Koniec wojny - otwórzmy schron!

Schrony bojowe, ochronne i inne fortyfikacje
Magda
Kapral
Posty: 110
Rejestracja: 6 sie 2007, o 13:45
Lokalizacja: Rybnik - Chwałowice

Koniec wojny - otwórzmy schron!

Nieprzeczytany post autor: Magda »

Tak sobie z Markiem Veinem myślimy o rocznicy końca IIWŚ, która wypada w tym roku w weekend. Może by tak otworzyć schron na te dwa dni? :) Wrzesień udowodnił, że jest zapotrzebowanie na tego typu imprezy.
Wcześniej oczywiście przeprowadzilibyśmy odpowiednie naprawy okołoschronowe. Trochę sprzętu tak jak ostatnio, delikatna reklama...
Marek i ja pewni, co Wy na to? :)

Awatar użytkownika
MarcooN
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 4495
Rejestracja: 24 gru 2006, o 16:51
Lokalizacja: Wilcza
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: MarcooN »

Ja jestem za. W miarę możliwości pomogę jednak trzeba sie zająć schodami oraz okopem. I to szybko!
>>>> http://picasaweb.google.com/Marcoon85 <<<<
...a ósmego dnia Bóg stworzył bunkry i bunkrowców

Awatar użytkownika
_hipcia
Generał broni
Posty: 3662
Rejestracja: 28 lut 2007, o 19:04
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: _hipcia »

Popieram, choć schodów naprawiać nie będę :mrgreen: Ale z kanapkami i wiśniówką mogę jeździć :mrgreen:

Awatar użytkownika
Mark Vein
Kapral
Posty: 155
Rejestracja: 2 lis 2007, o 23:27
Lokalizacja: Rybnik

Nieprzeczytany post autor: Mark Vein »

No ja też się zgłaszam! :cool: Jeśli jest to pewne to będę się starał o to abym miał wtedy wolne i żeby pojawić się jeszcze z kimś. Muzeum raczej nic nie będzie robić miasto też chyba nic spektakularnego nie zrobi to chyba warto przypomnieć ludziom, że to 65 rocznica zakończenia 2 Wojny Światowej.
"Anyone who has ever looked into the glazed eyes of a soldier dying on the battlefield will think hard before starting a war" Otto Von Bismark

Awatar użytkownika
biker76
Pułkownik
Posty: 2288
Rejestracja: 22 kwie 2007, o 23:24
Lokalizacja: RYBNIK
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: biker76 »

Jak najbardziej powinniśmy otworzyć naszego małego toy-toya. Ale zanim to nastąpi należy stanowczo wykonać sporo prac i to nie na forum tylko fizycznie przy schronie.
"Żyjemy po to, by inni mogli żyć"!

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

tak, ja zajmę sie sprzętem i pomogę na ile czas pozwoli :grin: okop, schody i tablica sa najważniejsze, kasa w skarbonie jest więc spotkanie robocze będzie potrzebne :lol:
Radfahrtruppe

Awatar użytkownika
biker76
Pułkownik
Posty: 2288
Rejestracja: 22 kwie 2007, o 23:24
Lokalizacja: RYBNIK
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: biker76 »

No to konkretne spotkanie robocze jak najszybciej bo Ramzol już nawet załatwił murarza na najbliższy czwartek i musimy podjąć decyzje i podział obowiązków.
"Żyjemy po to, by inni mogli żyć"!

Awatar użytkownika
Caroline
Kapral
Posty: 199
Rejestracja: 29 lip 2008, o 21:34
Lokalizacja: Zabrze

Nieprzeczytany post autor: Caroline »

Postaram się załatwić Niemców. Myślę o Sonderze, ponieważ on ma mundur na 45. Bawi się przecież w Stalingrad.
Ja ew. mogę wystąpić w roli cywila. Jako wiejski lachon.
Służę pomocą, proszę dzwonić ;P
Jeśli zapomnę o nich - ty, Boże na niebie, zapomnij o mnie"
Adam Mickiewicz

Sonder
Starszy szeregowy
Posty: 69
Rejestracja: 30 cze 2007, o 11:38
Lokalizacja: Zbosławice

Nieprzeczytany post autor: Sonder »

Masz co najmniej dwóch niemców na miejscu i oni na wiosne 45 mają odpowiednie umundurowanie, ja nie bardzo.

Chętnie bym wpadł na imprezę, ale nie specjalnie mi drodze, więc trudno powiedzieć...

olo
Kapral
Posty: 181
Rejestracja: 11 lut 2007, o 23:58
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: olo »

Jest jakis plan kiedy by byla impreza inauguracyjna na dzien zwyciestwa? Moge zapowiedziec jednego, moze dwoch rosjan i jednego niemca. Zalezy od terminy. Odpada 2 maja.

Awatar użytkownika
biker76
Pułkownik
Posty: 2288
Rejestracja: 22 kwie 2007, o 23:24
Lokalizacja: RYBNIK
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: biker76 »

Tylko uważajcie żeby wam się okop nie zawalił podczas tych dni otwartych! Do 1 maja będzie już chyba stała tablica informacyjna, ale okop do tego czasu na pewno nie zostanie poprawiony.
"Żyjemy po to, by inni mogli żyć"!

Awatar użytkownika
Mark Vein
Kapral
Posty: 155
Rejestracja: 2 lis 2007, o 23:27
Lokalizacja: Rybnik

Nieprzeczytany post autor: Mark Vein »

Termin - 8 maja. Czy Rosjanie też z pojazdem?
"Anyone who has ever looked into the glazed eyes of a soldier dying on the battlefield will think hard before starting a war" Otto Von Bismark

olo
Kapral
Posty: 181
Rejestracja: 11 lut 2007, o 23:58
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: olo »

Mark Vein pisze:Termin - 8 maja. Czy Rosjanie też z pojazdem?
Jesli tylko bedzie jezdzi to bede na M-72. Cos mi ostatnio kopci tam gdzie nie powinien.

Awatar użytkownika
biker76
Pułkownik
Posty: 2288
Rejestracja: 22 kwie 2007, o 23:24
Lokalizacja: RYBNIK
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: biker76 »

Więc jeżeli będziecie otwierać "naszego toy-toya" na tego 8 i 9 maja to dajcie znać co należy tam dostarczyc. W GROMie jest sporo gratów: stojak z flagami, manekiny, potykacze, stolik, krzesła, gysztle ze zdjęciami itp. Dowiezie się wszystko na czas. Ja na ten weekend wyjeżdżam do gorolowic!
"Żyjemy po to, by inni mogli żyć"!

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

i jak ma byc otwarcie to trzeba nam reklame zrobic - czas najwyzszy bo zostaly 2 tygodnie.
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Awatar użytkownika
biker76
Pułkownik
Posty: 2288
Rejestracja: 22 kwie 2007, o 23:24
Lokalizacja: RYBNIK
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: biker76 »

Więc organizatorzy muszą się określić kiedy będzie otwarty schron - tylko sobota, czy też również i niedziela?
"Żyjemy po to, by inni mogli żyć"!

Magda
Kapral
Posty: 110
Rejestracja: 6 sie 2007, o 13:45
Lokalizacja: Rybnik - Chwałowice

Nieprzeczytany post autor: Magda »

Tylko sobota.

Awatar użytkownika
biker76
Pułkownik
Posty: 2288
Rejestracja: 22 kwie 2007, o 23:24
Lokalizacja: RYBNIK
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: biker76 »

Więc jeżeli jesteście w 100% zdecydowani to Woytas ruszaj z reklamą tej imprezy.
"Żyjemy po to, by inni mogli żyć"!

Awatar użytkownika
Mark Vein
Kapral
Posty: 155
Rejestracja: 2 lis 2007, o 23:27
Lokalizacja: Rybnik

Nieprzeczytany post autor: Mark Vein »

Tylko sobota. Jeszcze ustalić godziny otwarcia, ale chyba tak jak we wrześniu - do 16.00? 17.00?
Będzie trochę inaczej niż we wrześniu, bo będzie nacisk raczej na koniec wojny niż na jej początek, stąd Niemcy będą raczej jako jeńcy a wokół schronu będzie panowała ogólna radość - zwłaszcza, że będą przy nim jednostki amerykańskie i radzieckie, dla których był to koniec wojny i nowe wpływy w Europie.
"Anyone who has ever looked into the glazed eyes of a soldier dying on the battlefield will think hard before starting a war" Otto Von Bismark

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

Prasa telewizja?
Czy tylko na stronie?
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Awatar użytkownika
biker76
Pułkownik
Posty: 2288
Rejestracja: 22 kwie 2007, o 23:24
Lokalizacja: RYBNIK
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: biker76 »

Jeżeli faktycznie ma to wypalić to ruszaj ze swoimi kontaktami - prasa (nie tylko kościelna :mrgreen: ), telewizja (nie tylko TRWAM :mrgreen: )!
Do tego czasu otrzymamy porcję gadżetów z UM Rybnika, które można wręczać przybyłym na schron (?nie wszystkim oczywiście). Przekażę je głównemu organizatorowi.
"Żyjemy po to, by inni mogli żyć"!

Awatar użytkownika
MarcooN
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 4495
Rejestracja: 24 gru 2006, o 16:51
Lokalizacja: Wilcza
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: MarcooN »

Moze ustalcie kto przybędzie? reklame sie zrobi a potem nikt nie przyjedzie otworzyć schronu
>>>> http://picasaweb.google.com/Marcoon85 <<<<
...a ósmego dnia Bóg stworzył bunkry i bunkrowców

Awatar użytkownika
Alojz
Generał broni
Posty: 3927
Rejestracja: 14 wrz 2009, o 19:22
Lokalizacja: Rybnik

Nieprzeczytany post autor: Alojz »

Zaproscie Fudalego. Moze przyjedzie?

Awatar użytkownika
_hipcia
Generał broni
Posty: 3662
Rejestracja: 28 lut 2007, o 19:04
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: _hipcia »

Na pewno będzie Magda, ale teraz ryje bo ma w sobotę egzaminy w Warszawie, więc Wam tu niczego nie napisze :)

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

Panu Prezydentowi dziekujemy :mrgreen:
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

ODPOWIEDZ