Bunkry w Rybniku.

Schrony bojowe, ochronne i inne fortyfikacje
Awatar użytkownika
White
Starszy chorąży
Posty: 867
Rejestracja: 16 lut 2007, o 16:03
Lokalizacja: Książenice
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: White »

Da sie do niego wjesc przez te drewiane dziw ?? jak tak to bym sie przedzedl bomba :lol: :lol:

Awatar użytkownika
Valjean
Generał dywizji
Posty: 2858
Rejestracja: 27 kwie 2007, o 17:25
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Valjean »

Gwoli ścisłości Huta Silesia robiła dla niemieckiego wojska menażki, manierki, łuski, a przede wszystkim produkowała panzerfausty, które były tak do końca nie dopracowane bo miały za duży odrzut i nie bardzo dało się z tego strzelać bo przewracało nawet silnych mężczyzn, to był projekt niemiecki....

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

panzerfausty :shock: no bomba tego nie wiedziałem, pewnie robili je Polacy i były wadliwe... :)
Radfahrtruppe

arek-strazak

Nieprzeczytany post autor: arek-strazak »

Prawdopodobnie jest to dalej zamkniete.

kamilteam7

Nieprzeczytany post autor: kamilteam7 »

WITAM NIECHCE BYĆ NIEGRZECZNY WBIJAJĄC SIE DO WASZYCH DYSKUSJI. ALE SZUKAŁEM WSZĘDZIE INFORMACJI NA TEMAT FORTYFIKACJI NA GÓRZE RAMŻA I NIC NIE ZNALAZŁEM MORZE WY BĘDZIECIE WSTANIE MI POMÓC. POZDRAWIAM KAMILTEAM7.

Awatar użytkownika
White
Starszy chorąży
Posty: 867
Rejestracja: 16 lut 2007, o 16:03
Lokalizacja: Książenice
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: White »

Mi sie wydaje ze tam nic niema oprocz gory i stacji badawczej :twisted:

kamilteam7

Nieprzeczytany post autor: kamilteam7 »

byłem tam wiele razy i odkryłem ogromny kompleks żelbetowych kopnstrukcji rozciągających sie pod całom górą. :wink:

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

Radfahrtruppe

kamilteam7

Nieprzeczytany post autor: kamilteam7 »

DZIĘKI. WIELE MI TO NIEPOMOGŁO ALE ZAWSZE COŚ. BIORE SPRZĘT ZBIORE KUMPLI I SAM ROZWIĄŻE TĄ ZAGADKE. POZDRAWIAM KAMILTEAM7

Awatar użytkownika
White
Starszy chorąży
Posty: 867
Rejestracja: 16 lut 2007, o 16:03
Lokalizacja: Książenice
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: White »

Adam wyprzedziles mnie o dobre 2 godziny walsnie amilem to wkleic :twisted:

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

kamilteam prosilbym nie krzyczec !
pisz normalnymi literkami ok?
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

kamilteam7

kamilteam prosilbym nie krzyczec !

Nieprzeczytany post autor: kamilteam7 »

sory ale niewiem gdzie w mojej wypowiedzi znalazłeś wykrzyknik świadczący iż krzycze. niemam żadnych problemów ani pytań. pozdrawiam. ps caps lock to zbrodnia? niemusisz odpowiadać te forum tego nie dotyczy. jeszcze raz pozdrawiam.

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

Caps lock to zrbrodnia
Jako naczelny moderator tego forum dbam by panowal tutaj niczym nie zaklocony pozadek....
Zdecydowanie lepiej czyta sie twoj ostatni post niz poprzednie
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

borribilis
Szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 23 mar 2008, o 10:16
Lokalizacja: z nienacka:)

Nieprzeczytany post autor: borribilis »

w temacie schronu na Piaskach,to znajduje się (a napewno był w latach 80,jak chodziłem tam do szkoły i do schronu) między szkołą a torami (za szkołą patrząc od ulicy),są to korytarze i kilka małych komór,miał 3 wejścia-skrajne na placu szkolnym i środkowe,nieczynne,pod boiskiem szkolnym

pozdrawiam
Michał

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

witaj, dzięki za zainteresowanie, jak był to znaczy ze jest, trzeba sie tam rozejrzeć i zrobić jakieś zdjęcia.. :smile:
Radfahrtruppe

Awatar użytkownika
MarcooN
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 4495
Rejestracja: 24 gru 2006, o 16:51
Lokalizacja: Wilcza
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: MarcooN »

Jeśli chodziłeś do tamtej sp to pewno będziesz wiedział gdzie była wieża radiowa czy transmisyjna? gdzieś podobno w lesie, tam miało być jedno z wyjść? Nie wiem czy to prawda, opowiadał mi o tym znajomy który mieszka na Piaskach. Zresztą już o tym pisałem wcześniej :wink:
Ostatnio zmieniony 24 mar 2008, o 10:48 przez MarcooN, łącznie zmieniany 1 raz.
>>>> http://picasaweb.google.com/Marcoon85 <<<<
...a ósmego dnia Bóg stworzył bunkry i bunkrowców

Lateks

Nieprzeczytany post autor: Lateks »

Hmmm ja też coś słyszałem na temat podziemnych przejść...
z tego co słyszałem to na piaskach przy sp można było wejść do jakiegoś tunelu....
magazyny wojskowe w lesie w pasie strzelnic myśliwskiej LOK i dalej też podobno było wejście i słyszałem że w środku tego tunelu były tory????
bunkry przy Hance też wejście do tunelu...????
i podobno można było wyjść tymi tunelami na Wiśniowcu....
Nie wiem na ile te moje wiadomości są autentyczne ale wiem że mój tata wchodził do tego kanału przy sp na piskach i szedł jakieś dobre 20-30m... jak jest na prawdę nie wiem, też jestem ciekawy...
ma ktoś może informacje na temat gdzie szukać prawdziwych potwierdzonych sensacji??????

Awatar użytkownika
MarcooN
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 4495
Rejestracja: 24 gru 2006, o 16:51
Lokalizacja: Wilcza
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: MarcooN »

W terenie panie , w terenie :wink:

Te wszystkie bunkry to schrony dla ludności, nic wiecej.
Niestety żadnych bunkrów wiecej w Rybniku nie ma, chyba.. :wink:
>>>> http://picasaweb.google.com/Marcoon85 <<<<
...a ósmego dnia Bóg stworzył bunkry i bunkrowców

Lateks

Nieprzeczytany post autor: Lateks »

w terenie to ja wiem, chodziło mi o jakieś dokumenty w końcu ktoś kiedyś układał jakieś plany ewakuacji????
a co do magazynów wojskowych w lesie niedaleko strzelnic to chciałem kiedyś odkopać dwa schrony bunkry nie wiem jak nazwać które wyglądają jakby były wysadzone w powietrze jedynie strop kilka lat temu wyglądał jakby był w całości hmmm ciekawe co tam można odkopać, tylko szkoda że samemu brakło chęci.....

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

mowisz chyba o magazynach - takie obwalowane?
Gruz i ruina
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Lateks

Nieprzeczytany post autor: Lateks »

tzn. na "magazynach" stoją jeszcze chyba 5 takich samych bunkrów magazynowych, ruiny wartowni i bramy wjazdowej, studnia no i właśnie nie wiem co??? tzn. wały ziemi i w środku gruz ale nie mam pojęcia z czego co to było???? z tego co mi kiedyś mówił starszy kolo napotkany w tych rejonach by wynikało że właśnie w jednym tym gruzowisku miało być wejście do podziemnego tunelu z torami w środku.... zaś od taty wiem że kiedyś można było zdobyć na magazynach korflasze 60l które się nadawały do robienia wina..

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

Otoczone wałami ( w lesie) były budynki magazynowe, w jednym były trzymane zapalniki, w drugim ładunki, w pozostałych wkopanych w ziemie ceglanych, za wałami, trzymano inne zapasy. Koszary były przy szpitalu więc jednostka 75pp była zmuszona większe ilości amunicji trzymać w lesie. Jak sam zauważyłeś była tam brama wartownia i inne budynki, podręczne magazyny były przy jednostce czyli za sanepidem gdzie tor rowerowy....
Nie ma żadnych podziemi, magazyny były głęboko osadzone w ziemi...
Radfahrtruppe

Awatar użytkownika
AFRO
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 3910
Rejestracja: 3 sty 2007, o 22:49
Lokalizacja: Rybnik

Nieprzeczytany post autor: AFRO »

Tory były do transportu amunicji w magazynie jak dobrze kojarzę - gdzieśbyła fotka z koszar na gliwickiej...

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

AFRO pisze:Tory były do transportu amunicji w magazynie jak dobrze kojarzę - gdzieśbyła fotka z koszar na gliwickiej...
jeden magazyn z wejściem od strony Gliwickiej ma w środku schodów drewniane szyny do wyciągania skrzyń na linach, a nie noszenia ich na plecach... :grin:
Radfahrtruppe

arek-strazak
Starszy szeregowy
Posty: 75
Rejestracja: 7 lut 2009, o 09:27
Lokalizacja: Rybnik

Nieprzeczytany post autor: arek-strazak »

w lesie paruszowieckim nie ma zadnych tuneli!!!
to co pozostalo to poligonowe magazyny w sumie pozostalo ich do dzis 6,ten za strzelnica to byl glowny magazyn amunicyjny na co skazuje wysokie obwalowanie oraz sposob dojazdu do tego magazynu.
Nie mam pojecia kto o torach tam rozpowiada i tunelach bzdura.
magazyny zywnosciowe,srodkow medycznych itp sa identyczne jak ten w koszarach ktorego zdjecia kiedys tam wkleilem na forum lecz mogly byc przerobione poniewaz nadlesnictwo Rybnik swego czasu uzywalo rowniez tych magazynow.

ODPOWIEDZ