił go zastrzelić, ale przypomniał sobie, że stoi ciągle przed teatrem. Kultura musi być... Dlatego zamiast rewolweru wyjął z kieszeni granat.'' Andrzej Pilipiuk

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Re: Ciekawa ksiązka

Nieprzeczytany post autor: woytas »

Stara książka ale jak pisze Seba - gorzały się lało mnóstwo.
Tylko najgorsze to, że takie ożeroki stanowiły władzę.
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Awatar użytkownika
biker76
Pułkownik
Posty: 2288
Rejestracja: 22 kwie 2007, o 23:24
Lokalizacja: RYBNIK
Kontakt:

Re: Ciekawa ksiązka

Nieprzeczytany post autor: biker76 »

Ktoś zapoznał się już z tym tytułem:?
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/288199/silesia-noir
"Żyjemy po to, by inni mogli żyć"!

Awatar użytkownika
adam11q
Starszy kapral
Posty: 238
Rejestracja: 14 maja 2010, o 16:04
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Ciekawa ksiązka

Nieprzeczytany post autor: adam11q »

Polecom...Długo tego niy wydowali..

https://www.silesiaprogress.com/pl/p/CS ... schodu/933

Kinga84
Szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 22 lut 2016, o 18:34
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Ciekawa ksiązka

Nieprzeczytany post autor: Kinga84 »

Polecam raczej książkę obyczajową opisującą losy rodzin, często tragiczne na Śląsku. Tytuł "Drach" autorstwa Szczepana Twardocha. Bardzo wciagajaca lektura ukazująca życie głownych bohaterów od wczesnej młodosci do kresu zycia.

Awatar użytkownika
adam11q
Starszy kapral
Posty: 238
Rejestracja: 14 maja 2010, o 16:04
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Ciekawa ksiązka

Nieprzeczytany post autor: adam11q »

Kryminał którego akcja toczy się w Rybniku..Cołki buch we slonskij godce ! ;-)

https://www.silesiaprogress.com/pl/p/Si ... ewczyk/916

ODPOWIEDZ