Stowarzyszenie Historyczne Rybnik 39

Historia miasta i jego dzielnic
Awatar użytkownika
AFRO
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 3912
Rejestracja: 3 sty 2007, o 22:49
Lokalizacja: Rybnik

Nieprzeczytany post autor: AFRO »

No dobra to teraz ja się wtrące - a jakie cele miałaby fundacja lub stowarzyszenie? Do realizacji czego by zmierzała? Ogólnie pomysł dobry, bo można pozyskiwać większe środki na zadania statutowe, tylko jakie?

Awatar użytkownika
biker76
Pułkownik
Posty: 2288
Rejestracja: 22 kwie 2007, o 23:24
Lokalizacja: RYBNIK
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: biker76 »

Normalnie AFRO słowa wyjęte z mych ust. Co byśmy wskórali tym legalnym zrzeszeniem się?
"Żyjemy po to, by inni mogli żyć"!

arek-strazak
Starszy szeregowy
Posty: 75
Rejestracja: 7 lut 2009, o 09:27
Lokalizacja: Rybnik

Nieprzeczytany post autor: arek-strazak »

ludzie szkoda gadac Marcon sam widzisz.
odpuszczam sobie MArkon Aw68 wyboczcie le jo nie mom nerw do tego bo zamiast forumowicze pomagac to klody wala pod nogi w takim ukladzie to faktycznie nie ma sensu i jest wogole niepotrzebne.fundacja ER rybnik moze prowadzic dzial dlatego ze zatrudnia pracownikow i jest zalozona przez firme ktora na to stac.posiada ksiegowosc i cale to zaplecze.Co do zarzadu fundacji to jej zarzadca jest el rybnik i ona stanowi wladze i zarzadzaniem swoim majatkiem gdyz takowy stanowi fundacja zalozona wlasnie przez ER.
valejlan masz racje macie tylko maly schronik po co wiecej to wystarczy nie bardzo wiem kogo masz na mysli z tym prezesowaniem bo ja na to nie mam czasu mam swoje sprawy az nadto tego i nie mam czasu myslalem ze ktos z was ale widze ze faktycznie tylko tu sie potrafia klocic.myslalem ze ktos z was ale...
fundacja Chodow dziala na podobnych zasadach jak ER rybnik maja fundatora i on zatrudnia ludzi wiec wolno mu prowadzic dzial gosp a stragany i zarcie to tam rozstawia prywatna firma i sponsoruje to wszystko z tym ze na straganach stoja ludzie dzialajacy w fundacji.fundatorami sa 2 firmy + sponsorzy pozyskani przez fundacje ale maja staly doplyw gotowki od fundatorow tak dzialaja fundacje natomiast stowarzyszenia dzialaj inaczej choc podobnie.aleszkoda juz gadki.
a ja sie nad statutem glowilem po co pytam sam siebie po jaka cholere jak z tego nic nie wyniknie po co po loku biegam i urzedzie miasta tracac czas?po co zawracam glowe w urzedzie o pozyskanie schronu w parku na kosciuszki dyc to nie mo synsu.
po co pieniadze na schron,jakiegos grila ,itdzmieni sie prezydent miasta po co jakies inscenizacje organizowac,dobra zly pomysl,marcon zamknij ten temat i po sprawie.ja
odpadam to faktycznie byla pomylka.
Ostatnio zmieniony 24 wrz 2009, o 21:08 przez arek-strazak, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
_hipcia
Generał broni
Posty: 3670
Rejestracja: 28 lut 2007, o 19:04
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: _hipcia »

Sorry, za szczerość, ale ja bym wolała nie być z Tobą razem w żadnej organizacji, bo jak Ty jesteś taki nerwowy i posty uważasz za kłody i po 4 dniach się zniechęcasz, to... tutaj robię "zakluk, zakluk" i resztę dopowiedz sobie sam :)

Pozdrawiam i spokojnego wieczoru życzę :)

arek-strazak
Starszy szeregowy
Posty: 75
Rejestracja: 7 lut 2009, o 09:27
Lokalizacja: Rybnik

Nieprzeczytany post autor: arek-strazak »

hipcia mosz racja.jo sie zajmna swoimi sprawami lepij. no i lepij jak mie sam nie bylo.
ps hipcia co ty o mie wiesz?nic to po co te stwierdzenia?

Awatar użytkownika
AFRO
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 3912
Rejestracja: 3 sty 2007, o 22:49
Lokalizacja: Rybnik

Nieprzeczytany post autor: AFRO »

Arek tak działa forum - tu się dyskutuje, a w dyskusjach kazdy przedstawia inne zdanie. Nie ma się co denerwować, bo nie ma też o co. Zamiast wywalać emocje trzeba ludzi do tego przekonywać - mnie i przypuszczam wielu można prosto przekonać do tej sprawy - ja muszę znać sens, czyli co stowarzyszenie czy fundacja chciałaby osiągnąć. Może najpierw na tym się skupmy - mówiłeś o schronie na Chrobrego i to już jest punkt zczepienia... Drugim punktem jest na pewno drugi schron, co dalej?

arek-strazak
Starszy szeregowy
Posty: 75
Rejestracja: 7 lut 2009, o 09:27
Lokalizacja: Rybnik

Nieprzeczytany post autor: arek-strazak »

afro po pierwsze popatrz na zory,wyry i inne miejscowosci gdyby profort niebyl stowarzyszeniem niie osiagno by tego co do tej pory taka jest prawda.
W rybniku mozna pozyskac schron nr 2 schron ,na chrobrego,stowarzyszenie predzej doprowadzi do upamietnienia miejsc walk,wywieszenie chocby tabliczek w tych miejscach,zorganizuje zloty czy nawet rekonstrukcjie historyczne masa tego jest dzialalnosc ta nie opiera sie tylko na schronie wawok.
rybnik ma duzo ludzi zainteresowanych tematyka,nawet wsrod wladz ale one osoby prywatnej nie posluchaja i nic w tym kierunku nie pomoga co innego stowarzyszenie.
mozna organizowac grile integracyjne z jakimis malymi potyczkami czy cos w tym stylu itd materialow na pomysly pewnie macie wiecej.
szczegolnie chodzi o propagowanie hobby itd.stowarzyszenie legalnie wchodzi do lasu z wykrywka gdyz dostanie na to zzgode konserwatora zabytkow itd a wiesz ze masa jeszcze jest do przepenetrowania w miescie itd itd.no ale sam widzisz.

Awatar użytkownika
biker76
Pułkownik
Posty: 2288
Rejestracja: 22 kwie 2007, o 23:24
Lokalizacja: RYBNIK
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: biker76 »

Co to za cudo ten "schron" (rzeczywiście szczelina p.lotnicza)na Chrobrego??? Kilka ceglanych zasyfionych korytarzy i kilka wnęk, nieszczelne zabezpieczenie płytami betonowymi, mnóstwo wody po opadach itp. Zdobycie tego pomieszczenia na zebrania nie uważam za coś najważniejszego. Klucze do niego sa ciągle w GROMIE i jak ktoś chce to niech się tam naradza! :mrgreen:
"Żyjemy po to, by inni mogli żyć"!

saper1939
Plutonowy
Posty: 312
Rejestracja: 19 gru 2006, o 16:00
Lokalizacja: Kłokocin

Nieprzeczytany post autor: saper1939 »

Co zdobył czy tez wyremontował PF w Żorach??
Cały czas mnie zastanawia czemu w rybniku nie obchodzono tak uroczyscie wybuchu II wojny światowej?W żorach dzięki dyrektorowi muzeum udało sie zoorganizować rekonstrukcje i uroczysty apel poległych.A w Rybniku władze to olewają a czele z władzami muzeum.
Co do poszukiwania z wykrywkami przez stowarzyszenie to trocha mylisz sie z faktami.,ale niewątpliwie ułatwiło by to załatwienie pozwoleń itd.

arek-strazak
Starszy szeregowy
Posty: 75
Rejestracja: 7 lut 2009, o 09:27
Lokalizacja: Rybnik

Nieprzeczytany post autor: arek-strazak »

saper ja nie mowie ze pf cos remontowal w zorach i cos zdobyl,ale dzieki temu ze sa stowarzyszeniem patrz ile juz osiagneli.a rybnik kompletnie nic lipa bo nie ma kto sie tym zajac.
co do schronu przeciez ja nie pisalem ze to jest luksus z gladziami gipsowymi wiadomo ze trza go doprowadzic do stanu zadowalajacego.

ODPOWIEDZ