Prace na schronie Wawok

Schrony bojowe, ochronne i inne fortyfikacje
BENIGNUS

Nieprzeczytany post autor: BENIGNUS »

Ok sory że zawracałem wam głowę.Nie spodziewałem się takiej nerwowej odpowiedzi .

Ps. Czasami warto wysłuchać rad innych no ale jak widzę taką nerwową odpowiedź to chyba znaczy że wszystko wiecie i rad nie potrzebujecie .

Awatar użytkownika
Caroline
Kapral
Posty: 199
Rejestracja: 29 lip 2008, o 21:34
Lokalizacja: Zabrze

Nieprzeczytany post autor: Caroline »

Nie chodzi o nerwową odp tylko oto że wielu mówi, doradza a mało jest działaczy. To chyba normalne w tych czasach ?

Jak chcesz, zarzuć jakąś ciekawostką. Warto posłuchać, przeczytać jeżeli masz coś znaczącego.
Jeśli zapomnę o nich - ty, Boże na niebie, zapomnij o mnie"
Adam Mickiewicz

Awatar użytkownika
biker76
Pułkownik
Posty: 2288
Rejestracja: 22 kwie 2007, o 23:24
Lokalizacja: RYBNIK
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: biker76 »

Proszę tego nie traktować jako ataku! Witamy Cię na forum i zapraszamy do współpracy! Tylko tak jak napisała Caroline - mielismy już sporo doradców, którzy nagle zaczęli nas atakować i teraz skupiamy się na konkretnych działaniach!
"Żyjemy po to, by inni mogli żyć"!

BENIGNUS

Nieprzeczytany post autor: BENIGNUS »

Jestem w stow. sporo lat i nie jedno widziałem i słyszałem (a fortyfikacjami interesuję się od końca lat 80-tych a w tedy jeszcze złomiarze tak nie szabrowali schronów jak to robią teraz) i wiem że są tacy co mają swój schron i dbają o niego ale są i tacy co działają w inny sposób a to szukanie materiałów w archowach itd , badania terenowe (czy bez tych badań terenowych wiadomo było by gdzie miałe być budowane kolejne schrony?) .
Ja wiem że są pewne osoby ktore mają wiedzę ale niestety nie chcą się nią dzielić tylko wolą krytykować ja się do tych ludzi nie zaliczam.

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7388
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

Czyli wrocmy do meritum - komina :)
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Awatar użytkownika
AFRO
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 3913
Rejestracja: 3 sty 2007, o 22:49
Lokalizacja: Rybnik

Nieprzeczytany post autor: AFRO »

A coś faktycznie było - który to chciał wrzucać granata przez komin?

Witamy na forum!

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

Beniguns, ciesze się bardzo że chcesz się podzielić wiedzą, bo jest ona tak samo cenna jak praca fizyczna. Sen z powiek mi spędziły poszukiwania informacji o drzwiach i kominie. Co do drzwi to troszkę materiałów zdobyłem natomiast w kwestii komina nic konkretnego. Czekam na informacje, a będzie to Twój cenny wkład w nasz schron :mrgreen:
Pozdrawiam :wink:
Radfahrtruppe

BENIGNUS

Nieprzeczytany post autor: BENIGNUS »

Witam
Zdjęcia znalazłem ale na rys. bedziecie musieli poczekać bo musza je jeszcze poszukać.
Kiedy wybrałem się z kolegą następnym razem do tego schronu żeby mu pokazać ten komin to niestety pozostał tylko po nim ślad w ziemi , przeklęci złomiarze (albo zbieracze pamiątek się nim "zaopiekowali".
Obrazek
Obrazek

robmenesiak
Starszy szeregowy
Posty: 68
Rejestracja: 7 kwie 2008, o 19:40
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: robmenesiak »

Wy sprzątacie a ja buduje tradytory ;) http://mesiu19.republika.pl/tradytor.htm

Awatar użytkownika
Valjean
Generał dywizji
Posty: 2858
Rejestracja: 27 kwie 2007, o 17:25
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Valjean »

Dobra robota

Awatar użytkownika
AFRO
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 3913
Rejestracja: 3 sty 2007, o 22:49
Lokalizacja: Rybnik

Nieprzeczytany post autor: AFRO »

robmenesiak pisze:Wy sprzątacie a ja buduje tradytory ;) http://mesiu19.republika.pl/tradytor.htm
Świetne! Czy to zbrojenie na pewno tak było zakrzywione?

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

Takie modele to tylko Tomek Kloze robi, są idealne i zgodne z rzeczywistością... :smile:
Radfahrtruppe

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

Beniguns, to schron w lesie wyrskim ? tam czyli tak jak w obiektach z zamykanymi strzelnicami (metalowymi) kominy były inaczej montowane... :shock: ale fotki bomba kiedy robione ? masz rozrysowane to cudo ?
Radfahrtruppe

Awatar użytkownika
biker76
Pułkownik
Posty: 2288
Rejestracja: 22 kwie 2007, o 23:24
Lokalizacja: RYBNIK
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: biker76 »

Aura się wyklarowała, to robota na schronie pójdzie dziś jak z bicza! A z boczku bedzie sie kopcił grillek (węgiel kupiłem i jest na miejscu). Ja i Ramzol będziemy około 15.52.
Ostatnio zmieniony 9 kwie 2009, o 11:57 przez biker76, łącznie zmieniany 1 raz.
"Żyjemy po to, by inni mogli żyć"!

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

ok, ja ok 17 00 :neutral:
Ostatnio zmieniony 9 kwie 2009, o 23:19 przez aw68, łącznie zmieniany 1 raz.
Radfahrtruppe

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

3 cm wody na podłodze i mokra ściana ( frontowa) prawie całkowicie, a od połowy w środku płacze, wskazuje to na jedno. Woda na skutek zatkanych spływów stoi na stropie i przenika przez zatkane w połowie spływy przez ścianę, zjawisko płaczącej ściany było zresztą podczas malowania i to w tym właśnie miejscu jest znowu ale do środka....
Jak nie wstawimy rurek uszczelnionych do tych porowatych otworów to będzie coraz gorzej. Potrzebne są plastikowe rurki które albo na piance albo na silikonie osadzimy...
Remi jak będziesz teraz na schronie to weź pręt taki jak elektroda ze spawarki ale dłuższy i odetkaj wszystkie... ( miałem taki schowany obok przelotni koło ściany z desek na zewnątrz..) Tak prawdę powiedziawszy to w tamtym roku byłem kilka razy i to przetykałem.. :???: teraz od jesieni nie :sad: Moje klucze ma dziadek i będzie otwierał schron żeby go wysuszyć...
Czeka nas jeszcze jedna pilna praca wzmocnienie stopni schodków kostką lub kamieniem z braku kostek granitowych które by były lepsze :???:
Załączniki
woda.jpg
woda rurki.jpg
Ostatnio zmieniony 1 sty 1970, o 01:00 przez aw68, łącznie zmieniany 1 raz.
Radfahrtruppe

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

Tomek, Remi, podajcie mi wymiary gablotek, a raczej jakiej wielkości powinna być ta wyściółka, bo przywiozłem, ale to jest wąskie. Mam jednak sponsora na nowy materiał jak ten będzie za mały :grin:
Radfahrtruppe

Awatar użytkownika
Valjean
Generał dywizji
Posty: 2858
Rejestracja: 27 kwie 2007, o 17:25
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Valjean »

będą 3 gablotki o wymiarach 90 na 1 metr. może to być składane bo będą półki więc składań nie będzie widać

Awatar użytkownika
Valjean
Generał dywizji
Posty: 2858
Rejestracja: 27 kwie 2007, o 17:25
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Valjean »

Adam, kiedy będziesz miał ten materiał i jak go odebrać?

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

jutro go przywiozę do Ciebie ale po pracy... :???:
Radfahrtruppe

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

Przekazanie materiału na gablotki odbyło sie na schronie. Można powiedzieć ze dzisiaj były pierwsze w pełni przepracowane godziny na schronie po zimie. Remi, Magda, Karolina i Adam. Pograbione, oplewione, pozbierane śmieci, zamocowane ogonki ( pianka sie nie sprawdziła ). Jest sporo pracy i to takiej pilnej. Ciągle piszemy o ratowaniu, a może zamiast pisać uratujmy nasz schron przed zmarnowaniem.... :???: Schody sie sypią, worki rozdarte i zniszczone, drzewa czekają na podcięcie, poprawki malarskie, zamocowanie jeszcze 4 ogonków, zrobienie spływów z rurek, ogólna kosmetyka.... :shock: Drzewo w okopie tez wymaga impregnacji, a na schodach wymiany. Mamy na szczęście tylko jeden mały schron wiec dajmy przykład gospodarności... :neutral:
Załączniki
Zdjęcie000.jpg
Zdjęcie001.jpg
Zdjęcie002.jpg
Zdjęcie003.jpg
Radfahrtruppe

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7388
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

co potrzeba na schody? - nowe deski? - jesli tak to no problem - material dostarcze i postaram sie umiejscowic
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

deski połamały sie na schodach ( krawędzie ) trzeba wymienić zaimpregnować i wkopać kamienie ( kostki ) zaraz wyjaśnię o co biega...
Radfahrtruppe

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7388
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

ok - deski na moje glowie -trzeba tylko wymiary zrobic zeby gotowe przywiezc
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Awatar użytkownika
MarcooN
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 4495
Rejestracja: 24 gru 2006, o 16:51
Lokalizacja: Wilcza
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: MarcooN »

ja dziennie po 16:00 jestem wolny wiec mozemy cos pokombinowac
>>>> http://picasaweb.google.com/Marcoon85 <<<<
...a ósmego dnia Bóg stworzył bunkry i bunkrowców

ODPOWIEDZ