Prace na schronie Wawok

Schrony bojowe, ochronne i inne fortyfikacje
Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7388
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

luzik nadrobisz :P
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Klon:P

Nieprzeczytany post autor: Klon:P »

dzis niestety nie mogłem wam pomuc ale postaram sie jak tylko bede mial cza :) z zwirem jest maly problem bo koles go opchnoł ale mam nowy cynk :twisted: drut na zasieki jest i brzoza tesz desek jest multum tylko jakie chcecie?wymiary? i piszcie co jeszcze potrzeba to na biezaco bede szukał 8)


ByLy nas miliony :lol:

Awatar użytkownika
>>MavericK>>
Kapral
Posty: 104
Rejestracja: 2 cze 2007, o 20:08
Lokalizacja: Slask-Radlin
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: >>MavericK>> »

Nie wiem skad Afro wzial ten rysunek ale koszty tego dachy to $$$.
Wystarczy zwir i fundulina i nie ma problemu z woda :P (tyczy sie rysunku co widze)
Jak wasz dach jest taki jak na schronie na rondzie powinnien starczyc Izoplast R i fundulina ewen. piasek (glina)
Popytajcie dobrych fachowcow od izolacji napewno wam cos poradza...
Nie wiem jak sytuacja wyglada z wodami gruntowymi tzn czy nie dostaje sie z pod plyty do zewnatrz wiec tu by byl konieczny dren...oczywiscie zrobiony z glowa przeciwnym razie bedzie nawadnial a nie odwadnial...
Sam w firmie ktorej pracuje poprawiam dreny czesto po amatorach znawcach tematu wiec jak by byla potrzeba to niech to zrobi ktos naprawde dobry w profesji...
Oczywiscie beton ktory bedzie nakryty ziemia dobrze jest posmarowac Izoplastem R ktory jest wchlaniany i stanowi swietna bariere przeciw wodzie...oczywiscie ponizej lini gruntu ziemi otaczajacej obiekt....

Tak nawiasem mowiac jak ktos by potrzebowal dobrego fachowca od izolacji ziemnych,drenow,instalacji wod-kan c.o ... etc. (pisz na PM).

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7388
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

przypomnialem sobie jesczze nasz najnowszy wynalazek...
Ja White i Marcoon wyciskalismy silikon z kartusza sztylem od miotly :>
pelen sukces - butelka osadzona w kominie :P
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

>>MavericK>> pisze:Nie wiem skad Afro wzial ten rysunek ale koszty tego dachy to $$$.
Wystarczy zwir i fundulina i nie ma problemu z woda :P (tyczy sie rysunku co widze)
Jak wasz dach jest taki jak na schronie na rondzie powinnien starczyc Izoplast R i fundulina ewen. piasek (glina)

dach jest taki sam dzisiaj posprzatany i dreny odetkane...

Popytajcie dobrych fachowcow od izolacji napewno wam cos poradza...

zrobimy tak jak starczy kasy albo tak jak ktoś nam cos zasponsoruje...

Nie wiem jak sytuacja wyglada z wodami gruntowymi tzn czy nie dostaje sie z pod plyty do zewnatrz wiec tu by byl konieczny dren...oczywiscie zrobiony z glowa przeciwnym razie bedzie nawadnial a nie odwadnial...

woda od spodu sie nie dostaje ale myslimy o drenie...

Sam w firmie ktorej pracuje poprawiam dreny czesto po amatorach znawcach tematu wiec jak by byla potrzeba to niech to zrobi ktos naprawde dobry w profesji...
Oczywiscie beton ktory bedzie nakryty ziemia dobrze jest posmarowac Izoplastem R ktory jest wchlaniany i stanowi swietna bariere przeciw wodzie...oczywiscie ponizej lini gruntu ziemi otaczajacej obiekt....

to też trzeba zrobić..ale czym ? to znowu kasa a my mamy tylko miedziaki , jeszcze..

Tak nawiasem mowiac jak ktos by potrzebowal dobrego fachowca od izolacji ziemnych,drenow,instalacji wod-kan c.o ... etc. (pisz na PM).
:)
wielkie dzieki za podpowiedź...

Pozdrawiam :D
Radfahrtruppe

Awatar użytkownika
White
Starszy chorąży
Posty: 867
Rejestracja: 16 lut 2007, o 16:03
Lokalizacja: Książenice
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: White »

no Maveric wielkie dzienki za to ze chcesz nam pomoc

ps. chłoapki on ma racje czemu predziej an to " nie wpadlismy " :twisted: :twisted: :arrow:

arek-strazak

Nieprzeczytany post autor: arek-strazak »

najtansze rozwiazanie!
poniewaz strop schronu ma okolo 5m2 czyli niewielka powierzchnia i drozne dreny najtaniej wyjdzie pomalowanie calego stropu zwykla smola lub izoplastem,na gore folia taka jak na oczka wodne szczelnie przylegajaca do podkladu czyli smoly lub izoplastu,powinna byc polozona zaraz po pomalowaniiu,nastepnie wysypana okolo 5cm warstwa drobnego zwiru,na calosc zienia i dobrze ubita,nastepnie posianie trawy,panietac o droznych drenach!
gadalem ze znajomym ktory robi takie zeczy,pytalem pod kontem jak najtaniej!
chodzi rowniez o to by woda byla jak najpredzej odprowadzoena z dachu wiec glina i piach odpadaja!tylko zwir i ok 2-3cm warstwa ziemi!
miejsca w ktorych nie mozna zamalowac jak obrzeza stropu powinno sie napuscic cienka warstwa szkla wodnego,nawet nie bedzie poznac.
Dreny w przypadku schronu nie sa potrzebne,wod gruntowych na tych piachach na tej glebokosci jak na lekarstwo,wtstarczy pomalowac smola jak to bylo w oryginale ,a ok 0,5m nad ziemia.

Awatar użytkownika
>>MavericK>>
Kapral
Posty: 104
Rejestracja: 2 cze 2007, o 20:08
Lokalizacja: Slask-Radlin
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: >>MavericK>> »

Smola,folia tak najtanszy ale czy w pelni skuteczny?
Z tego co pamietam to dach jest obnizony do krawedzi obiektu.
Dlatego poszmarowanie i przyklejenie foli i nasypanie zwiru(odpowiednio nie wyprofilowanego dachu)spowoduje ze ta wode bedziecie caly czas miec na dachu pod warstwa ziemi a nie po za nim :?:
Dlatego pisalem piasek jako juz najjjjtansze wyprofilowanie dachu przed polozeniem foli (osobiscie bym dal funduline i mam glowe spokojna przed dlugi czas) i zasypaniem go ziemia...

No nic zycze udanego dokonczenia obiektu...

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

arek-strazak pisze:najtansze rozwiazanie!
poniewaz strop schronu ma okolo 5m2 czyli niewielka powierzchnia i drozne dreny najtaniej wyjdzie pomalowanie calego stropu zwykla smola lub izoplastem,na gore folia taka jak na oczka wodne szczelnie przylegajaca do podkladu czyli smoly lub izoplastu,powinna byc polozona zaraz po pomalowaniiu,nastepnie wysypana okolo 5cm warstwa drobnego zwiru,na calosc zienia i dobrze ubita,nastepnie posianie trawy,panietac o droznych drenach!
gadalem ze znajomym ktory robi takie zeczy,pytalem pod kontem jak najtaniej!
chodzi rowniez o to by woda byla jak najpredzej odprowadzoena z dachu wiec glina i piach odpadaja!tylko zwir i ok 2-3cm warstwa ziemi!
miejsca w ktorych nie mozna zamalowac jak obrzeza stropu powinno sie napuscic cienka warstwa szkla wodnego,nawet nie bedzie poznac.
Dreny w przypadku schronu nie sa potrzebne,wod gruntowych na tych piachach na tej glebokosci jak na lekarstwo,wtstarczy pomalowac smola jak to bylo w oryginale ,a ok 0,5m nad ziemia.
wiesz jakie tam sa spływy wody na dachu :shock: 8 otworów w krawędziach stropu :shock: jak zamalujemy i wkleimy folie to one sie zatkają może plastikowe rurki ale ja je połaczyć z folią...
jak ramzes da fotki to zobaczysz
Radfahrtruppe

Awatar użytkownika
MarcooN
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 4495
Rejestracja: 24 gru 2006, o 16:51
Lokalizacja: Wilcza
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: MarcooN »

witam ponownie :wink:
Strop pomaluje sie lepikiem na to żwir, ziemia i trawa. po co więcej? nie ma co kombinować, jak sie to walnie tym lepikiem to żadna woda śnieg itp tego nie ruszy. na odpływy sie da jakieś kratki żeby ziemia i żwir nie wpadał z wodą do środka i nie zatykał ich. i tyle :wink:

a jak Wam poszło wykopanie tej drugiej strony? krzak cały poszedł?
>>>> http://picasaweb.google.com/Marcoon85 <<<<
...a ósmego dnia Bóg stworzył bunkry i bunkrowców

Awatar użytkownika
AFRO
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 3913
Rejestracja: 3 sty 2007, o 22:49
Lokalizacja: Rybnik

Nieprzeczytany post autor: AFRO »

Panowie!
Jeżeli żwir będzie bezpośrednio na lepiku po zimie mamy robotę, jeżeli cała woda będzie odprowadzana z dachu zapomnijmy o trawce, jeżeli będą 3 cm ziemi to też o trawce możemy zapomnieć.

Awatar użytkownika
MarcooN
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 4495
Rejestracja: 24 gru 2006, o 16:51
Lokalizacja: Wilcza
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: MarcooN »

czemu żwir nie może być bezp. na lepiku?
to lepiej zrezygnować ze żwiru na rzecz czegoś innego?
nie znam sie na tym więc pytam
:wink:
>>>> http://picasaweb.google.com/Marcoon85 <<<<
...a ósmego dnia Bóg stworzył bunkry i bunkrowców

saper1939
Plutonowy
Posty: 312
Rejestracja: 19 gru 2006, o 16:00
Lokalizacja: Kłokocin

Nieprzeczytany post autor: saper1939 »

Panowie wy tu gadu gadu a przecież w polsce jest niejeden schron odremontowany i jakieś doswiadczenie ludzie mają z tymi remontami i trawką na dachu.Nie prosciej było by zapytać kolegów z PF-u o dobrą rade jak oni postępowali przy remoncie dachu????

Awatar użytkownika
White
Starszy chorąży
Posty: 867
Rejestracja: 16 lut 2007, o 16:03
Lokalizacja: Książenice
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: White »

MarcooN pisze:
a jak Wam poszło wykopanie tej drugiej strony? krzak cały poszedł?
pytassz a wiesz :D:D jeszcze zostal jeden korzen :evil:

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7388
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

Saper znowu wylal zimna wode na nasze rozpalone glowy :)
Trza poprostu poytac co i jak robili i najwazniejsze jakie byly tej dzialalnosci rezultaty. W dobieszowicach mili na dniach robic
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

arek-strazak

Nieprzeczytany post autor: arek-strazak »

adam nie trzeba rurek proste rozwiazanie jak polozysz folie i sklei sie do lepiku czy smolu zrobisz tylko dziury na dreny a wokolo lekko uszczelnisz silikonem,znam bardzo dobrze dach schronu jak i jego calosc wiem co pisze.
acha nie zapomnijcie o znaku WP39 na stropie jest waznynadmiar wody sobie spokojnie bedzie splywal poza strop :)

Awatar użytkownika
MarcooN
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 4495
Rejestracja: 24 gru 2006, o 16:51
Lokalizacja: Wilcza
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: MarcooN »

są dwa znaki. Jeden WP 39 a drugi "N" - chyba wskazuje północ :wink:
>>>> http://picasaweb.google.com/Marcoon85 <<<<
...a ósmego dnia Bóg stworzył bunkry i bunkrowców

Awatar użytkownika
White
Starszy chorąży
Posty: 867
Rejestracja: 16 lut 2007, o 16:03
Lokalizacja: Książenice
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: White »

a no wyglada teraz jak w stołówce dach :lol:

saper1939
Plutonowy
Posty: 312
Rejestracja: 19 gru 2006, o 16:00
Lokalizacja: Kłokocin

Nieprzeczytany post autor: saper1939 »

Adam wymyślił gdzie składować te chasi z przelotni,tylko potrzeba deski.A co do dachu to trzeba porozmawiać z chlopakami z PF-u i sprawa bedzie zamknieta.

Awatar użytkownika
ramzes94
Starszy chorąży
Posty: 834
Rejestracja: 4 gru 2006, o 10:24
Lokalizacja: Rybnik

Nieprzeczytany post autor: ramzes94 »

dzisiaj panowie ze zdjeciami nie dam rady (brak oprogramowania na laptopie zbyt wielkie zdjecia ) :cry: zobaczymy jutro

arek-strazak

Nieprzeczytany post autor: arek-strazak »

dokladnie marcon N wskazuje polnoc w planie budowy schronu

Awatar użytkownika
MarcooN
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 4495
Rejestracja: 24 gru 2006, o 16:51
Lokalizacja: Wilcza
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: MarcooN »

White pisze:a no wyglada teraz jak w stołówce dach :lol:
to teraz tylko parasolki, stoliki i piwo (oczywiscie rybnicki full) lać :wink: :lol:
saper1939 pisze:Adam wymyślił gdzie składować te chasi z przelotni,tylko potrzeba deski.
a ile żeście tego odkopali od momentu jak pojechałem?
i co z tym chasiem wymyśliliście ?
>>>> http://picasaweb.google.com/Marcoon85 <<<<
...a ósmego dnia Bóg stworzył bunkry i bunkrowców

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7388
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

chas (has?) trzeba segregowac osobno od ziemi - has (chas) na dol ziemia do gory
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

z desek zrobimy z tyłu "barierę" i całe śmieci pójdą na nasyp czołowy, potem troszkę ziemi i trawa.... :)
Radfahrtruppe

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7388
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

jest ktos chetny do roboty w tygodniu? ja bede mogl byc dopiero w piatek albo sobote
jesli ktos chce dlubac to prosilbym o zdjecie warstwy syfu ale do wysokosci plot- musimy ustalic pare rzeczy co do przelotni - w koncu ustalic !
i ile mamy schodow? 4 ? ile potrzebujemy plytek chodnikowch? 8-10?
Dam rade zalatwic - beda dobre na jakis czas
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

ODPOWIEDZ