MRU 2010

Podziel się z nami informacjami o miejscach, które warto odwiedzić - niekoniecznie militarne :)
Grzebiuszka
Starszy szeregowy
Posty: 60
Rejestracja: 3 lut 2009, o 00:44
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Grzebiuszka »

Witam. Widzę, że już czas, bym zabrał głos. Cieszę się, że nadal są osoby, które chcą ,bym jechał z Wami. Dziękuję Wam za zaufanie, postaram się i tym razem nie zawieść i sprawić byście poznali kolejne ciekawostki na MRU.
Odnośnie wyjazdu.
-termin:
I tu mamy problem. Pierwotny termin 23-25 kwiecień podobno nie wszystkim odpowiada. Termin 15-18 kwiecień mnie nie odpowiada. Natomiast proponuję termin-z różnych względów o miesiąc później czyli 27-30 maj.
Wyjazd w czwartek 27-go maja ok godziny 18-ej (po pracy), powrót w niedzielę 30 maja w godzinach wieczornych.

- transport: tu musimy ustalić kto ma samochód i nim pojedzie i ile może zabrać osób. Proponuję góra po 4 osoby na samochód. Oczywiście dzielimy się kosztami paliwa, które poda nam kierowca. A może ktoś rozezna, czy jednak taniej nie wyjdzie wynajęcie jakiegoś busika (opcja tylko w przypadku wyjazdu wszystkich osób w czwartek)??

-noclegi:
Na razie mamy załatwione noclegi w pierwotnym ,kwietniowym terminie, musiałbym jak najszybciej zadzwonić i zmienić na ten majowy. Dlatego proszę wszystkich o bardzo szybkie podejmowanie decyzji. Rezerwacja goni rezerwację i trudno trafić w wolne pokoje. Tym bardziej, że trwa tam budowa autostrady i cały czas Złotą Podkowę wynajmują robotnicy. Ceny-nocleg 40 zł, śniadanie 15 zł, obiad 20zł. Jest jeszcze opcja tańszych noclegów w trochę gorszych warunkach (np dla tych ,którzy nie chcą wydawać aż tyle kasy) u sołtysowej w sklepie. Jest to bliziutko naszej bazy (50metrów), tam nocleg jest chyba po 20zł. Jeżeli będą chętni-nie ma sprawy, robimy 20 osobową grupę.

- ilość osób: Tak jak zauważył Woytas, jest to ograniczone ilością noclegów, oraz problemem oprowadzania większej grupy po lesie i podziemiach. Grupa 15-osobowa jest optymalna, co nie znaczy, ze nie oprowadzę grupy 20-osobowej.

- program zwiedzania: Tradycyjnie, jak to podczas MRuwienia - śnadanie , po sniadaniu wymarsz w teren ,zwiedzanie obiektów od góry, powrót ok 18-ej, obiad, odpoczynek, ok 21-ej wymarsz pod ziemię, powrót ok 1-2 w nocy, w zależności od naszej kondycji (musicie wziąć pod uwagę najstarszego ;) ). Zostało nam do obejrzenia wiele obiektów na północ od mostu obrotowego, z ciekawym Ludendorfem, kilka tam, mostów ,obiektów na południe od Mostek. A pod ziemią ciekawie zapowiada się wyprawa pontonowa w kierunku odwodnienia Nrodpola, korytarz koło Pz.W. 730, i jeszcze kilka rzeczy na północy. A i nocny wypad na Pz.W. 775 (t.zw. Hitlera) zapowiada się równie ciekawie. Szczegółowy program przedstawię później.

-sprzęt: na powierzchnię -buty turystyczne, latarka (tu wystarczy podręczna), kurtka nieprzemakalna (załatwiam co się da, ale pogoda nigdy do końca nie chce mi się podporządkować), apteczka- wystarczy jedna na całą grupę, termos ,kanapki. Pod ziemię: buty nieprzemakalne, ciepła kurtka, dla zmarzluchów i łysoli czapka, dobra latarka ,świecąca bez przerwy kilka godzin, termos ,kanapki, batoniki czekoladowe dla przewodnika :D

- odnośnie reszty: pytajcie,piszcie, w miarę możliwości odpowiem. Jak co, jestem w stałym kontakcie z Marcoonem i Woytasem.
Pozdrawiam, Krzysiek Mrówka-Grzebiuszka

P.S. jak zwykle -zamiast krótkiego postu wyszła mi książka :D
Ostatnio zmieniony 24 sty 2010, o 23:20 przez Grzebiuszka, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7388
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

Hmm - ja sie do terminu dostosuje.
Ale do konca maja tak daleko :(
Komu nie pasuje ten koncowy kwiecien?
Mowic szybko i wyraznie. Watek mamy po to by wszystko zalatwic - a prawo glosu maja wszyscy takie samo.
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Awatar użytkownika
MarcooN
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 4495
Rejestracja: 24 gru 2006, o 16:51
Lokalizacja: Wilcza
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: MarcooN »

meeeee meeee meeeeeeeeeeeeeeeee :mrgreen:
>>>> http://picasaweb.google.com/Marcoon85 <<<<
...a ósmego dnia Bóg stworzył bunkry i bunkrowców

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7388
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

wlasnie...
Koza czeka...
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Awatar użytkownika
MarcooN
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 4495
Rejestracja: 24 gru 2006, o 16:51
Lokalizacja: Wilcza
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: MarcooN »

nie zajarzył... ale moze i dobrze :lol:
>>>> http://picasaweb.google.com/Marcoon85 <<<<
...a ósmego dnia Bóg stworzył bunkry i bunkrowców

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7388
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

"Ci" nie pasuje?
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Awatar użytkownika
MarcooN
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 4495
Rejestracja: 24 gru 2006, o 16:51
Lokalizacja: Wilcza
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: MarcooN »

Mi, Ci, łonemu tyż... :wink:
Dobra leca Pany bo Szczecin i MRU po drodze czeka!
Ostatnio zmieniony 24 sty 2010, o 23:20 przez MarcooN, łącznie zmieniany 1 raz.
>>>> http://picasaweb.google.com/Marcoon85 <<<<
...a ósmego dnia Bóg stworzył bunkry i bunkrowców

Grzebiuszka
Starszy szeregowy
Posty: 60
Rejestracja: 3 lut 2009, o 00:44
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Grzebiuszka »

Maj daleko ale i cieplej i dłuższe dnie.

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7388
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

Zerknolem jak pracuje wtedy - dla mnie to jest fatalny termin :(
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Awatar użytkownika
hawk
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 2413
Rejestracja: 9 gru 2006, o 00:43
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: hawk »

Grzebiuszka pisze:Tym bardziej, że trwa tam budowa autostrady i cały czas Złotą Podkowę wynajmują robotnicy. Ceny-nocleg 40 zł, śniadanie 15 zł, obiad 20zł.
Zdaje mi sie czy podrozalo?

Grzebiuszka
Starszy szeregowy
Posty: 60
Rejestracja: 3 lut 2009, o 00:44
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Grzebiuszka »

Nie pamiętam jak było, ale Pani powiedziała, że prąd podrożał, żywność też. Cen noclegu nie udało się znegocjować, natomiast posiłków -tak, bo obiad miał kosztować 25 zł, a mamy po 20 zł. Są jeszcze noclegi w Nietoperku po 25 zł w pokoikach 3 osobowych z łazienką, ale bez wyżywienia.
Ostatnio zmieniony 25 sty 2010, o 00:05 przez Grzebiuszka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

Ja się dostosuje, jest tylko jedno ale - Bitwa Wyrska. Koło rybnickie PF-u pomaga podczas i przed imprezą..... :???:
Radfahrtruppe

Awatar użytkownika
MarcooN
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 4495
Rejestracja: 24 gru 2006, o 16:51
Lokalizacja: Wilcza
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: MarcooN »

Niestety w tym roku trzeba wybrać albo jedno albo drugie...
A ja jechałem 2km od mru i nie widziałem jak to wygląda zimą :sad:
>>>> http://picasaweb.google.com/Marcoon85 <<<<
...a ósmego dnia Bóg stworzył bunkry i bunkrowców

Grzebiuszka
Starszy szeregowy
Posty: 60
Rejestracja: 3 lut 2009, o 00:44
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Grzebiuszka »

Jak na razie widzę tylko "lekki" protest Woytasa i aw68, ale myślę, że jednak pojadą. A jak reszta odnośnie majowego terminu?? bo trzeba szybko rezerwację robić!!! I odnośnie noclegów- ja na miejscu potrzebuję oprócz siebie jeszcze 5 miejsc.

Sonder
Starszy szeregowy
Posty: 69
Rejestracja: 30 cze 2007, o 11:38
Lokalizacja: Zbosławice

Nieprzeczytany post autor: Sonder »

Jeżeli termin koliduje z BW to bardzo nie dobrze :/

A wiadomo już w ogóle jaki jest planowany termin bitwy, i czy w ogóle jest planowana w tym roku ?

Pzdr ;)

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7388
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

Krzys to nie jest lekki protest :)
Tylko spadaja szanse mojego wyjazdu w tym terminie...
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Magda
Kapral
Posty: 110
Rejestracja: 6 sie 2007, o 13:45
Lokalizacja: Rybnik - Chwałowice

Nieprzeczytany post autor: Magda »

U mnie też wiele zależy od Wyrskiej, jeśli termin nie będzie przeszkadzał to zgadzam się na każdy ;)

Awatar użytkownika
biker76
Pułkownik
Posty: 2288
Rejestracja: 22 kwie 2007, o 23:24
Lokalizacja: RYBNIK
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: biker76 »

Otóż to, nie znamy jeszcze daty BW. Mnie maj w pełni odpowiada. Pewnie będzie korzystniejsza aura i moje krziże lepiej zniosą MRÓwienie :mrgreen:
"Żyjemy po to, by inni mogli żyć"!

Awatar użytkownika
ramzes94
Starszy chorąży
Posty: 834
Rejestracja: 4 gru 2006, o 10:24
Lokalizacja: Rybnik

Nieprzeczytany post autor: ramzes94 »

Ja jestem za majem nic nie wiadomo o Bitwie Wyrskiej w tym roku czy będzie?? bo jeśli będzie to termin koniec kwietnia to nie pojade :cry: a tak środek maja?

Toś
Szeregowy
Posty: 11
Rejestracja: 4 maja 2009, o 21:11
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Nieprzeczytany post autor: Toś »

Bitwa Wyrska jest w tym roku i z tego co wiem, jest ona 22 maja. :)
St. szer. Antonina Hrebenda
GRH "Grupa Operacyjna Śląsk"
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Caroline
Kapral
Posty: 199
Rejestracja: 29 lip 2008, o 21:34
Lokalizacja: Zabrze

Nieprzeczytany post autor: Caroline »

Jeżeli to nie koliduje z Bitwą Wyrską to wspaniale :mrgreen:.

Już czuję zapach betonu i stali....oraz nieskazitelną nutkę meczącej kozy za pośrednictwem...Ramziola.
Jeśli zapomnę o nich - ty, Boże na niebie, zapomnij o mnie"
Adam Mickiewicz

Awatar użytkownika
biker76
Pułkownik
Posty: 2288
Rejestracja: 22 kwie 2007, o 23:24
Lokalizacja: RYBNIK
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: biker76 »

Caroline pisze: Już czuję zapach betonu i stali....
Żebyś czasem nie poczuła innych zapachów! :mrgreen: :oops:
"Żyjemy po to, by inni mogli żyć"!

Awatar użytkownika
ramzes94
Starszy chorąży
Posty: 834
Rejestracja: 4 gru 2006, o 10:24
Lokalizacja: Rybnik

Nieprzeczytany post autor: ramzes94 »

ja męczę kozę? :?: :?: meeeeee

Awatar użytkownika
White
Starszy chorąży
Posty: 867
Rejestracja: 16 lut 2007, o 16:03
Lokalizacja: Książenice
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: White »

a ja sie pakuje na misje(ISAF) :D joke moze najpredzej na pazdziernik... :roll: :roll:

Grzebiuszka
Starszy szeregowy
Posty: 60
Rejestracja: 3 lut 2009, o 00:44
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Grzebiuszka »

Ponieważ nie widzę fali protestów, straszenia mnie ruską mafią , wybuchów na parkingu uważam ,że termin prawie został przyjęty entuzjastycznie. A więc zmieniam termin rezerwacji na 27-30 maja. Grzebiuszka

ODPOWIEDZ