Rozkaz Hitlera: budować!

Śląskie miejsca bliższe i dalsze Rybnikowi
Czerwionka-Leszczyny, Jastrzębie-Zdrój, Knurów, Lyski, Racibórz, Rudy, Wodzisław Śląski, Żory...
Awatar użytkownika
Ratibor
Plutonowy
Posty: 363
Rejestracja: 16 kwie 2010, o 11:14
Lokalizacja: NRW

Rozkaz Hitlera: budować!

Nieprzeczytany post autor: Ratibor »

Wiem ze naraze sie niektorym formulowiczom ale temat uwazam ze jest ciekawy...

Interesujaca rzecza jest ze niektore hitlerowskie projekty sprzed 45" znajduja zwolennikow takze dzis i byc moze ujrza swiatlo dzienne po 80 latach.....o czym to swiadczy? :wink:



http://wiadomosci.onet.pl/1552324,1292, ... skart.html
"Dobrze że są jeszcze ludzie po jednej i drugiej stronie Odry którzy rozumieją czym jest Oświęcim ale są też tacy którzy nie rozumieją jak rodzi się taka zbrodnia a nienawiść jest 1 krokiem do niej"

Awatar użytkownika
Ratibor
Plutonowy
Posty: 363
Rejestracja: 16 kwie 2010, o 11:14
Lokalizacja: NRW

Nieprzeczytany post autor: Ratibor »

Ze jestesmy faszystami? :mrgreen: NIE napewno NIE
"Dobrze że są jeszcze ludzie po jednej i drugiej stronie Odry którzy rozumieją czym jest Oświęcim ale są też tacy którzy nie rozumieją jak rodzi się taka zbrodnia a nienawiść jest 1 krokiem do niej"

Awatar użytkownika
AFRO
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 3910
Rejestracja: 3 sty 2007, o 22:49
Lokalizacja: Rybnik

Nieprzeczytany post autor: AFRO »

O tym, że mieli sporo taniej siły roboczej, oraz że planowali jej mieć więcej. Fajnie się czyta o takich projektach, ale nie można zapominać jak one były realizowane.

Awatar użytkownika
Ratibor
Plutonowy
Posty: 363
Rejestracja: 16 kwie 2010, o 11:14
Lokalizacja: NRW

Nieprzeczytany post autor: Ratibor »

AFRO pisze:O tym, że mieli sporo taniej siły roboczej, oraz że planowali jej mieć więcej. Fajnie się czyta o takich projektach, ale nie można zapominać jak one były realizowane.

W duzej mierze masz racja Afro ale nie tak do konca oto przyklad.........

Mapka Niemieckich autostrad istniejacych juz w 1938 roku a tym samym zbudowanych przed wojna a wiec nie przy pomocy tzw. taniej sily roboczej :wink: :wink: .
Oni potrafili zbudowac a my co?....................po siedemdziesieciu latach pare kilometrow za Unijne pieniadze :oops: :oops: :oops:
Załączniki
netz1938.gif
"Dobrze że są jeszcze ludzie po jednej i drugiej stronie Odry którzy rozumieją czym jest Oświęcim ale są też tacy którzy nie rozumieją jak rodzi się taka zbrodnia a nienawiść jest 1 krokiem do niej"

Awatar użytkownika
Valjean
Generał dywizji
Posty: 2858
Rejestracja: 27 kwie 2007, o 17:25
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Valjean »

Czytałem już kiedyś o planach w Tychach.
To wiadomo że jak Adolf dostał się do władzy w 33 roku, to zaczął się zbroić mając gdzieś traktat wersalski, wtedy koniunktura skoczyła, zaczął budować i ogólnie ruszyła gospodarka. Nawet do dziś mamy pozostałości tych inwestycji np. charakterystyczne stacje benzynowe przy autostradzie A4, a ówczesnej autostradzie do Bytomia, nie mówiąc już o zabudowaniach miejskich. Za to teraz Tychy to popeerlowski wygląd, jak zresztą inne miasta w naszym okręgu, wielka płyta która się sypie

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

Widzieliscie jak mial wygladac Rybnik wg planow niemieckich?
Wiekszosc srodmiescia mialo zostac wyburzone.
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Awatar użytkownika
AFRO
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 3910
Rejestracja: 3 sty 2007, o 22:49
Lokalizacja: Rybnik

Nieprzeczytany post autor: AFRO »

??? A coś więcej? Skąd to info?

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

Gdzies widzialem plany "rozwoju" - gdzies tzn w jakies ksiazce.
Ostatnio zmieniony 9 wrz 2010, o 21:52 przez woytas, łącznie zmieniany 1 raz.
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Awatar użytkownika
Ratibor
Plutonowy
Posty: 363
Rejestracja: 16 kwie 2010, o 11:14
Lokalizacja: NRW

Nieprzeczytany post autor: Ratibor »

Ciekawym pomyslem jest moim zdaniem polaczenie calej aglomeracji GOP- u i stworzenie jednego duzego miasta o nazwie np.Silesia (lepiej po lacinie zeby sie nikt nie czepial prawda Woytas :mrgreen: :mrgreen: )
Dla tak duzej aglomeracji warto byloby wybudowac nowoczesne metro, lotnisko godne kilkumilionowego miasta i obwodnice laczaca dwie glowne polskie autostrady polnoc/poludnie i wschod/zachod cos na wzor np.Berliner Ring (A10) ktora jechal niedawno Woytas .
Jest tylko jedno male ale ......Warszawa nigdy sie na to nie zgodzi :evil:











....wiem,wiem jakby za marzenia karali to mam dozywocie :mrgreen: :mrgreen:
"Dobrze że są jeszcze ludzie po jednej i drugiej stronie Odry którzy rozumieją czym jest Oświęcim ale są też tacy którzy nie rozumieją jak rodzi się taka zbrodnia a nienawiść jest 1 krokiem do niej"

Awatar użytkownika
Valjean
Generał dywizji
Posty: 2858
Rejestracja: 27 kwie 2007, o 17:25
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Valjean »

Wszystko zmierza w dobrym kierunku, bo rząd ma się zająć sprawami Śląska m.in. języka i nauki jego w szkołach, a prezydent to popiera, ministerstwo edukacji ma się zająć programem szkolnym więc może to jeszcze trochę potrwać, ale to przynajmniej jakaś cząstka tego, co byśmy chcieli

Ciekawym pomyslem jest moim zdaniem polaczenie calej aglomeracji GOP- u i stworzenie jednego duzego miasta o nazwie np.Silesia

Z sosnowcem czy bez? :wink:

Awatar użytkownika
adam11q
Starszy kapral
Posty: 238
Rejestracja: 14 maja 2010, o 16:04
Lokalizacja: Oberschlesien

Nieprzeczytany post autor: adam11q »

nawet dzisiaj Niemcy - mimo wyższych płac i "nieuzasadnionych przywilejów socjalnych" budują autostrady lepiej i taniej niż my....Poprostu są krajem i narodem lepiej zoorganizowanym...Przy naszej "organizacji" nie pomogłyby całe armie "taniej siły roboczej"..Przykład - PRL..

Awatar użytkownika
_hipcia
Generał broni
Posty: 3663
Rejestracja: 28 lut 2007, o 19:04
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: _hipcia »

Od lat mam takie zdanie. Jak się komuś w Polsce (czy PRL, czy VI RP) nie podoba, jak lepsze są Niemcy, czy inne kraje, to nic tylko [...] i tam pracować w systemie "zorganizowanym". Tam siedzieć i nie wracać :!: i tam se narzekać i tam se jeździć po eleganckich autostradach.
Ostatnio zmieniony 13 wrz 2010, o 21:06 przez _hipcia, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

Hipcia :mrgreen:
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Awatar użytkownika
Ratibor
Plutonowy
Posty: 363
Rejestracja: 16 kwie 2010, o 11:14
Lokalizacja: NRW

Nieprzeczytany post autor: Ratibor »

_hipcia pisze:Od lat mam takie zdanie. Jak się komuś w Polsce (czy PRL, czy VI RP) nie podoba, jak lepsze są Niemcy, czy inne kraje, to nic tylko [...] i tam pracować w systemie "zorganizowanym". Tam siedzieć i nie wracać :!: i tam se narzekać i tam se jeździć po eleganckich autostradach.


Wzywam admina MarcoN-a na zwrocenie uwagi i przywolanie do porzadku forumowiczki"_hipcia ktorej powyzsza wypowiedz jest pelna agresji ,obraza czesc forumowiczow o odmiennym pogladzie na na temat warunkow zycia w Polsce (lamie ona pierwsza zasade forum a mianowicie wolnosc pogladow) i lamiaca podstawowe zasady kultury osobistej [...].
Chyba moze wyrazac swoje poglady ciut mniej nerwowo?
Brak reakcji admina na arogancje w/w postu tylko potwierdzi moje obawy ze na forum sa rowni i rowniejsi...
Ostatnio zmieniony 13 wrz 2010, o 21:06 przez Ratibor, łącznie zmieniany 2 razy.
"Dobrze że są jeszcze ludzie po jednej i drugiej stronie Odry którzy rozumieją czym jest Oświęcim ale są też tacy którzy nie rozumieją jak rodzi się taka zbrodnia a nienawiść jest 1 krokiem do niej"

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

Ratibor chyba jestes przewrażliwiony.

Proponuje troszke dystansu.
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Awatar użytkownika
Ratibor
Plutonowy
Posty: 363
Rejestracja: 16 kwie 2010, o 11:14
Lokalizacja: NRW

Nieprzeczytany post autor: Ratibor »

_hipcia pisze:Od lat mam takie zdanie. Jak się komuś w Polsce (czy PRL, czy VI RP) nie podoba, jak lepsze są Niemcy, czy inne kraje, to nic tylko [...] i tam pracować w systemie "zorganizowanym". Tam siedzieć i nie wracać :!: i tam se narzekać i tam se jeździć po eleganckich autostradach.



Szanowna Pani.
Mamy rok 2010 i nie bedzie pani nikogo wyrzucac (wycyndalac)jak to mialo miejsce po wojnie kiedy to ludnosc Slaska byla szykanowana,przesladowana a nastepnie wypedzana ze swoich ziem na ktorych zyli nierzadko od setek lat lub byli zsylani do kopaln donbasu z ktorych nigdy nie wrocili.
To ja jestem u siebie i mam prawo do wyrazania swoich opini na temat tego co dzieje sie teraz tu na slasku,a po stylu pani wypowiedzi odniaslem wrazenie (chodz nie znam pania osobiscie) ze jest [...] ktorzy przybyli tu na ziemie tzw. odzyskane i wprowadzali tu polski porzadek .
Ten polski porzadek wygladal w 45" tak ze byly plondrowane opuszczone domostwa przez roznego rodzaju bandy oprychow min.z kresow,ktorzy wpadajac na Slask przezyli szok kulturowy i cywilizacyjny i kradli co popadlo, a ze poniemieckie to wolno bylo.
W poniemieckich miastach byly rozbierane ocalale kamienice i wywozona byla cegla z nich na odbudowe Warszawy.
W strukturach wladzy nie bylo miejsca dla Slazakow bo stolki podzielili miedzy siebie Polska inteligencja po szkolach partyjnych co doprowdzilo slask do takiego stanu w jakim znajduje sie obecnie.
A jesli chodzi o panni uprzedzenie do niemieckiego"zorganizowanego systemu"pracy to rozumie pani niechec ,bo [...]

http://www.eksploratorzy.com.pl/viewtop ... 111&t=3768



Dlatego nie dziwmy sie ze w polsce jest tak jak jest ,gdyz ludzie zalatwiaja sabie prywatne rzeczy w pracy, tak przy okazji.
W tych tak znienawidzonych przez niektorych niemcach byloby to nie do pomyslenia.
Z takim nastawieniem do pracy [...] w Polsce jeszcze dlugo nie bedzie dobrze.
Mam nadzieje ze dowie sie o tym pani pracodawca......


Mimo wszystko z wyrazami szacunku Ratibor.

[ Komentarz dodany przez: AFRO: 2010-09-13, 20:00 ]
Proszę nie wykonywać wycieczek osobistych!
Ostatnio zmieniony 13 wrz 2010, o 21:07 przez Ratibor, łącznie zmieniany 3 razy.
"Dobrze że są jeszcze ludzie po jednej i drugiej stronie Odry którzy rozumieją czym jest Oświęcim ale są też tacy którzy nie rozumieją jak rodzi się taka zbrodnia a nienawiść jest 1 krokiem do niej"

Awatar użytkownika
Ratibor
Plutonowy
Posty: 363
Rejestracja: 16 kwie 2010, o 11:14
Lokalizacja: NRW

Nieprzeczytany post autor: Ratibor »

woytas pisze:Ratibor chyba jestes przewrażliwiony.

Proponuje troszke dystansu.


I kto to mowi?.......... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
"Dobrze że są jeszcze ludzie po jednej i drugiej stronie Odry którzy rozumieją czym jest Oświęcim ale są też tacy którzy nie rozumieją jak rodzi się taka zbrodnia a nienawiść jest 1 krokiem do niej"

Awatar użytkownika
Valjean
Generał dywizji
Posty: 2858
Rejestracja: 27 kwie 2007, o 17:25
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Valjean »

Ratibor nie być taki wrażliwy. Hipcia jak każdy na tym forum wyraziła swoje zdanie i może Ci się to nie podobać, tak samo jak jej Twoje poglądy i tyle, ale widzę że odbierasz dużo spraw bardzo osobiście. Ja osobiście nie widzę w jej wypowiedzi agresji. Trochę dystansu, a nie takie elaboraty w stosunku do kobiety i wytykanie że coś robiła w czasie pracy, powiem tak - g... cię to obchodzi :mrgreen:

Awatar użytkownika
hawk
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 2413
Rejestracja: 9 gru 2006, o 00:43
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: hawk »

Ratibor pisze:
_hipcia pisze:Od lat mam takie zdanie. Jak się komuś w Polsce (czy PRL, czy VI RP) nie podoba, jak lepsze są Niemcy, czy inne kraje, to nic tylko wycyndalać i tam pracować w systemie "zorganizowanym". Tam siedzieć i nie wracać :!: i tam se narzekać i tam se jeździć po eleganckich autostradach.
Wzywam admina MarcoN-a na zwrocenie uwagi i przywolanie do porzadku forumowiczki"_hipcia ktorej powyzsza wypowiedz jest pelna agresji ,obraza czesc forumowiczow o odmiennym pogladzie na na temat warunkow zycia w Polsce (lamie ona pierwsza zasade forum a mianowicie wolnosc pogladow)
Ratibor, jak dobrze zauwazyles mamy tutaj wolnosc pogladow i wyrazania swojej opini. Hipcia wyrazila swoja opinie tak samo jak Ty.
Nie podoba mi sie jednak wyrazanie opini na temat innej osoby tutaj. Jak masz cos prywatnego do powiedzenia - powiedz to przez "pw" bezposrednio do tej osoby. Tym bardziej ze taka opinia moze byc dla kogos obrazliwa.

Awatar użytkownika
_hipcia
Generał broni
Posty: 3663
Rejestracja: 28 lut 2007, o 19:04
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: _hipcia »

Uśmiałam się :mrgreen:
Drogi Ratiborze. Piszę znowu z pracy i narażam sama siebie na straty. Taka prawda niestety. Piszę sobie na forum i nie zarabiam. Ale mam taki komfort, że mogę, gdyż sama sobie jestem sterem, żeglarzem i okrętem. I nikomu do tego czy jem szynkę czy oszkrabiny.
Co do moich korzeni, to jak byś uważnie czytał całe forum, to byś wsio wiedział. Ale widzę, że nie czytasz, więc błąkasz się w domysłach.

Odnośnie szoku kulturowego, to przeżywam go prawie za każdym razem [...]

Pozdrawiam również [...]

_hipcia

[ Komentarz dodany przez: AFRO: 2010-09-13, 20:03 ]
Proszę również nie wykonywać wycieczek osobistych! Nawet w odpowiedzi!
Ostatnio zmieniony 13 wrz 2010, o 21:02 przez _hipcia, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

:mrgreen:


I proponuje nie wracac juz do tematu pochodzenia forumowiczow.

Dla swietego spokoju
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Awatar użytkownika
AFRO
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 3910
Rejestracja: 3 sty 2007, o 22:49
Lokalizacja: Rybnik

Nieprzeczytany post autor: AFRO »

Cześciowo posty powycinałem. Każdy ma prawo do własnego zdania, ale szanujmy się nawzajem!

Awatar użytkownika
Ratibor
Plutonowy
Posty: 363
Rejestracja: 16 kwie 2010, o 11:14
Lokalizacja: NRW

Nieprzeczytany post autor: Ratibor »

Mysle ze ten watek jest odpowiedni :mrgreen: .......gdyby Hitler wygrał wojnę?
Załączniki
Atak na Europe
Atak na Europe
"Dobrze że są jeszcze ludzie po jednej i drugiej stronie Odry którzy rozumieją czym jest Oświęcim ale są też tacy którzy nie rozumieją jak rodzi się taka zbrodnia a nienawiść jest 1 krokiem do niej"

Awatar użytkownika
AFRO
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 3910
Rejestracja: 3 sty 2007, o 22:49
Lokalizacja: Rybnik

Nieprzeczytany post autor: AFRO »

Na tym Euro jest zaznaczona Polska, a taki kraj w powyższym przypadku na pewno by nie istniał.

Awatar użytkownika
Ratibor
Plutonowy
Posty: 363
Rejestracja: 16 kwie 2010, o 11:14
Lokalizacja: NRW

Nieprzeczytany post autor: Ratibor »

AFRO pisze:Na tym Euro jest zaznaczona Polska, a taki kraj w powyższym przypadku na pewno by nie istniał.

Oczywiscie ze jedno wyklucza drugie ale wrzucilem to jako ciekawostke,znalazlem to na jednej z Hollenderskich stron :neutral:
"Dobrze że są jeszcze ludzie po jednej i drugiej stronie Odry którzy rozumieją czym jest Oświęcim ale są też tacy którzy nie rozumieją jak rodzi się taka zbrodnia a nienawiść jest 1 krokiem do niej"

ODPOWIEDZ