V edycja Bitwy Wyrskiej

Sprawy związane z Pro Fortalicium
Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

bo rodzina ze mna chyba przyjedzie w liczbie kilkunastu sztuk - a ja chce pomoc wiec oni wroca szybciej
Adam a jakies przepustki wszedziewlazki beda znowu dla nas? i jakiesz bony na krupnioki?
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

tak..., my jedziemy w piątek wieczorem i zostajemy moja mama i zona dojada w sobote :wink:
Radfahrtruppe

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

ale czy ktoren jeden mnie wezmie nazat do domu?
i co z przepustkami dla aut?
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

cos sie wymyśli.........a napisz do Duszana o przepustki i wzory ich....ja nie mama czasu..
Radfahrtruppe

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

w zeszlym roku dali na forum dlatego pytam
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Awatar użytkownika
_hipcia
Generał broni
Posty: 3663
Rejestracja: 28 lut 2007, o 19:04
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: _hipcia »

Woytas - będziemy z mężem wieczorem odbierać w sobotę Magdę, więc nie ma problemu - możesz się z nami zabrać :)

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

To rewelka - bo zona z dzieciakami pojedzie predzej a z buta to daleko :(
Ostatnio zmieniony 22 maja 2009, o 10:53 przez woytas, łącznie zmieniany 1 raz.
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

[ Dodano: 2009-05-22, 10:53 ]
Adam co do przepustek - przeczytalem na proforcie i juz wiem - damy rade
Tylko skarbonka nasza?
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Awatar użytkownika
biker76
Pułkownik
Posty: 2288
Rejestracja: 22 kwie 2007, o 23:24
Lokalizacja: RYBNIK
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: biker76 »

Skarbonę ma pewnie nasz skarbnik RAMZOLO I Bąkownik Wspaniały!!!
"Żyjemy po to, by inni mogli żyć"!

Awatar użytkownika
_hipcia
Generał broni
Posty: 3663
Rejestracja: 28 lut 2007, o 19:04
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: _hipcia »

Zdjęcia zrobione przed nawałnicą - jak to wyglądało potem - nie wiem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pro Fortalicium
Szeregowy
Posty: 17
Rejestracja: 9 sty 2007, o 21:12
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Pro Fortalicium »

Witam Serdecznie,

Moim drodzy, bardzo ale to bardzo serdecznie chciałbym Wam podziękować za Waszą nieocenioną wręcz pomoc w organizacji tegorocznej Bitwy Wyrskiej. Naprawdę jesteście wielcy!

Z całego serca, serdecznie Wam dziękuję.

Pozdrawiam
Piotr.
Stowarzyszenie na Rzecz Zabytków Fortyfikacji "Pro Fortalicium"

arek-strazak
Starszy szeregowy
Posty: 75
Rejestracja: 7 lut 2009, o 09:27
Lokalizacja: Rybnik

Nieprzeczytany post autor: arek-strazak »

bitwa jako samo przedstawienie podobalo mi sie bardzo,natomiast wady jakie zauważylem to takie że organizator pozwala na przebywanie w terenie bitwy(terenie ogrodzonym barierkami)osobom postronnym czyli tym ktorzy nie biora udzialu w rekonstrukcji natomiast nosząc plakietki ORGANIZATOR paletaja sie przed nosami widzow z aparatami niszczac tym samym urok calej bitwy oraz zabierają mozliwosc zrobienia zdjec oraz kreceniu kamerami widzom ktorzy na to byli bardzo zdenerwowani (takie opinie panowaly wsrod widowni wiec nie jest to tylko moja opinia)osobiscie kilkakrotnie musialem upomniec tych pseudo fotografow o nie zaslanianie obiektywu i wydaje mi sie ze to jest nie w poorzadku co do widzow.
co do komentatora bitwy totalna porazka facet nie dosc ze nie wiedzial do konca co mowi to na dodatek jego dykcja i sposob mowienia byl szczerze powiem nieporozumieniem tym samym psujac urok bitwy.
takie zdania wyrazali widzowie.
to dwie rzeczy na ktore bardzo skarzyli sie widzowie.
Mam nadzieje ze te slowa krytyki posluza w kolejnej edycji bitwy do poprawienia i wyeliminowania tych mankamentow.
powiem iz lepszym rozwiazaniem bylo by poprosic o komentowanie widowiska pana Adama Sikorskiego obecnego na bitwie.
pozdrawiam .
Ostatnio zmieniony 24 maja 2009, o 11:22 przez arek-strazak, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
_hipcia
Generał broni
Posty: 3663
Rejestracja: 28 lut 2007, o 19:04
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: _hipcia »

Osobiście nie lubię takich spędów, ale uważam, że impreza się bardzo udała. Jako zupełny laik i ktoś, kto patrzał na to zupełnie bez emocji, jakie na pewno mają organizatorzy, powiem, że BYŁO WYŚMIENICIE !! Wystarczało popatrzeć na te tłumy przybyłych ludzi, by uznać, iż ta impreza jest potrzebna.
Jasne, że przy takim ogromie różnych prac zdarzają się wpadki, czy małe burdeliki, czy też ktoś komuś wejdzie w kadr. Gdzie jest bitwa, tam można dostać odłamkiem ;)
A już Babcia Karoliny na informacji, to był pomysł na piątkę. Nie żartuję - mówię serio.

Było super i macie prawo być zadowoleni.

Kilka moich fot

Obrazek

Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

arek-strazak
Starszy szeregowy
Posty: 75
Rejestracja: 7 lut 2009, o 09:27
Lokalizacja: Rybnik

Nieprzeczytany post autor: arek-strazak »

hipcia ,dokladnie to chodzi o tych z aparatami co bez potrzeby biegali ludziom przed oczyma psujac caly efekt bitwy.ja rozumiem ze ktos komus wchodzi w kadr ale jak widze ze ktos patrzy tylko na to ze ma plakietke ORGANIZATOR imysli ze wszystko mu wolno to mnie sie to nie podoba,z ryb profa tez tacy byli coz ..... nic dodac nic ujac....

Pro Fortalicium
Szeregowy
Posty: 17
Rejestracja: 9 sty 2007, o 21:12
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Pro Fortalicium »

Arek tym nieszczęśnikiem który popsuł Wam widowisko, byłem ja. Sypie głowę popiołem i na swoje usprawiedliwienie powiem że ja osobiście nie potrafię prowadzić imprezy na sprzęcie w którym od momentu wypowiedzenia słów do usłyszenia ich w głośnikach mija sekunda. Totalnie mnie to zbiło z tropu i już po kilku zdaniach wiedziałem że z tego co sobie zaplanowałem nie powiem ani słowa. Wstyd mi maksymalnie i szczerze Was przepraszam. To była moja pierwsza i ostatnia próba poprowadzenia tej imprezy.
Pozdrawiam
Piotrek
Stowarzyszenie na Rzecz Zabytków Fortyfikacji "Pro Fortalicium"

Awatar użytkownika
MarcooN
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 4495
Rejestracja: 24 gru 2006, o 16:51
Lokalizacja: Wilcza
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: MarcooN »

Nie ma za co przepraszać, przy takim tłumie każdego zjadła by trema!
A takich co myślą, że potrafili by to lepiej to nic tylko do jednego worka....
Jak na pierwszy raz było ok, nie mówi że dobrze ale ok.
A co do tych jak to Arek napisał pseudo fotografów facet o czym Ty gadasz?
Jednym z nich byłem ja i starałem sie i zrobić dobre zdjęcie i nie przeszkadzać reszcie.
A jak byś nie zauważył to przegoniła nas z pola policja a tymi co biegali i przeszkadzali to byli ludzie z telewizji.
Chyba potrafisz rozróżnić aparat od kamery?
>>>> http://picasaweb.google.com/Marcoon85 <<<<
...a ósmego dnia Bóg stworzył bunkry i bunkrowców

arek-strazak
Starszy szeregowy
Posty: 75
Rejestracja: 7 lut 2009, o 09:27
Lokalizacja: Rybnik

Nieprzeczytany post autor: arek-strazak »

profortalicjum nie ma za co przepraszac pisze to po to by mozna bylo poprawic pewne rzeczy to nie tylko moje zdanie ale zdanie widzow poniewaz rozmawialem z nimi i slyszalem opinie to wszystko,nastepnym razem bedzie lepiej.
marcon ja do ciebie nie pije, pokaze ci nagranie gdyz mam cala bitwe na kamerze wtedy ocenisz kto i gdzie biegal .To rowniez danie tlumu!!
poza tym to ze tam w kadr wchodzili to nic ale psuliscie widowisko jak np synek w seledynowej koszulce szczery opiernicz powinien dostac co do resty juz nie gadam sami wiedza co i jak to tylko po to by nastepnym razem poprawic te mankamenty ,marcon nie ma sie co obrazac to tylko krytyka itrza to umiec przyjac nic wiecej,dobre foty z obiektywami mozna z kazdego miejsca zrobic nie ma problemu.Nie jest mi to obce bo sam foty robilem z tel obiektywem podobnym do twojego i sa tez dobre jak i reszta ludzi ale jak na focie sa zolnieze z epoki i kolorowe koszulki to to je nieporozumienie.
tv ja rozumiem ale oni starali sie jakos kryc chodzi o reklame miedzyinnymi to zrozumiale
To sa opinie moje i ludzi z widowni marcon.poprostu psuliscie widowisko i urok rekonstrucji tak to odbierali ludzie.Ja osobiscie tez.


przeciez ja pretyensji nie mam.To po to by w perzyszlosci organizator wziol to pod uwage.
Ostatnio zmieniony 24 maja 2009, o 21:30 przez arek-strazak, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Valjean
Generał dywizji
Posty: 2858
Rejestracja: 27 kwie 2007, o 17:25
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Valjean »

Nie chce mi się tego komentować, ale nie wiedziałem że widownia ma adwokata :roll:

arek-strazak
Starszy szeregowy
Posty: 75
Rejestracja: 7 lut 2009, o 09:27
Lokalizacja: Rybnik

Nieprzeczytany post autor: arek-strazak »

valejlan czyzby krytyka cie draznila?to chyba dobrze ze ktos krytykuje ,co do adwokata to nie wiem skad to wzioles,takie jest zycie czlowieku dlaczego nie napisac co ludzie mysla?chyba warto to wiedziec co?ja nie mowie ze wszyscy tak mysleli ale duza wiekszosc tak.Jak mnie ktos krytytkuje to sie ciesze bo wiem co mam poprawic i jak dalej pewne rzeczy kierowac by bylo lepiej i chce tej krytyki.nie obrazam sie .
chyba ze chcesz tak bylo super kolorowo i zajefajnie wszytkim sie podobalo byliscie super i td
wiec niech tak zostanie wycofuje wszystkie slowa krytyki wykasujcie to bo widze ze tylko chwalic trzeba nic poza tym jedyny ktory potrafil przyjac krytyke jest profortalicjum i za to go cenie i mam szacun.bo facet sie napracowal ale niestety jak to w zyciu zdarzaja sie i takie rzeczy.
Ostatnio zmieniony 24 maja 2009, o 21:56 przez arek-strazak, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Valjean
Generał dywizji
Posty: 2858
Rejestracja: 27 kwie 2007, o 17:25
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Valjean »

Krytyka mnie nie drażni, bynajmniej nie uderzyła we mnie, bo nie brałem udziału w żaden sposób w tej imprezie, tak jak napisałem powyżej no koments :wink:

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

a ja uwazam ze osoby ktore w przynajmniej minimalny sposob braly udzial w organizacji imrezy maja prawo do tego by widziec lepiej niz inni - osob z profortu z aparatkami bylo kilku - zdecydowanie bardziej przeszkadzaly mi osoby z kamerami
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Awatar użytkownika
AFRO
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 3910
Rejestracja: 3 sty 2007, o 22:49
Lokalizacja: Rybnik

Nieprzeczytany post autor: AFRO »

Dobrze, że jest krytyka - nie każdy musi się z nią zgadzać, ale dobrze, że jest!

arek-strazak
Starszy szeregowy
Posty: 75
Rejestracja: 7 lut 2009, o 09:27
Lokalizacja: Rybnik

Nieprzeczytany post autor: arek-strazak »

woytas ja rozumiem ze ktos jest organizatorem imprezy jakiej kolwiek ,ale czy po zorganizowaniu trza to psuc?gdyby tak wszyscy organizatorzy wlezli przed bramki na kolorowo ubrani?
mogli chociaz w jakies panterki sie przyodziac by nie rzucac sie w oczy.co do tv (kamer)tez nalezalo to tak rozwiazac by byli poubierani w panteki by sie nie rzucac zbytnio w oczy,nastepnym nazem bedzie lepiej :grin:
Ostatnio zmieniony 25 maja 2009, o 06:13 przez arek-strazak, łącznie zmieniany 1 raz.

Toś
Szeregowy
Posty: 11
Rejestracja: 4 maja 2009, o 21:11
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Nieprzeczytany post autor: Toś »

nie przesadzajmy, przeciez ludzi z pro forta, ktorzy robili zdjecia, nie bylo az tak sporo.
jak by zaslaniali cala widownie to jeszcze.
a z za krzakow az tak pieknych zdjec mimo wszystko sie nie zrobi.
co do mnie to chyba az tak bardzo nie psulam widoku bo bylam przebrana za wiesniaczke. po za tym sama bralam udzial w inscenizacji
wiec chyba mam prawo porobic zdjecia. jeszcze w dodatku nie biegalismy jak kamerzysci po calym polu bitwy tylko przy barierkach i to jeszcze kleczelismy.
a z kamerzystow nie robcie takich swietoszkow. bo oni najbardziej psuli widok. a co do zdjec to juz nie wspomne. biegali jak nie wiadomo co do rekonstruktorow i jak by mogli to kamery wsadzili by to oczu a mikrofony (za przeposzenie) do dupy.
Ostatnio zmieniony 25 maja 2009, o 16:50 przez Toś, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
MarcooN
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 4495
Rejestracja: 24 gru 2006, o 16:51
Lokalizacja: Wilcza
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: MarcooN »

Arek spoko przeca mnie znasz :wink:
Ja miałem spodnie w ciapki hehehe
A krytyke przyjmuje, przyda sie na nastepny raz
>>>> http://picasaweb.google.com/Marcoon85 <<<<
...a ósmego dnia Bóg stworzył bunkry i bunkrowców

ODPOWIEDZ