Pierwszy piknik militarny w Żorach

Imprezy historyczne w Rybniku jak i poza nim.
Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

Remik?
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Awatar użytkownika
AFRO
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 3910
Rejestracja: 3 sty 2007, o 22:49
Lokalizacja: Rybnik

Nieprzeczytany post autor: AFRO »

Chętni by sie znaleźli :D

QLIG

Nieprzeczytany post autor: QLIG »

Tak nieśmiało spytam- wie ktoś, czy będą jakieś grupy ( lub nawet pojedyncze osoby ) zajmujące się tematyką wojsk radzieckich ? Interesuję się tym od jakiegoś czasu, posiadam na wyposażeniu kompletny mundur radziecki ( WZ88 ) z osprzętem + repliki broni od AK, przez AK74 i RPK. Nie należę do żadnej z grup, nawet nie znam żadnej konkretnej. A z chęcią bym się przyłączył.

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

zapytaj na stronie odkrywcy w dziale rekonstrukcje
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

QLIG pisze:wie ktoś, czy
tak , zapytaj na tym forum a dowiesz sie wszystkiego, tutaj : ..... http://www.gos.fora.pl/
w Zorach będą " ruscy " tez.... :mrgreen:
Radfahrtruppe

Awatar użytkownika
ramzes94
Starszy chorąży
Posty: 834
Rejestracja: 4 gru 2006, o 10:24
Lokalizacja: Rybnik

Nieprzeczytany post autor: ramzes94 »

ja będe na 8:00 do pracy nie ide :mrgreen:

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

ja będe na 8:00
ok zgłaszam Cie tak jak sapera , Tomka i Remika :smile:
Radfahrtruppe

QLIG

Nieprzeczytany post autor: QLIG »

woytas pisze:zapytaj na stronie odkrywcy
aw68 pisze:tak , zapytaj na tym forum a dowiesz sie wszystkiego, tutaj : ..... http://www.gos.fora.pl/
Dzięki, popytam ;) Poszedłbym w mundurze, ale jako samotny strzelec to tak nie bardzo ;)

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

przyłączysz sie do nas :smile: będziesz ozdobą stoiska... :mrgreen: a potem pogadasz z innymi z GRH i wejdziesz do grupy... :cool:
Radfahrtruppe

QLIG

Nieprzeczytany post autor: QLIG »

aw68 pisze:będziesz ozdobą stoiska...
Gdybym miał mundur z odpowiedniej epoki, był bym towarzyszem broni :) Ale afgańcowi trochę daleko do Was :)
Ale fakt, kontakty się nawiąże na pewno.

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

no fakt , Rosjanie wcześniej opuścili Rybnickie lasy niż masz wz munduru :mrgreen: ale jako ozdoba stoiska tak czy siak sie nadajesz :mrgreen: :mrgreen:
Radfahrtruppe

QLIG

Nieprzeczytany post autor: QLIG »

aw68 pisze: ale jako ozdoba stoiska tak czy siak sie nadajesz
Byle nie w klatce :)
Już mam namiary na odpowiednie osoby, więc jak wszytsko dobrze się ułoży i będą "afgańcy" w Żorach, to będzie o jednego więcej ;)

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

:mrgreen: to Twoje klimaty....
Dobieszowice 2007 :lol:
Załączniki
P8150022.jpg
Radfahrtruppe

QLIG

Nieprzeczytany post autor: QLIG »

aw68 pisze:Twoje klimaty....
Piękne, kocham ten bałagan w radzieckiej armii, te piękne adidasy na nogach do munduru ( w Afganistanie zdarzały się nawet klapki :) )

Nawiązałem już kontakty z "rusofobami", dzięki temu zlot został rozreklamowany w innych rejonach, gdzie jeszcze nie wiedzieli o nim ;)

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

to cieszy, a swoją droga czemu rosyjska armia Ci sie podoba... :wink:
Radfahrtruppe

QLIG

Nieprzeczytany post autor: QLIG »

Moim oczkiem w głowie zawsze był Kałasznikow, od jakiegoś czasu zbieram jego repliki ( na razie 6, kilka nie dokończonych ), więc jak bardziej zagłębiłem się w tematykę militarną, to co mi pozostało ? ;) Iść na całość i dokupić mundur pod broń :)
Poza tym radzieckie graty mają dla mnie specyficzny klimat, to coś w sobie.
I tak mnie wciągnęło. Pojazdy radzieckie też uwielbiam, więc wszytsko razem się dopasowuje do kupy.

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

no cóż...., ludzie mają rożne upodobania jak sam wiesz :mrgreen: tak czy siak witaj w gronie dziwaków... :mrgreen: a kałach jest dobrą bronią, mnie kiedyś spadł z kilkunastu betonowych schodów na kompani i po poskładaniu działał bez zarzutu, a był z to model z lat 60 tych... :grin:
Radfahrtruppe

olo
Kapral
Posty: 181
Rejestracja: 11 lut 2007, o 23:58
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: olo »

QLIG pisze:
aw68 pisze:Twoje klimaty....
Piękne, kocham ten bałagan w radzieckiej armii, te piękne adidasy na nogach do munduru ( w Afganistanie zdarzały się nawet klapki :) )

Nawiązałem już kontakty z "rusofobami", dzięki temu zlot został rozreklamowany w innych rejonach, gdzie jeszcze nie wiedzieli o nim ;)
Zaraz tam balagan. Przyjzyj sie dokladnie zdjęciom naszej armi z obecnych misji z Iraku lub Afganistanu. Dopiero tam zobaczysz dowolnosc laczenia wyposazenia nie regulaminowego z innych armii lub z wlasnych zakupow. Znana byla kiedys aferka z tym ze zolnierze GROM-u byli na zdjeciach w amerykanskich mundurach. Zolnierze po prostu uzywaja to co jest bardziej praktyczniejsze w walce. W tamtych warunkach widocznie te adidasy byly paktyczniejsze niz ciezkie skorzane buty wojskowe, w ktorych noga nie oddycha. Zreszta nasi chlopcy tez narzekają na buty z goretexu ktore maja na wyposazeniu- niby hi tech w porownaniu z butami lat 80-tych. Obojetnie czy na mine wejdzie w buciorach wojskowych czy w treningowych adidaskach, efekt bedzie podobny.

[ Dodano: Nie 16 Mar, 2008 19:39 ]
QLIG pisze:
woytas pisze:zapytaj na stronie odkrywcy
aw68 pisze:tak , zapytaj na tym forum a dowiesz sie wszystkiego, tutaj : ..... http://www.gos.fora.pl/
Dzięki, popytam ;) Poszedłbym w mundurze, ale jako samotny strzelec to tak nie bardzo ;)
Jesli tylko zdaze w moim MW-iaku zrobic kilka poprawek to wybieram sie na piknik. Jesli zdaze tez dokonczyc skladanie dykty to pojade w ubranku RKKA, jesli nie to zazuce kalacha na plecy i pojade jako WDW afganiec, wiec moze znajdzie sie miejsce dla Ciebie w wozku bocznym...

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

ale generalnie zapraszamy do naszego stoiska/stolika - bedzie okazja sie poznac w naszym szanownym gronie !
Aczkolwiek narazie nie moge obiecac ze moje 4 literki pojawia sie na w/w imprezie :(
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Awatar użytkownika
White
Starszy chorąży
Posty: 867
Rejestracja: 16 lut 2007, o 16:03
Lokalizacja: Książenice
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: White »

olo pisze: Zreszta nasi chlopcy tez narzekają na buty z goretexu ktore maja na wyposazeniu- niby hi tech w porownaniu z butami lat 80-tych.

Najlepsze buty jakie mailem na nogach :) przeszlem w nich ok 5o km. bez od cisku. bylem na 2300 metrze tatry wysokie spisały sie na 6. co do butow skorzanych typu bundeswera czy opinacze,desanty wszyscy je chwala :roll: :roll: ale czasem dac te 50 zl. wiecej i kupic goretex :wink: :wink:

Ps. przewieziesz mnie tez :oops: :oops:

QLIG

Nieprzeczytany post autor: QLIG »

olo pisze:Zaraz tam balagan.
Nie wyczułeś ironii i nutki humoru w mej wypowiedzi ;)

Awatar użytkownika
biker76
Pułkownik
Posty: 2288
Rejestracja: 22 kwie 2007, o 23:24
Lokalizacja: RYBNIK
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: biker76 »

QLIG w Żorach czekamy na ciebie na naszym stoisku! Będzie zajefajnie pewnie! Ale jeszcze lepiej bedzie na MRU!
"Żyjemy po to, by inni mogli żyć"!

olo
Kapral
Posty: 181
Rejestracja: 11 lut 2007, o 23:58
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: olo »

White pisze:
olo pisze: Zreszta nasi chlopcy tez narzekają na buty z goretexu ktore maja na wyposazeniu- niby hi tech w porownaniu z butami lat 80-tych.

Najlepsze buty jakie mailem na nogach :) przeszlem w nich ok 5o km. bez od cisku. bylem na 2300 metrze tatry wysokie spisały sie na 6. co do butow skorzanych typu bundeswera czy opinacze,desanty wszyscy je chwala :roll: :roll: ale czasem dac te 50 zl. wiecej i kupic goretex :wink: :wink:

Ps. przewieziesz mnie tez :oops: :oops:
W naszym klimacie moze sie i spisuja, ale mowimy o klimacie jaki panuje w afganistanie.

Nie ma problemu z jazdami, znajdz jeszcze kilku chetnych bo woze tylko malymi grupkami po 10 osob ;)

scout

Nieprzeczytany post autor: scout »

Witam

Ja też zamierzam się pojawić.
Mam nadzieje że znajdzie się jeszcze jedno miejsce dla mnie przy stoisku. :wink:
Zastanawiam się tylko czy zakładać mundur czy tak go przytargać z resztą swoich gratów.
Trzeba jakoś reklamować GRH :mrgreen:

Awatar użytkownika
ramzes94
Starszy chorąży
Posty: 834
Rejestracja: 4 gru 2006, o 10:24
Lokalizacja: Rybnik

Nieprzeczytany post autor: ramzes94 »

moim zdaniem zakładaj :mrgreen:

ODPOWIEDZ