Żołnierze wyklęci starli się z Sowietami

Imprezy historyczne w Rybniku jak i poza nim.
Awatar użytkownika
_hipcia
Generał broni
Posty: 3550
Rejestracja: 28 lut 2007, o 19:04
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Żołnierze wyklęci starli się z Sowietami

Nieprzeczytany post autor: _hipcia »

Takie rzeczy się u nas działy:

http://www.rybnik.com.pl/wiadomosci,nie ... 26356.html
W minioną sobotę w naszym mieście doszło do starcia polskich partyzantów z żołnierzami Armii Czerwonej i Ludowego Wojska Polskiego. Była to rekonstrukcja historyczna, która za niedługo doczeka się swojej premiery filmowej.

W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Beskidy” z Bielsko-Białej i GRH Osiemnasty Kołobrzeski z Rybnika. - Pierwsza grupa rekonstruowała Żołnierzy Wyklętych, druga - Ludowe Wojsko Polskie i Armię Czerwoną - wyjaśnił Damian Kowalewski, rzecznik GRH „Beskidy”. Scenariusz historii w Niewiadomiu rozpoczął się od spotkania partyzantów ze swoim łącznikiem, który przekazał im kilka ważnych wiadomości. Gdy tylko informator opuścił swoich towarzyszy, na horyzoncie pojawili się żołnierze sowieccy.
Doszło do zażartej walki. - Pomimo determinacji, polscy partyzanci przegrali starcie - wszyscy zginęli. Jakiś czas później, gdy wróg udał się w inną stronę, na miejsce wrócił łącznik, który podniósł z ziemi ryngraf Narodowych Sił Zbrojnych. Akcja przenosi się w tej chwili do teraźniejszości - zdradził Damian Kowalewski.

Foty Łukasza Kohuta:
http://www.rybnik.com.pl/fotogaleria,ni ... 43-12.html

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Re: Żołnierze wyklęci starli się z Sowietami

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

też jestem zdziwiony :)
Radfahrtruppe

ODPOWIEDZ