Bunkry w Rybniku

Schrony bojowe, ochronne i inne fortyfikacje
Awatar użytkownika
Tommi
Starszy sierżant
Posty: 586
Rejestracja: 22 sty 2008, o 13:57
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Bunkry w Rybniku

Nieprzeczytany post autor: Tommi »

dzisiaj na urodzinach mojej mamy, moja ciocia wspomniała o bunkrach, które były na dzisiajszym boisku asfaltowym do "nogi" w ówczesnej szkole nr 5 dzisiaj to II LO Frycza (kiedys Hana)
w tym miejscy jest boisko asfaltowe a obok niedawno wybudowana strzelnica sportowa.


czy ktoś może potwierdzić te info

Awatar użytkownika
Selm
Kapral
Posty: 147
Rejestracja: 1 lis 2007, o 17:06
Lokalizacja: Rybnik ER
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Selm »

tez o tym słyszałem kilka miesięcy temu od dziadka jak czekałem na autobus koło Frycza być może pozostałości są pod albo w tym nasypie koło boiska i gdzieś jeszcze niedaleko miła być piekarnia gdzie dziadek chodził na przerwach :)

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

napewno jakis schron plot
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Awatar użytkownika
Tommi
Starszy sierżant
Posty: 586
Rejestracja: 22 sty 2008, o 13:57
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Tommi »

nie bardzo w tm nasypie, gdyz jest to strzelnica sportowa wybudowana kilkanaście lat temu, więc napewno zostalo to przeopane.
od strony bazyliki sa stanowiska do strzelania, a z drugiej strony są "kulochwyty"
po łozone rury, w których zawodnik strzela, także każdy ma swój tor (rurę) w której strzela.
ciekawe odglosy sie wtedy wydobywają z tych rur, takie tiuuuuu


pozdrawiam

krism
Starszy kapral
Posty: 250
Rejestracja: 11 lis 2007, o 15:45
Lokalizacja: rybnik

Nieprzeczytany post autor: krism »

byl tam duzy schron plot dla ludosci bez mozliwosci obronnych - wyburzony w latach 80 (czesciowo zasypany ) wybudowano na nim strzelnice , jak bylem maly to bawilismy sie tam w chowanego ( byl przez lata otwarty)

Awatar użytkownika
Tommi
Starszy sierżant
Posty: 586
Rejestracja: 22 sty 2008, o 13:57
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Tommi »

od 1984 do 1988 roku chodziłem do tej szkoły 3 razy w tygodniu, ale nic takiego nie widziałem, więc raczej był to przełom 70-80 lat.

ale juz się wyjaśniło co to za schorny:)

GrzGol
Kapral
Posty: 139
Rejestracja: 9 lut 2008, o 07:00
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: GrzGol »

Tommi pisze:od 1984 do 1988 roku chodziłem do tej szkoły 3 razy w tygodniu, ale nic takiego nie widziałem, więc raczej był to przełom 70-80 lat.

ale juz się wyjaśniło co to za schorny:)
Schron wyburzono w lecie 1986 lub 1987. Jak wróciłem z wakacji to była już strzelnica. (Chodziłem do hanki 85-89)

Awatar użytkownika
Tommi
Starszy sierżant
Posty: 586
Rejestracja: 22 sty 2008, o 13:57
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Tommi »

to ciekawe bo według tej opini powinienem to zauważyć, ale widocznie za dziewczynami się wtedy oglądałem a nie za budowlami:)

Awatar użytkownika
MarcooN
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 4495
Rejestracja: 24 gru 2006, o 16:51
Lokalizacja: Wilcza
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: MarcooN »

http://forum.zapomniany.rybnik.pl/viewt ... sc&start=0

2 post od dołu i dalej. Mówicie o tym samym?
>>>> http://picasaweb.google.com/Marcoon85 <<<<
...a ósmego dnia Bóg stworzył bunkry i bunkrowców

ODPOWIEDZ