schron na rondzie Lievin

Schrony bojowe, ochronne i inne fortyfikacje
SID
Starszy kapral
Posty: 207
Rejestracja: 7 lut 2007, o 15:14

Re: schron na rondzie Lievin

Nieprzeczytany post autor: SID »

Dupy nikomu nie urwie jak pojawiłby się na tablicy tekst opisujący sprawę zdrady.

Naprawdę ? Jeżeli umieścicie taką tablicę, nie mam nic przeciwko, ale wypadałoby zapytać innych czy jest tak naprawdę zawczasu, a nie sprzedawać historię sąsiedniego schronu.

Poza tym fakt, że ją sprzedajecie świadczy, że sami czujecie niewłaściwość kontekstu. Więc mi nie wyjeżdżajcie z tym wiaduktem czy sąsiadami. Bo nie tylko ludzie ale i miejsca mogą tracić kompetencje honorowe. Jakoś nie umieszcza się tablic ku czci bohaterów na szaletach czy zamtuzach, bez względu na to jak znakomite były kiedyś.
Ja, gdy sprzedajecie pod tym miejscem bohaterstwo plutonu Gozdka, te pół załogi co zginęło, czuję absmak. Jeżeli planujecie po wyremontowaniu umieścić na tym „żelbetowym sraczu” (nie uwłaczając sraczom) tablicę ku jego czci i jego podkomendnych, będę totalnie zniesmaczony.
SID

Awatar użytkownika
biker76
Pułkownik
Posty: 2288
Rejestracja: 22 kwie 2007, o 23:24
Lokalizacja: RYBNIK
Kontakt:

Re: schron na rondzie Lievin

Nieprzeczytany post autor: biker76 »

Ty swoje, ja swoje. Bardzo delikatny jesteś i widzę, że wiele spraw cię ''zniesmacza''. Tylko dlaczego w twoim zniesmaczeniu pojawia się tak prymitywne określenie jak ''żelbetowy sracz'' nazywając tak bojowy schron polowy czyli obiekt chroniony prawnie nadzorem konserwatorskim? Może ja czegoś nie wiem, ale nie kojarzę aby obiekt ten służył pierwotnie opróżnianiu zawartości ludzkich trzewi. Chyba, że jesteś jednym z tych którzy demolują takowe obiektu i srają gdzie popadnie.
"Żyjemy po to, by inni mogli żyć"!

Awatar użytkownika
MarcooN
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 4495
Rejestracja: 24 gru 2006, o 16:51
Lokalizacja: Wilcza
Kontakt:

Re: schron na rondzie Lievin

Nieprzeczytany post autor: MarcooN »

Kolego SID, hamuj swoje wypaczone zapędy.
Już kiedyś siałeś zamęt, tym razem wylecisz stąd raz dwa.
Kolejny razy nie będę powtarzał.

Chyba, że masz inny pomysł jak ugryźć temat tego schronu.. oczywiście poza poronionym pomysłem wyburzenia.
>>>> http://picasaweb.google.com/Marcoon85 <<<<
...a ósmego dnia Bóg stworzył bunkry i bunkrowców

Awatar użytkownika
AFRO
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 3910
Rejestracja: 3 sty 2007, o 22:49
Lokalizacja: Rybnik

Re: schron na rondzie Lievin

Nieprzeczytany post autor: AFRO »

Przede wszystkim nie mylcie polskiego obiektu militarnego, z wydarzeniami które tam miały miejsce. Staramy się rewitalizować polski schron i go eksponować, ale wydarzenia z nim związane tym bardziej zasługują na pamięć. To, że chcielibyśmy zapomnieć, nie znaczy że powinniśmy.

Cenię SIDzie Twoje zdanie, ale się z Tobą w tym przypadku nie zgadzam.

Awatar użytkownika
biker76
Pułkownik
Posty: 2288
Rejestracja: 22 kwie 2007, o 23:24
Lokalizacja: RYBNIK
Kontakt:

Re: schron na rondzie Lievin

Nieprzeczytany post autor: biker76 »

"Żyjemy po to, by inni mogli żyć"!

Awatar użytkownika
AFRO
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 3910
Rejestracja: 3 sty 2007, o 22:49
Lokalizacja: Rybnik

Re: schron na rondzie Lievin

Nieprzeczytany post autor: AFRO »

Obok schronu jest informacja o sprzedaży działki, tyle że nie wiem czy na pewno dotyczy działki ze schronem.

Awatar użytkownika
biker76
Pułkownik
Posty: 2288
Rejestracja: 22 kwie 2007, o 23:24
Lokalizacja: RYBNIK
Kontakt:

Re: schron na rondzie Lievin

Nieprzeczytany post autor: biker76 »

Ręka już na pulsie i obserwuja to. Łańcuchy przygotowane żeby przykuć się do schronu.
"Żyjemy po to, by inni mogli żyć"!

ODPOWIEDZ