Noc muzeów w Muzeum Historii Komputerów i Informatyki

Śląskie miejsca bliższe i dalsze Rybnikowi
Czerwionka-Leszczyny, Jastrzębie-Zdrój, Knurów, Lyski, Racibórz, Rudy, Wodzisław Śląski, Żory...
karo710
Szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 15 maja 2013, o 00:41

Noc muzeów w Muzeum Historii Komputerów i Informatyki

Nieprzeczytany post autor: karo710 »

Noc muzeów w Muzeum Historii Komputerów i Informatyki w Katowicach

Start imprezy 18 maja o 17:00 w siedzibie Muzeum Historii Komputerów i Informatyki w Katowicach ul. 11.listopada 13 (budynek Wyższej Szkoły Mechatroniki)

Obrazek

W programie przewidziane zwiedzanie ekspozycji muzeum z przewodnikiem – w rolę przewodników wcielą się aktorzy grupy teatralnej, co zapewni emocje większe niż zwykle - wejścia grupowe co 30 min.

Zostanie zapewnione cofnięcie się do lat 60 tych i 70 tych ubiegłego wieku - będzie można porozmawiać z twórcami sprzętów informatycznych, oraz ludźmi, którzy tworzyli polską informatykę – między innymi twórcami komputera ODRA.

Ożyją eksponaty, które są eksponowane jako przysłowiowe „rodzynki” a część z nich będzie uruchamiana przez swoich twórców, którzy musieli się często borykać z wieloma problemami aby je stworzyć. Będzie można zobaczyć całą masę gier komputerowych które bawiły świat od lat 70 tych do dziś. Muzeum zapewni niepowtarzalną okazję spotkania z ludźmi, którzy do chwili obecnej – przez blisko 40 lat - są ściśle związani z informatyką.

Grupa teatralna przygotuje specjalne atrakcje, które uświetnią tę niesamowitą ekspozycję… sztuką? To, co będzie można zobaczyć jest prawdziwą sztuką, dosłownie i w przenośni. Aby poczuć całkowicie klimat zwłaszcza lat 80 tych zostanie ukazany prawdziwy retro-klub z fliperami, automatami do gier, w których ludzie zostawili fortuny.

Przy paluszkach, krakersach będzie można pobawić się przy dźwiękach retro muzyki odtwarzanej z prawdziwych kaset magnetofonowych, którą będą serwować prezenterzy radiowi – znani z jednej z największych lokalnych rozgłośni radiowych. Liczne konkursy, gry i zabawy, będą wszystkich przygotowywać do niezwykłych doznań podczas naszej podróży do przeszłości…

To tylko część atrakcji która będzie czekać na odwiedzających - jeśli ktoś chce dotknąć historii – nie tylko tej prawdziwej naukowej, zobaczyć jak dzięki nauce stworzono to, co dziś każdy ma w telefonach, oraz jak przenika się nowoczesna technologia z blisko 40 letnią.

Muzeum Historii Komputerów i Informatyki zaprasza!


Strona wydarzenia: https://www.facebook.com/events/3692588 ... 1/?fref=ts
Fanpage: https://www.facebook.com/MuzeumHistorii ... nformatyki
Strona: http://zabytkiinformatyki.edu.pl/

ODPOWIEDZ