Prace na schronie Wawok

Schrony bojowe, ochronne i inne fortyfikacje
Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7388
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

Szymon plyty sa zbrojone wiec sie nie rozsypia - mam taki plot
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Awatar użytkownika
AFRO
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 3913
Rejestracja: 3 sty 2007, o 22:49
Lokalizacja: Rybnik

Nieprzeczytany post autor: AFRO »

Płyty nie są zbrojone na boczne siły, jeśli będą przy gruncie cały czas wilgotne to się rozsypią (kilka lat to potrwa). Parcia gruntu nie wytrzymają.

Uważam, że lepiej wykonać okop tak jak się wykonuje okopy. Zamiast kupować płyty lepiej kupić drewniane belki (jacyś leśnicy obiecywali pomoc) i wykonać go wg jakiejś instrukcji. Płyty betonowe przy schronie mogą budzić zaś zdrowe kontrowersje.
Ostatnio zmieniony 30 mar 2010, o 20:37 przez AFRO, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
MarcooN
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 4495
Rejestracja: 24 gru 2006, o 16:51
Lokalizacja: Wilcza
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: MarcooN »

belki są już....takie po 40 cm :mrgreen:
Jestem za siatką
>>>> http://picasaweb.google.com/Marcoon85 <<<<
...a ósmego dnia Bóg stworzył bunkry i bunkrowców

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7388
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

wytrzymaja - spokojna glowa.
Mozna je dechami oblozyc od srodka okopu, zeby nie bylo widac
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Awatar użytkownika
_hipcia
Generał broni
Posty: 3672
Rejestracja: 28 lut 2007, o 19:04
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: _hipcia »

woytas pisze:to trza doplate z profortu wyciagnac - w zeszlym roku kupe kasy zarobili


zerknij chocby tu http://www.allegro.pl/item968203101_ogr ... kosci.html

zrobimy raz a dobrze
pare workow cementu mam do wziecia, gruz moze tez sie znajdzie, piach tez jest
Schron na siebie zarobił jesienią. Chyba nie trzeba wyciągać kasy od innych...

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7388
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

ale to nie sa inni - to sa nasi :)
Inne schrony maja agregaty pradotworcze, pily, samochody(!) a my potrzebujemy kilka setek na wzmocnienie okopu.
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Awatar użytkownika
AFRO
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 3913
Rejestracja: 3 sty 2007, o 22:49
Lokalizacja: Rybnik

Nieprzeczytany post autor: AFRO »

Gdyby miały taką wytrzymałość na zginanie to by robiono z nich ściany oporowe, ale ja takiej jeszcze nie widziałem. Ma to zaletę, że jest to chyba najprostsze w wykonaniu, ale efekt niespecjalny do całości. Myślę, że koszty podobne do belek. Przy belkach masz jeszcze jedną zaletę, że możesz powiedzieć "tak wyglądały okopy w 39 r.". Przy płytach mogą nie uwierzyć :P

Awatar użytkownika
biker76
Pułkownik
Posty: 2288
Rejestracja: 22 kwie 2007, o 23:24
Lokalizacja: RYBNIK
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: biker76 »

Można też postawić zwykły mur z cegieł lub betoników na zaprawie uprzednio wylewając ławę i niech się mury pną do góry. Następnie ten murecek obić dechami. Teraz musimy się patrzeć na wytrzymałość a nie na zdanie innych, jak było a jak nie jest.
"Żyjemy po to, by inni mogli żyć"!

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7388
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

Popieram Remika!
Tylko trza chopa do murowania wynalezc - ja moge 2 szychty do gory pojechac a potem mi pion ucieko :>
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Awatar użytkownika
AFRO
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 3913
Rejestracja: 3 sty 2007, o 22:49
Lokalizacja: Rybnik

Nieprzeczytany post autor: AFRO »

Moje zdanie - nie wrzucać niczego nowoczesnego. Można postawić mur żelbetowy i też obić go deskami, to wytrzyma, ale można też dorobić kopułę na dachu schronu. A czy to pasuje?

Awatar użytkownika
_hipcia
Generał broni
Posty: 3672
Rejestracja: 28 lut 2007, o 19:04
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: _hipcia »

Reasumując, to :?:

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

siatka przed deskami ( za nimi ) dla podtrzymania ziemi i okop drewniany jak na fotce... to tylko moja propozycja
Załączniki
okop.jpg
Ostatnio zmieniony 4 kwie 2010, o 21:25 przez aw68, łącznie zmieniany 1 raz.
Radfahrtruppe

Awatar użytkownika
biker76
Pułkownik
Posty: 2288
Rejestracja: 22 kwie 2007, o 23:24
Lokalizacja: RYBNIK
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: biker76 »

Widać, że deskowanie okopu zrobione pod odpowiednim kątem. Tak też można. Ale musimy dojść do konkretnych wniosków i działać!
"Żyjemy po to, by inni mogli żyć"!

Awatar użytkownika
AFRO
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 3913
Rejestracja: 3 sty 2007, o 22:49
Lokalizacja: Rybnik

Nieprzeczytany post autor: AFRO »

Mi sie podoba!

Awatar użytkownika
AFRO
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 3913
Rejestracja: 3 sty 2007, o 22:49
Lokalizacja: Rybnik

Nieprzeczytany post autor: AFRO »

Widzę, że i tak chcieliście murować, ale doprecyzowując Adama - ściankę można zrobić z koszów wypełnionych gruzem. Kosze najlepiej byłyby stalowe ocynkowane, ale to marzenia - wydaje mi się, że mogłyby się też nadać skrzynki plastikowe na napoje wypełnione gruzem układane ze spadkiem.

robmenesiak
Starszy szeregowy
Posty: 68
Rejestracja: 7 kwie 2008, o 19:40
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: robmenesiak »

polecam użycie tej formy płachty czarnej - deski na kilka lat pozostaną suche a od drugiej strony można deski zabezpieczyć lakierem czy coś w tym stylu
Załączniki
SDC10029.JPG

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

jestem przeciwny murowaniu i betonowaniu, pomysł z czarną folią dobry, ale co z belkami pionowymi ?
Radfahrtruppe

robmenesiak
Starszy szeregowy
Posty: 68
Rejestracja: 7 kwie 2008, o 19:40
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: robmenesiak »


Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7388
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

folia zabezpieczy troche przed wilgocia ale nie przed obsypywaniem sie ziemi - trzeba zrobic raz a dobrze
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!


Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

tak mają inni :smile:
Załączniki
103.jpg
3930685.jpg
cmentarz-193-dabrowka-okopy-rekonstrukcja.jpg
rysunek3.jpg
Radfahrtruppe

Awatar użytkownika
MarcooN
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 4495
Rejestracja: 24 gru 2006, o 16:51
Lokalizacja: Wilcza
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: MarcooN »

Trzeba zrobić pod kątem na zewnątrz i bedzie ok, wbić jakieś kotwy do skarpy aby sie do nie odchyliło znowu i gitara. Podmurować też można żeby konstrukcja była solidna. Przecież nikt nie bedzie zaglądał co jest z tyłu
>>>> http://picasaweb.google.com/Marcoon85 <<<<
...a ósmego dnia Bóg stworzył bunkry i bunkrowców

Awatar użytkownika
biker76
Pułkownik
Posty: 2288
Rejestracja: 22 kwie 2007, o 23:24
Lokalizacja: RYBNIK
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: biker76 »

W czwartek 08 kwietnia 2010r. odbędzie się spotkanie, na którym zostaną podjęte decyzje dotyczące remontu okopu przy schronie oraz montażu tablicy informacyjnej.
Wszyscy chętni są proszeni o stawienie się w karczmie "Sękata" Rybnik ul. Rudzka (na przeciw kampusu) o godzinie 17.59!
"Żyjemy po to, by inni mogli żyć"!

Awatar użytkownika
AFRO
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 3913
Rejestracja: 3 sty 2007, o 22:49
Lokalizacja: Rybnik

Nieprzeczytany post autor: AFRO »

Zdradźcie ustalenia!

olo
Kapral
Posty: 181
Rejestracja: 11 lut 2007, o 23:58
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: olo »

Tak sobie ostatnio rozmyslalem nad zabezpieczeniem okopu. Ja bym zrobil to w ten posob. Co ok 40 cm wkopac a najlepiej zabetonowac pionowo rury uzywane w gornictwie do wysokich cisnien. Sa to gruboscienne rury wysokiej jakosci i szybko nie przegnija w ziemi. Mozna czasami odkupic z kopaln jako zlom. Dolozyc jeszcze kila w poprzek opiac jakas siatka najlepiej ocynkowana i wydaje sie mi ze powinno to zabezbieczyc przed obsuwaniem sie ziemi. I oczywiscie wykladka okopu z drzewa.

ODPOWIEDZ