Okopy w Kamieniu

Historia miasta i jego dzielnic
vPablo
Szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 25 kwie 2020, o 22:39

Okopy w Kamieniu

Nieprzeczytany post autor: vPablo »

Jakiś czas temu, razem z kolegą chodziliśmy sobie po lesie i zobaczyliśmy coś wyglądającego jak rów czy pozostałość po strumyku. Kilka dni później wróciliśmy w to miejsce i okazało się, że jest tam dużo więcej podobnych "rowów", które jednak rowami być nie mogą ze względu na ukształtowanie (opadają razem z terenem, a później zawracają z powrotem pod górę). Kilka lat temu byłem na wycieczce w miejscu gdzie był bunkier (nie pamiętam nazwy miejscowości) i przy tym bunkrze były okopy, które do złudzenia przypominają te "rowy" znalezione w lesie. W obu miejscach okopy mają charakterystyczne wysunięte do przodu miejsca, które przypominają stanowiska karabinów maszynowych albo dział. No i te w Kamieniu są skierowane w stronę Rybnika, skąd prawdopodobnie w 1939 roku atakowali Niemcy. Wie ktoś może coś więcej na ten temat ? Czy faktycznie są to okopy czy tylko zwykłe rowy w lesie? Na mapce zaznaczyłem obszar na którym udało nam się znaleźć największą część okopów. Jest ich więcej, ale na zaznaczonym obszarze jest najwięcej. Z góry dziękuję za pomoc ;)
Załączniki
Okopy.jpg

Awatar użytkownika
MarcooN
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 4495
Rejestracja: 24 gru 2006, o 16:51
Lokalizacja: Wilcza
Kontakt:

Re: Okopy w Kamieniu

Nieprzeczytany post autor: MarcooN »

Cześć
Masz rację, to okopy.
Jednak nie 39r a 45r i nie Niemieckie a Armii Czerwonej

W załączniku wrzucam skan laserowy tego terenu . Okopów tam mnogo.
Od Golejowa po Kamień i dalej na Gotartowice

pozdro
Załączniki
kamien.jpg
>>>> http://picasaweb.google.com/Marcoon85 <<<<
...a ósmego dnia Bóg stworzył bunkry i bunkrowców

vPablo
Szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 25 kwie 2020, o 22:39

Re: Okopy w Kamieniu

Nieprzeczytany post autor: vPablo »

Nie sądziłem że aż tyle tego jest w okolicy. Dzięki za skan terenu ;)

ODPOWIEDZ