Nasz Piękny Żorski Czołg =)

Śląskie miejsca bliższe i dalsze Rybnikowi
Czerwionka-Leszczyny, Jastrzębie-Zdrój, Knurów, Lyski, Racibórz, Rudy, Wodzisław Śląski, Żory...
motorzysta17

Nasz Piękny Żorski Czołg =)

Nieprzeczytany post autor: motorzysta17 »

A prosze... co mi szkodzi ... zdjęcia z wczoraj, wielu myśli że czołg stojący kiedyś kolo(basenu,policji itd) zaginoł, a to wcale nie prawda, przepraszam za jakośc zdjęc, robione telefonem.
Nie wyrażam zgody na dalszą publikacje zdjęc gdziekolwiek, zostały umieszczone w tym temacie, i tutaj mają pozostac
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Nie wyrażam zgody na dalszą publikacje zdjęc gdziekolwiek, zostały umieszczone w tym temacie, i tutaj mają pozostac
Co do stanu, jest bez silnika- z zewnatrz wygląda nieźle myślę ze mechanizmów jezdnych wiekszośc jest do odratowania bądz sprawna, gorzej z wnętrzem, kilka lat stania z otwartym włazem, do tego był zamknięty dolny luk, i na padało wody aż po właz :D aż ktoś odkręcił ten luk dolny i teraz woda się w środku nie zbiera, na zdjęciu środka nic nie widac, delikatny cień łoża (zamek itd chyba zdemontowany) chociaż nie wiem jak to wygląda naprawde, widac jeszcze czesci osprzętu itd, nie wchodzilismy do środka z obawy na jakieś węże dlatego że jest otwarty ten luk na dole, właz nie otwarty całkiem tylko tak jak by w 2/3 wiec trzeba by się wślizgnąc :D
Pozdrawiam[/list]
Ostatnio zmieniony 28 cze 2009, o 17:04 przez motorzysta17, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Valjean
Generał dywizji
Posty: 2858
Rejestracja: 27 kwie 2007, o 17:25
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Valjean »

Super, można go jakoś odzyskać?

motorzysta17

Nieprzeczytany post autor: motorzysta17 »

Czy odzyskac to nie wiem, czołg wykupiony jest przez prywaciarza stoi na prywatnej posesji w okręgu 15km od żor, nie powiem gdzie, ze względu na dobro właściciela, weszliśmy tam tyłem przez dziurę w płocie (jesteśmy hardcorami) ale sąsiedzi zadzwonili i się zjawił, dobrze że przeprosiliśmy i dobrze się skończyło , powiedział żebyśmy następnym razem się zapytali.
Ew, mogę z kimś tam podjechac i gościa poszukac lub znowu wejśc dziurą w płocie jeśli go nie znajdziemy.

Awatar użytkownika
>>MavericK>>
Kapral
Posty: 104
Rejestracja: 2 cze 2007, o 20:08
Lokalizacja: Slask-Radlin
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: >>MavericK>> »

No tak jeszcze stoi ale kto wie jak by wyglądał gdyby zadział zegar w bombie zegarowej podłożonej pod nim w stanie wojennym.

motorzysta17

Nieprzeczytany post autor: motorzysta17 »

o kurde, serio tak było?
Napiszcie co wiecie o nim, bardzo chętnie się czegoś dowiem

Awatar użytkownika
hawk
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 2413
Rejestracja: 9 gru 2006, o 00:43
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: hawk »

maverick, widzialem kiedys film dokumentalny o tej bombie (nie wybuchla poniewaz byla za mocno owinieta sznurkiem i mechanizm zegarka - budzik - nie mogl "pojsc" dalej).
Mysle ze duzej szkody by mu nie zrobila. Chodzilo bardziej o skutek propagandowy.
Ostatnio zmieniony 28 cze 2009, o 21:18 przez hawk, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

trzeba było zapytać gościa co z nim zamierza zrobić.... :???:
Radfahrtruppe

motorzysta17

Nieprzeczytany post autor: motorzysta17 »

no wiesz, my tam wszedliśmy przez płot :D w 3, gośc nas przyłapał no i nie bylo za bardzo atmosfery zeby gadac:D ale mowil ze jak bedziemy chcieli zobaczyc to mamy przyjsc mu powiedziec.

Adas25zory

Nieprzeczytany post autor: Adas25zory »

czesc
gosciu nazywa Sie Osinski. jest wlascicielem firmy Drogbud. ma rowniez Miga 21. co do czolgu to stara sie go miasto odkupic i przekazac do remontu ŻGO.
pozdrawiam

Awatar użytkownika
White
Starszy chorąży
Posty: 867
Rejestracja: 16 lut 2007, o 16:03
Lokalizacja: Książenice
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: White »

hmmmmmmm rudy 102 ... i mig :roll: :roll: ale jaja :lol: :lol:

matthias.skl
Starszy szeregowy
Posty: 70
Rejestracja: 15 kwie 2009, o 23:44

Nieprzeczytany post autor: matthias.skl »

Czemu każdy czołg to T-34 :lol:

Awatar użytkownika
White
Starszy chorąży
Posty: 867
Rejestracja: 16 lut 2007, o 16:03
Lokalizacja: Książenice
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: White »

hahaha bo tylko jeden typ znaja ;p

matthias.skl
Starszy szeregowy
Posty: 70
Rejestracja: 15 kwie 2009, o 23:44

Nieprzeczytany post autor: matthias.skl »

To jest też radziecki czołg JS2 (mnóstwo takich przejeżdżało przez nasz kraj), no ale zdjęcie zrobiłem w kraju, do którego nigdy nie dotarła Armia Czerwona - Holandia :lol:

Obrazek

krism
Starszy kapral
Posty: 250
Rejestracja: 11 lis 2007, o 15:45
Lokalizacja: rybnik

Nieprzeczytany post autor: krism »

obawiam sie (troche znam wlasciciela) ze bedzie tp raczej niemozliwe bez duzej kasy lub fety. co do remontu to sorki ale ten czolg jest zbyt zniszczony zeby go uruchomic sam pancerz to jakies 10% sukcesu co nie zmienia faktu ze byla to wizytowka zor

motorzysta17

Nieprzeczytany post autor: motorzysta17 »

z tego co wiem, to wlasciciel czołg "zakonserwował" lepikiem lub czymś lepiko podobnym,cały czołg, co uniemożliwia jego naprawe :mad:

Raich
Szeregowy
Posty: 24
Rejestracja: 6 wrz 2009, o 10:44
Lokalizacja: Pniewy k.Poznania

Nieprzeczytany post autor: Raich »

A my w Poznaniu mamy taką bestie :mrgreen:
Załączniki
stug.JPG
Wojna jest jak serial musi trwać

Awatar użytkownika
zbyszek
Starszy szeregowy
Posty: 58
Rejestracja: 3 gru 2006, o 14:09
Lokalizacja: Żory

Nieprzeczytany post autor: zbyszek »

Gdyby dobrzy ludzie z błota go nie wyciągnęli to byśta fige mieli :razz: :mrgreen:

Raich
Szeregowy
Posty: 24
Rejestracja: 6 wrz 2009, o 10:44
Lokalizacja: Pniewy k.Poznania

Nieprzeczytany post autor: Raich »

Co racja to racja i chwała im za to.Ciekawe było to co się znajdowało w środku :grin:
Wojna jest jak serial musi trwać

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

Z racji "kontaktow" wiem ze znajdowalo sie tam wyposazenie zalogi, bron (stg44), radiostacja itp.....
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Raich
Szeregowy
Posty: 24
Rejestracja: 6 wrz 2009, o 10:44
Lokalizacja: Pniewy k.Poznania

Nieprzeczytany post autor: Raich »

oraz długi mauser co ciekawe w tak ciasnym czołgu
Wojna jest jak serial musi trwać

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

nie czolgu tylko w dziale pancernym :)
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Raich
Szeregowy
Posty: 24
Rejestracja: 6 wrz 2009, o 10:44
Lokalizacja: Pniewy k.Poznania

Nieprzeczytany post autor: Raich »

Racja sory to efekt rozczepania które mi często towarzyszy :razz:
Wojna jest jak serial musi trwać

Bergman
Szeregowy
Posty: 4
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 11:16
Lokalizacja: Żory

Nieprzeczytany post autor: Bergman »

motorzysta17 pisze:z tego co wiem, to wlasciciel czołg "zakonserwował" lepikiem lub czymś lepiko podobnym,cały czołg, co uniemożliwia jego naprawe :mad:
Dla przypomnienia: Pan Osinski kupił ten czołg po cenie złomu na początku lat 90, za jakieś 3000 ówczesnych złotych (było to przed denominacją), bo ówczesne władze miasta w ramach walki z komuną posatnowiły sie pozbyc pomnika "braterstwa broni". Gdyby nie Osiński, czołg trafiłby do huty. Co im zrobili czechosłowaccy czołgiści, którzy choć szli od wschodu to uznawali rząd CR w Londynie nie wiadomo (pewnie się nie wgłębiali w takie szczegóły). Wiec za uratowanie czołgu przed zezłomowaniem, panu Osińskiemu należą sie duże brawa. Niestety, czołg pozostawiony w lesie niszczeje. Skrzynki narzędziowe na osłonach gąsienic przerdzewiały, nie działa też juz mechanizm obrotowy wieży (jeszcze kilka lat temu, jak przyznaje pan Osiński, można było wieżą ręcznie obracać.)

Jeżeli pan Osiński się zgodzi na przekazanie go na teren ekspozycji pojazdów militanych, który powstaje przy DK 81, to trzeba by przede wszystkim odrestaurować te rzeczy.

Awatar użytkownika
zbyszek
Starszy szeregowy
Posty: 58
Rejestracja: 3 gru 2006, o 14:09
Lokalizacja: Żory

Nieprzeczytany post autor: zbyszek »

Link do artykułu na ten temat w tygodniku "Nowiny"
http://www.nowiny.rybnik.pl/index.php?me=a&id=1322

ODPOWIEDZ