ŻORY - obok starego cmentarza...

Śląskie miejsca bliższe i dalsze Rybnikowi
Czerwionka-Leszczyny, Jastrzębie-Zdrój, Knurów, Lyski, Racibórz, Rudy, Wodzisław Śląski, Żory...
Awatar użytkownika
adam11q
Starszy kapral
Posty: 238
Rejestracja: 14 maja 2010, o 16:04
Lokalizacja: Oberschlesien

ŻORY - obok starego cmentarza...

Nieprzeczytany post autor: adam11q »

obok starego żorskiego cmentarza przy parafii św, Filipa i Jakuba stoi niepozorny dzisiaj budynek Informacji miejskiej...

Kiedyś był to punkt handlowy w którym swoje towary sprzedawał powstaniec śląski - inwalida pan Gwóźdź..Na parterze były szalety , opłaty za nie rownież kasował w\w powstaniec..W sklepiku sprzedawał papierosy,tytoń,cukierki i inne tego typu produkty...

Obrazek

Obrazek

informacje zaczerpnąłem z książki B.Kieczki i S.Szwarca "Przedwojenne Zory i jego mieszkańcy - od Rynku w stronę Dolnego Przedmieścia ul Dworcowej i Zostawy"
Ostatnio zmieniony 14 sie 2010, o 10:38 przez adam11q, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
adam11q
Starszy kapral
Posty: 238
Rejestracja: 14 maja 2010, o 16:04
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: ŻORY - obok starego cmentarza...

Nieprzeczytany post autor: adam11q »

Koniec....
Załączniki
info (5).jpg
info (1).jpg

Awatar użytkownika
balkantone
Kapral
Posty: 168
Rejestracja: 1 lut 2013, o 19:58
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: ŻORY - obok starego cmentarza...

Nieprzeczytany post autor: balkantone »

Szkoda :? . Dlaczego wyburzyli ten budynek? To był taki charakterystyczny element Żor, jedyny jaki mi się kojarzył z Żorami, gdyż często akurat tamtędy przejeżdżałem hah :D

Awatar użytkownika
_hipcia
Generał broni
Posty: 3663
Rejestracja: 28 lut 2007, o 19:04
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: ŻORY - obok starego cmentarza...

Nieprzeczytany post autor: _hipcia »

No przykro. Balkantone ma rację, to był bardzo charakterystyczny element miasta, szczególnie dla nas rybniczan, najczęściej wjeżdżających od tej strony. Stare zabudowania młynów też padają. U nas nie ma kreatywnych urzędników, którzy by zatrudnili architektów z pomysłami i najlepiej złożyć podpis pod wnioskiem o wyburzenie, bo myśleć nie trzeba. :?

ODPOWIEDZ