Prace na schronie Wawok

Schrony bojowe, ochronne i inne fortyfikacje
Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7388
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

Tuje to se moze wsadzic do doniczki - niestety.
W pismie UM wyraznie jest napisane co i jak. I moze sobie tyz lazic do UM - nie jest strona w sprawie - oleja go i nikt z nim nie bedzie gadal. Drzewa wg mnie powinny zostac - tak ustalilismy (?) Oczywiscie trzeba je przyciac zeby nie przeszkadzaly.
A nauczycielka to chce przylazic kilka razy ?
Ostatnio zmieniony 1 kwie 2008, o 00:27 przez woytas, łącznie zmieniany 1 raz.
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7388
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

fajny?
Załączniki
ostrolekabunker.jpg
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Awatar użytkownika
Valjean
Generał dywizji
Posty: 2858
Rejestracja: 27 kwie 2007, o 17:25
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Valjean »

Fajny.

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

podarunek do schronu od Adama z żor....
Załączniki
mg 34
mg 34
Radfahrtruppe

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

a to jest to...
Załączniki
mg34
mg34
Radfahrtruppe

Awatar użytkownika
AFRO
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 3913
Rejestracja: 3 sty 2007, o 22:49
Lokalizacja: Rybnik

Nieprzeczytany post autor: AFRO »

ŁĄŁ!

robmenesiak
Starszy szeregowy
Posty: 68
Rejestracja: 7 kwie 2008, o 19:40
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: robmenesiak »

Witam serdecznie, podziwiam Waszą pracę włożoną w rewitalizacje schronu. Ja działam podobnie w Gołańczy. Było już tu wcześniej cytowane moje forum. Pozdrawiam i liczę na wymianę doświadczeń

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

wiem, widziałem i czytałem o Was na innym forum, pytaj i pisz, podzielę sie z Tobą wszystkim co wiemy..... :mrgreen:
napisz jaki masz plan bo widziałem fotki i mam swoja wizje Waszego obiektu :mrgreen: powiedz tylko jak daleko jest do zabudowań i czy sprawy ziemi ( własności ) macie załatwione ?
Ostatnio zmieniony 7 kwie 2008, o 21:49 przez aw68, łącznie zmieniany 1 raz.
Radfahrtruppe

Awatar użytkownika
ramzes94
Starszy chorąży
Posty: 834
Rejestracja: 4 gru 2006, o 10:24
Lokalizacja: Rybnik

Nieprzeczytany post autor: ramzes94 »

witamy nowego goscia :mrgreen:

robmenesiak
Starszy szeregowy
Posty: 68
Rejestracja: 7 kwie 2008, o 19:40
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: robmenesiak »

Do najbliższych zabudowań jest ok 500 m, są widoczne. Teren jest własnością gminy. Na razie prace ograniczają się do wycieniowania krzaków, odkopałem wejście, usunęłem ziemię z wnętrza, uporządkowałem teren wokół pod kątem śmieci.

Wspólnie z GOK (Gminny Ośrodek Kultury) ustaliłem, że w czerwcu zorganizuje w tym miejscu impreze, chciałbym mieć więc jak najwięcej usprzątnięte. Planuje jak finanse starczą by mieć przede wszystkim siatkę maskującą, tablicę informacyjną, wystawę karbidówek wewnątrz i docelowo także ckm. Co prawda na kupno mnie nie stać ale mam osobę która by wykonała replikę, jednak na tym etapie brak nam dokumentacji.

Przygotuje wystawę zdjęć na 29. 04 być może uda się kogoś namówić na prace i sponsorowanie.

Nie jest moim zamierzeniem mieć obiekt na własność. Wystarczy że burmistrz o tym wie i prace mogą trwać. Nie ruszam obiektów na terenach prywatnych (jest tu razem 16 schronów). Docelowo być może uda nam (mi) się wyznaczyć szlak.

Prace idą w dobrym tempie.
Co do schodów wzorowałem się na Was, może nie aż tak dokładnie ale było trzeba pokonać nawał ziemi więc 4 schody są po 30 cm. Teraz planuje oczyścić ściany wewnątrz i ukształtować teren przed strzelnicą by było widoczne pole ostrzału.

Zdjęcia z kwietnia www.owb.8p.pl/galeria/golancz_kwiecien.htm

Ostatnio odwiedziłem kilka takich obiektow : Kalisz, Żnin, Mogilno, Ossa, Bydgoszcz by mieć większe rozeznanie no i śledzę fora i wyglądy obiektów (tu nie ma zdjęć archiwalnych no i niestety okoliczni mieszkańcy zrobili sobie wokół w latach 90 śmietnik i wysypisko gruzu i innych odpadów)

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

Co do siatki to pisz na pv do tego gościa z naszego forum Tommi .
Skoro zabudowania są daleko to znaczy brak światła i nadzoru. Radze nie zamykać bo będzie kusić i zawsze drzwi wyłamią lub rozwala :sad: Można pomalować w ciapki ale nie ma gwarancji czy nie pomalują sprajem. Czyli posprzątać wyczyścić i zrobić imitacje okopów które aż sie proszą w tym miejscu o zrobienie. Jedynie robić prezentacje okazyjnie. Na obiekcie dać info - obiekt zabytkowy , prawnie chroniony ale nie na tabliczce a na betonie...
Fotki na Waszym forum widziałem, ciekawie był zamocowany stół do podłogi w tym schronie, bardzo nietypowo. Mam troszkę dokumentacji co do trójnogu, a ckm ( replikę ) my, mamy od chłopaków z Wyr. Ale był to model forteczny czyli do lawety i właśnie z nogami mamy kłopot...trzeba je dorobić a nikt nie chce pożyczyć nawet kopi stojaka :sad:
A pamiętaj o polepikowaniu dachu, nasypaniu ziemi i trawy....to doda efektu. W maju jedziemy na MRU może sie spotkamy... :grin:
Radfahrtruppe

robmenesiak
Starszy szeregowy
Posty: 68
Rejestracja: 7 kwie 2008, o 19:40
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: robmenesiak »

W żadnym wypadku nie planuje (planujemy) zamykania obiektu - jedynie okazyjnie. Nie sądzę, by był problem w przechowywaniu wyposażenia w GOK. Tabliczka o której piszesz myśle, że do maja się pojawi na betonie. Do mocowania stołu są tu 4 wnęki (jedna mnie zastanawia bo coś tam zostało, albo ktoś włożył kawałek betonu którego nie idzie wyciągnąć.
Nie planuje wykonania malowania obiektu ani lepikowania. Nie było czegoś takiego.
Dodałbym trawkę, ale nie ma zabezpieczeń przed obsuwaniem się ziemi, więc całość mogła by spłynąć.

Co do maja to napewno będę na zlocie (mam mini stoisko z używanymi książkami no i reklamą swojej strony - jakaś tablica, ulotki - jak w zeszłym roku)

I jeszcze jedno czy można znaleźć gdzieś większą porcję zdjęć z Waszych prac ?
Ostatnio zmieniony 8 kwie 2008, o 08:33 przez robmenesiak, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Valjean
Generał dywizji
Posty: 2858
Rejestracja: 27 kwie 2007, o 17:25
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Valjean »

W galerii za naszej stronie, a jak chcesz to mogę ci przesłać na meila.

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

Tam jest gładki dach ? :shock: a są ślady po "świńskich ogonkach" ? zobacz dokładnie schron oni smołowali górę i dół....
Radfahrtruppe

robmenesiak
Starszy szeregowy
Posty: 68
Rejestracja: 7 kwie 2008, o 19:40
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: robmenesiak »

Nie ma śladów po świńskich ogonkach, dach jest płaski, nie smołowali schronu. I tak niech zostanie. Nie użyto maskowania i tak też zostanie. Nic na siłe. Nie zmieniam historii.

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

a teraz w naszej sprawie......, czytałem na forum PF-u ze ekipa ze Swiętochlowic (PF) ledwie zaczęli prace a już maja sponsorów, co ja nie wiem czy w tym Rybniku wszyscy maja węża w kieszeni ? :evil:
Radfahrtruppe

saper1939
Plutonowy
Posty: 312
Rejestracja: 19 gru 2006, o 16:00
Lokalizacja: Kłokocin

Nieprzeczytany post autor: saper1939 »

Adam reklama i jeszcze roz reklama.Z tego co słysza to wszyscy sie pytają kaj to jest tyn "bunkier" w Rybniku a co piąty nawet nie wiy kaj jest Wawok.Trzeba sie wziąś do roboty nad malowaniem schronu i zrobić wystawe.1 lub 3 maj by było super na jakieś"dni otwarte" ale to juz chyba nie damy rady wyszykowac schronu do tego czasu.

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

malowanie, masz racje jest najważniejsze...farba jest ale trzeba czekać na pogodę, ze trzy dni ciepła żeby beton nagrzać i wtedy malować kolor po kolorze...no i brać sie za środek.... jak na wrzesień będziemy gotowi to będzie cud...
Ostatnio zmieniony 1 sty 1970, o 01:00 przez aw68, łącznie zmieniany 1 raz.
Radfahrtruppe

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

jutro z Karoliną jadę o 10 porobić wiosenne porządki na schronie, będę do 13,30 :mrgreen:
Radfahrtruppe

Awatar użytkownika
Valjean
Generał dywizji
Posty: 2858
Rejestracja: 27 kwie 2007, o 17:25
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Valjean »

Wpadnę też :wink:

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

siedzę i myślę ze tylko zerknę bo pogoda do pracy kiepska....daj znak jak pojedziesz...
Radfahrtruppe

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

Radfahrtruppe

robmenesiak
Starszy szeregowy
Posty: 68
Rejestracja: 7 kwie 2008, o 19:40
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: robmenesiak »

Na czerwiec mamy juz wiele rzeczy gotowych, jest piecyk, siatka maskująca, będzie wystawa karbidówek i masek przeciwgazowych, mamy prawie grupę rekonstrukcyjną z ckm. Będzie fajna impreza typu piknik

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

wiem, sledze Wasze poczynania.... :mrgreen:
Radfahrtruppe

robmenesiak
Starszy szeregowy
Posty: 68
Rejestracja: 7 kwie 2008, o 19:40
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: robmenesiak »

dzis odbyly sie pierwsze proby z maskowaniem (malowania nie planujemy) http://www.owb.8p.pl/galeria/golancz_siatka.htm

ODPOWIEDZ