Koniec wojny - otwórzmy schron!

Schrony bojowe, ochronne i inne fortyfikacje
Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

Halo halo!

Czy akcja nadal aktualna?
Czekam na jakies informacje!
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Awatar użytkownika
pzkpfw
Starszy kapral
Posty: 260
Rejestracja: 23 lut 2008, o 18:07
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: pzkpfw »

<cisza>
:mrgreen:
Obrazek

Obrazek

Magda
Kapral
Posty: 110
Rejestracja: 6 sie 2007, o 13:45
Lokalizacja: Rybnik - Chwałowice

Nieprzeczytany post autor: Magda »

Oczywiście, że aktualna - byłam w Warszawie i dopiero teraz weszłam na forum ;)

Awatar użytkownika
pzkpfw
Starszy kapral
Posty: 260
Rejestracja: 23 lut 2008, o 18:07
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: pzkpfw »

Może jakieś bliższe informacje? O ile nie leżą w teczce z napisem 'top secret' ;)
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2010, o 21:33 przez pzkpfw, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Mark Vein
Kapral
Posty: 155
Rejestracja: 2 lis 2007, o 23:27
Lokalizacja: Rybnik

Nieprzeczytany post autor: Mark Vein »

Informacje są, ale jak na razie to nikt poza mną, Magdą i "ruską ekipą" :) się na forum do imprezy nie zgłosił, więc nic nie pisaliśmy.
Plan taki: Jako, że jest to dzień zakończenia wojny a na schronie będą Rosjanie, Amerykanie i Niemcy jako Ci przegrani :) to chcielibyśmy zrobić coś a'la Dzień Zwycięstwa - dla nacji gwieździstych był to dzień zwycięstwa - czyli raczej radośnie, zabawowo i luźno. Temat września odłożony na bok, jedynie informacje co do samego schronu. Można by schron przystroić w kwiaty, flagi itp. i zrobić jakby żywą dioramę z miejsca spotkania białej i czerwonej gwiazdy.
Fajnie by było jeśli uda się załatwić trochę cywili - najlepiej z winem dla zwycięzców :D
Godziny otwarcia dla ludzi = 10.00 - 17.00? (ja o 16.00, może trochę później muszę uciekać).
"Anyone who has ever looked into the glazed eyes of a soldier dying on the battlefield will think hard before starting a war" Otto Von Bismark

Awatar użytkownika
pzkpfw
Starszy kapral
Posty: 260
Rejestracja: 23 lut 2008, o 18:07
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: pzkpfw »

jeśli potrzeba wam pomocy to moge wpasc, natomiast nie wiem czy w mundurze, ale 2-3 nazi warriorsów (czyt. niemców) mogę skombinować :mrgreen:
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
_hipcia
Generał broni
Posty: 3663
Rejestracja: 28 lut 2007, o 19:04
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: _hipcia »

Wino gwarantowane Marku :mrgreen: Czy może być domowej (śląskiej) roboty?

Awatar użytkownika
Mark Vein
Kapral
Posty: 155
Rejestracja: 2 lis 2007, o 23:27
Lokalizacja: Rybnik

Nieprzeczytany post autor: Mark Vein »

Niemieccy jeńcy zawsze mile widziani :D tym razem niestety będą się musieli zadowolić pozycją po niewłaściwej stronie lufy. Ich broń, osprzęt zgromadzi się w jednym miejscu, tak jakby tam zostali rozbrojenie. Jak koniec wojny to koniec wojny :)
"Anyone who has ever looked into the glazed eyes of a soldier dying on the battlefield will think hard before starting a war" Otto Von Bismark

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

kiedy jakies przygotowania ogolnoschronowe?
moze dam rade wpasc pomoc - w dzien otwarcia na chwile tez moze dam rade
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Awatar użytkownika
_hipcia
Generał broni
Posty: 3663
Rejestracja: 28 lut 2007, o 19:04
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: _hipcia »

Jak widzę chętnych na wino jest więcej :mrgreen: Sorry, ale tylko Marek na razie zasłużył :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Choć... Wojtek też ma u mnie lampkę :wink: W końcu to przyjaciel o od strony ZR :)

Awatar użytkownika
Mark Vein
Kapral
Posty: 155
Rejestracja: 2 lis 2007, o 23:27
Lokalizacja: Rybnik

Nieprzeczytany post autor: Mark Vein »

Co do prac przy schronie - jak będziemy coś więcej ustalać to damy znać, ale większość "przystrajania" to raczej w sam dzień imprezy. Wcześniej prawdopodobnie przygotujemy jakieś plansze i opisy dotyczące końca wojny. Chyba, że możesz przygotować jakiś niedługi tekst o walkach 1945 w Rybniku, który by można (najlepiej z jakimikolwiek zdjęciami) umieścić na jakiejś tablicy.
"Anyone who has ever looked into the glazed eyes of a soldier dying on the battlefield will think hard before starting a war" Otto Von Bismark

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

Dobra - cos walne na a4 ale niestety jest tego bardzo malo :(

Prygotujcie tekst do umieszczenie na stronie - jesli nie dacie rady to jutro wieczorem cos samemu wymysle (fajna by byla jakas fotka)
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

olo
Kapral
Posty: 181
Rejestracja: 11 lut 2007, o 23:58
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: olo »

Mark Vein pisze:gwieździstych był to dzień zwycięstwa - czyli raczej radośnie, zabawowo i luźno. Temat września odłożony na bok, jedynie informacje co do samego schronu. Można by schron przystroić w kwiaty, flagi itp. i zrobić jakby żywą dioramę z miejsca spotkania białej i czerwonej gwiazdy.
Fajnie by było jeśli uda się załatwić trochę cywili - najlepiej z winem dla zwycięzców :D
Skoro radosnie i zabawowo to jeszcze spirit albo samogon dla czerwono armistow ;) :D

Awatar użytkownika
Valjean
Generał dywizji
Posty: 2858
Rejestracja: 27 kwie 2007, o 17:25
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Valjean »

Ze względu na coraz gorszy stan skarpy i schodów odradzam robienie imprez publicznych na schronie, lub zabezpieczenie tego w taki sposób żeby nikt przypadkowo nie nadepnął i nie wpadł. Wszyscy się skupili na samej imprezie ale o całej reszcie to nikt nie myśli, byle jest impreza. :mrgreen:

Awatar użytkownika
biker76
Pułkownik
Posty: 2288
Rejestracja: 22 kwie 2007, o 23:24
Lokalizacja: RYBNIK
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: biker76 »

I otóż to!!! Ta skarpa z dnia na dzień jest w coraz gorszym stanie. Jeżeli tam mają przebywac ludzie to od razu proponuję sie ubezpieczyć, bo o wypadek będzie bardzo łatwo. Bardzo cieszy fakt, że są osoby chętne do organizacji takich ciekawych dla mieszkańców wydarzeń, ale wszystko co ma byc piekne i kolorowe najpierw jest szare i śmierdzące i wymaga nakładu pracy aby uzyskało wymagany blask.
Jeżeli zawzięcie organizatorów jest duże to absolutnie nie odradzam zrobienia tej imprezy ale ..........!
"Żyjemy po to, by inni mogli żyć"!

Magda
Kapral
Posty: 110
Rejestracja: 6 sie 2007, o 13:45
Lokalizacja: Rybnik - Chwałowice

Nieprzeczytany post autor: Magda »

O nic się nie martwcie, naprawdę ;)

olo
Kapral
Posty: 181
Rejestracja: 11 lut 2007, o 23:58
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: olo »

"Bawic sie to kazdy by chcial a robic nie ma komu" to taka moja mala dygresja bo sam nigdy nie pomagalem przy pracach na schronie.
Jesli chodzi o impreze to moge umundurowac dwoch rosjan po za butami. Sam bym wystapil w mundurze kosciuszkowca. Mundury mam na 173-175cm wzrostu i normalnej budowy ciala (ja troche brzuszka mam i sie mieszcze). Jednynie zostalby do zorganizowania jakie wysokie buty typu oficerki.

Awatar użytkownika
Caroline
Kapral
Posty: 199
Rejestracja: 29 lip 2008, o 21:34
Lokalizacja: Zabrze

Nieprzeczytany post autor: Caroline »

Jestem wzrostu 165. Da radę ?
Muszą być oficerki? czy mogę zastąpić to trzewikami i do tego owijacze ?
Jeśli zapomnę o nich - ty, Boże na niebie, zapomnij o mnie"
Adam Mickiewicz

olo
Kapral
Posty: 181
Rejestracja: 11 lut 2007, o 23:58
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: olo »

Caroline pisze:Jestem wzrostu 165. Da radę ?
Muszą być oficerki? czy mogę zastąpić to trzewikami i do tego owijacze ?
Lekko, na ten wymiar ktory ja podalem to bylo max. Bedzie mundur luzny a rosjanie i tak nosili za duze sorty. Moga byc trzewiki z owijkami. To byl podstawowe wyposazenie, wysokie buty mialy jednostki gwardyjskie.

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

Reklama wisi na stronie -zaraz zaczynam "spamowac" prase , radio i telewizje.
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Awatar użytkownika
Mark Vein
Kapral
Posty: 155
Rejestracja: 2 lis 2007, o 23:27
Lokalizacja: Rybnik

Nieprzeczytany post autor: Mark Vein »

Spotkałem się ostatnio z Arkiem Żabką z 90 Fm i też coś tam o schronie nagraliśmy. Jeszcze po weekendzie będę też coś w 90 mógł nagrać - ktoś jest chętny?
"Anyone who has ever looked into the glazed eyes of a soldier dying on the battlefield will think hard before starting a war" Otto Von Bismark

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

jesli moge to ja :)
Ale moze tos z Gromownikow?
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Awatar użytkownika
Valjean
Generał dywizji
Posty: 2858
Rejestracja: 27 kwie 2007, o 17:25
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Valjean »

Ja nie jestem medialny, ty się lepiej nadajesz :wink:

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

Mark Vein pisze:Spotkałem się ostatnio z Arkiem Żabką z 90 Fm i też coś tam o schronie nagraliśmy. Jeszcze po weekendzie będę też coś w 90 mógł nagrać - ktoś jest chętny?
Koniecznie Magda !
Radfahrtruppe

Awatar użytkownika
Caroline
Kapral
Posty: 199
Rejestracja: 29 lip 2008, o 21:34
Lokalizacja: Zabrze

Nieprzeczytany post autor: Caroline »

olo to doskonale!
Ja jestem w posiadaniu trzewików ze względu na swój mundur rekonstrukcyjny. Owijki załatwię sobie od kumpla, który ma mundur polski.
Ostateczna decyzja odnośnie mojej obecności; Będę jednak od rana.
Jeśli zapomnę o nich - ty, Boże na niebie, zapomnij o mnie"
Adam Mickiewicz

ODPOWIEDZ