bunkier ul.Grunwaldzka

Schrony bojowe, ochronne i inne fortyfikacje
regan
Szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 20 kwie 2010, o 20:50
Lokalizacja: Zebrzydowice-Wawok

bunkier ul.Grunwaldzka

Nieprzeczytany post autor: regan »

Witam, przegladajac wasze forum i stronke znalazlem temat
http://zapomniany.rybnik.pl/content/view/50/2/

Dziadek mojej zony pracowal na sprzecie ciezkim, pod koniec lat 60tych niwelowal teren pomiedzy dzisiejsza ul.Grunwaldzka a ul.Chabrowa pod budowe domu dla ksiedza, na tym terenie byl betonowy bunkier, ksiadz zazyczyl sobie jego usuniecie. Zostal odkopany ale nie dalo rady go niczym ruszyc wiec "padl rozkaz" by go zakopac. Wykopano dol kolo bunkra, nastepnie go podkopano i zsunol sie do tej "dziury". Dziadek ma 75 lat i zyje wiec jezeli by was to interesowalo moge go wziasc do samochodu i zajechac w ten teren by pokazal ktory to dom ksiedza.

P.S. Pradziadek napisal "dzieje Zebrzydowic", oryginal zostal przekazany w latach 70tych do "zbowidu"? ale babcia ma brudnopis, nie widzialem go wiec nie wiem w jakim jest stanie itp.
Wiem ze oryginal byl ilustrowany. Jak by was to tez interesowalo to moge z nia pogadac by mi go udostepnila i wtedy moglbym go zeskanowac itp
P.S. 2 Moze jest ktos z Zebrzydowic w waszych szeregach bo mam kilka pytan dotyczacych dzialan wojennych na tym terenie. (rozne opowiesci rodzinne chcialbym potwierdzic/zaprzeczyc)

Oczywiscie chodzi o Zebrzydowice , dzisiejsza dzielnice Rybnika :)

Awatar użytkownika
biker76
Pułkownik
Posty: 2288
Rejestracja: 22 kwie 2007, o 23:24
Lokalizacja: RYBNIK
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: biker76 »

Witamy serdecznie na forum. Cieszymy się, że posiadasz zapał do "szperania" w historii Rybnika. Sprawa tego schronu bardzo nas interesuje, ale tylko w celu naniesienia go w konkretnym miejscu na mapie. Ludzie niechetnie udzielali nam informacji o miejscu gdzie znajdował się ten schron w obawie przed "węszeniem". Jeżeli twój dziadek wyrazi tylko taką chęć to chętnie wybierzemy się we wskazane miejsce. Z książką nt "Dziejów Zebrzydowic" chętnie byśmy się zapoznali - czy ta pozycja ukazała się w druku? A na temat działań wojennych w Zebrzydowicach chetnie porozmawiamy - jest kilka osób w naszym gronie, które znają szczegóły tychże działań. W sprawie szczegółów pisz na PW.
Ostatnio zmieniony 20 kwie 2010, o 21:35 przez biker76, łącznie zmieniany 1 raz.
"Żyjemy po to, by inni mogli żyć"!

Awatar użytkownika
Valjean
Generał dywizji
Posty: 2858
Rejestracja: 27 kwie 2007, o 17:25
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Valjean »

Witam na forum. Chętnie zweryfikujemy wiedzę posiadaną przez nas na temat lokalizacji schronu, z wiedzą dziadka żony.

ODPOWIEDZ